Seat Toledo 2012: unikly první snímky a specifikace španělské Škody Mission L

V Ženevě se představí jako koncept, k sériové výrobě má ale velmi blízko. A blízko má i k jedné škodovce.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Seat Toledo 2012: unikly první snímky a specifikace španělské Škody Mission L

1.3.2012 | Petr Miler | 2 příspěvky

Seat Toledo 2012: unikly první snímky a specifikace španělské Škody Mission L

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

V Ženevě se představí jako koncept, k sériové výrobě má ale velmi blízko. A blízko má i k jedné škodovce.

Tip: Přečtěte si již oficiální představení nového Toleda s několika kvalitnějšími fotografiemi.

Doplněno: Přidali jsme i pár záběrů vozu z videa německého Autobildu, ve kterém je Toledo též k vidění. Tedy spíše bylo, video bylo krátce po vydání znovu staženo - do éteru je ale mezitím dostali kolegové z Carscoopu.

Jméno Toledo brzy oslaví velký návrat do nabídky Seatu. Ale zatímco ji opouštělo jako podivně střižený sedan nižší střední třídy, vrátí se do ní coby o půl třídy menší vůz s klasickou tříprostorovou karoserií. Svědčí o tom první snímky a specifikace, které se nám podařilo získat ještě před oficiální premiérou.

Seat Toledo se totiž jako koncept představí na autosalonu v Ženevě, kde zřejmě zastíní i prezentaci faceliftované Ibizy. I když se nazývá studií, je od pohledu jasné, že jde o prakticky hotový vůz, který se na cestě do sériové výroby jen těžko zásadně změní. Svou velikostí se zařadí nad Leon, jakožto dobrý kompromis mezi cenou a užitnou hodnotou by ale měl být levnější. Větším sedanem v nabídce značky pak zůstane už jen model Exeo, kterému je novinka v detailech vizuálně podobná. Obecně ale vsadí na ostřeji řezané rysy.

Připomíná vám to všechno něco? Ano, nové Toledo bude u Seatu totéž, co v nabídce české Škody bude představovat sériový model vzešlý z loňského konceptu Mission L. To dosvědčují i první známé parametry: vůz bude na délku měřit 4 480 mm, což je do puntíku stejná hodnota jako u Mission L. Že jde o jakési malé-velké auto dosvědčuje i fakt, že karoserie je o plných 165 mm delší než ta patřící dnešnímu Leonu, zároveň ale stojí na podvozku o rozvoru 2 600 mm a jeho šířka 1 693 mm je blízká spíše té u současné Ibizy.

Do interiéru zatím můžeme nahlédnout jen skrze jediný snímek dosti zoufalé kvality, i z něj je ale zřejmé, že stejně jako v případě zevnějšku zachycuje něco, co se zítra může začít vyrábět, nikoli šílený nápad designérů, který by musel projít ještě řadou korekcí. Dále víme, že zavazadelník nabídne až 500 litrů prostoru pro zavazadla. To je jistě působivá hodnota, je ovšem otázkou, jak použitelný bude přístup do něj.

Produkční verze vozu bude stát na koncernové platformě „AO-plus”, což je zatím neznámým způsobem vylepšená platforma „AO-entry”, kterou používá třeba indická Škoda Rapid. Mezi motory nelze očekávat nic překvapivého, základní cena ve Španělsku by se pak měla pohybovat okolo 13 500 Eur, tedy asi 340 000 Kč.

Dost možná zajímavější je ale pro nás jiná otázka - když se v Ženevě ukáže koncept Toleda, mohla by se tam ukázat také sériová verze Škody Mission L? Vzhledem k tomu, jak Toledo coby koncept vypadá, je to velmi pravděpodobné. Volkswagen má jistě přesně naplánováno postupné představování vozů tohoto ražení napříč svými značkami a pokud příští týden v Ženevě nechá Seat ukázat produkci takto blízké Toledo, neměla by tam chybět tatáž sériová Škodovka.

O něčem podobném se ostatně již pár týdnů spekuluje a odhalení konceptu nového Toleda všemu jen nahrává. Počkejme si na příští týden.

Tip: Projděte si všechny žhavé automobilové novinky v našem speciálu k ženevskému autosalonu 2012


Seat Toledo 2012: unikly první snímky a specifikace španělské Škody Mission L - 1 - Seat Toledo 2012 unik 01 finSeat Toledo 2012: unikly první snímky a specifikace španělské Škody Mission L - 2 - Seat Toledo 2012 unik 02 finSeat Toledo 2012: unikly první snímky a specifikace španělské Škody Mission L - 3 - Seat Toledo 2012 unik 03 fin
Toto jsou první uniklé snímky konceptu nového Seatu Toledo. Nejkvalitnější nejsou, to podstatné ale říkají. Zbytek pak dokreslují výš uvedené informace.

Seat Toledo 2012: unikly první snímky a specifikace španělské Škody Mission L - 4 - Seat Toledo 2012 unik autobild tv 01Seat Toledo 2012: unikly první snímky a specifikace španělské Škody Mission L - 5 - Seat Toledo 2012 unik autobild tv 02Seat Toledo 2012: unikly první snímky a specifikace španělské Škody Mission L - 6 - Seat Toledo 2012 unik autobild tv 03Seat Toledo 2012: unikly první snímky a specifikace španělské Škody Mission L - 7 - Seat Toledo 2012 unik autobild tv 04
Některé části vozu jsou lépe vidět na těchto záběrech.

Zdroj: Autobild.tv přes Carscoop

Petr Miler

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše