Škoda Fabia Combi Monte Carlo: RS na oko teď i jako kombi

(+ živé foto) Pokud vám padla do oka Fabia Monte Carlo, ale rádi byste ji v praktičtějším provedení, škodovka vám konečně přestane říkat ne.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Fabia Combi Monte Carlo: RS na oko teď i jako kombi

7.3.2013 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Škoda Fabia Combi Monte Carlo: RS na oko teď i jako kombi

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ živé foto) Pokud vám padla do oka Fabia Monte Carlo, ale rádi byste ji v praktičtějším provedení, škodovka vám konečně přestane říkat ne.

Už při včerejším představení Roomsteru Noire jsme vám slíbili, že se budeme věnovat ještě také novinkám Škody na ženevském autosalonu. Na jejím stánku se vše točí kolem Octavie III Combi a 4x4, která stihla zastínit nejen černo-černý (a nebo také černo bílý...) Roomster, ale i podobně laděnou Fabii. Ta je ovšem novinkou jen napůl.

Nese totiž označení Monte Carlo, což je dávno známé provedení spojující část designových nápadů modelu RS s obyčejnější technikou. Nevíme, jak moc úspěšný tento typ pro škodovku je, faktem ale zůstává, že se jeho nabídku rozhodla dále rozšířit - novinkou pro Ženevu se totiž stala verze kombi, která dosud k mání bůh ví proč nebyla.

Když se podíváte na živé fotky Monte Carla kombi, asi seznáte, že by si stejně mohl říkat i zmiňovaný Roomster Noire. To, co škodovka ve svých tiskových materiálech jen nesměle naznačovala, srovnáním snímků obou aut vyplouvá jasně na povrch - obě specialitky jsou z jednoho vrhu, jen název Monte Carlo se asi k MPV moc nehodil, a tak někoho v Boleslavi napadlo jméno Noire. Ale zpátky ke kombíku.

Ten svým pojetím věru nepřekvapí, neboť jím plně kopíruje kratší provedení. Výbavově vychází z provedení Ambiente, které doplňuje snížený podvozek s černými 16" koly Comet a černými plastovými lemy podél spodní části vozu. Do stejného odstínu oděny také sloupky B, vnitřní optika předních světlometů, maska chladiče a vnější zpětná zrcátka. Na zádi nechybí střešní spoilerem, pod nárazníkem imitace difuzoru (nebo něco na ten způsob), na boku pak zaujmou více zatmavená okna se zajímavým obchodním označením SunSet (západ slunce, uvnitř auta pak asi slunce už jen zapadá). Vůz je rovněž osazen novým logem a nápisy ve stylu nové Octavie a Rapidu.

Uvnitř si račte povšimnout (a nebo si to představte) sportovních sedadel v černo-červeném barevném provedení, černý strop a podlaha nebo potažení tříramenného volantu, madla ruční brzdy a hlavice řadicí páky perforovanou kůží s červeným obšitím. Prahové lišty a kryty pedálů jsou z nerezové oceli.

Na závěr se sluší dodat, že pro vůz jsou k dispozici všechny motorizace dostupné pro Fabii Ambiente a krom vyobrazené bílé jej můžete vůz mít také v červené Corrida, stříbrné Brilliant, bílé Candy, černé Magic, béžové Cappuccino, žluté Sprint, šedé Steel nebo modré Race. V ceníku značky zatím Combi Monte Carlo nefiguruje, počítat lze ale s podobnými příplatky jako u hatchbacku.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2013, máme pro vás i galerii živých fotografiích přímo ze Ženevy.


Škoda Fabia Combi Monte Carlo: RS na oko teď i jako kombi - 1 - Skoda Fabia Combi Monte Carlo zive 01Škoda Fabia Combi Monte Carlo: RS na oko teď i jako kombi - 2 - Skoda Fabia Combi Monte Carlo zive 02Škoda Fabia Combi Monte Carlo: RS na oko teď i jako kombi - 3 - Skoda Fabia Combi Monte Carlo zive 03Škoda Fabia Combi Monte Carlo: RS na oko teď i jako kombi - 4 - Skoda Fabia Combi Monte Carlo zive 04Škoda Fabia Combi Monte Carlo: RS na oko teď i jako kombi - 5 - Skoda Fabia Combi Monte Carlo zive 05
Fabii Monte Carlo teď už můžete mít i jako kombík

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek