Škoda Fabia Monte Carlo 2015 odhalena, tohle má nahradit RS

Fabia RS už nebude, alespoň na oko za ni má zaskočit verze Monte Carlo. Dnes byla odhalena, krom ní se v Ženevě ukážou i modely Edition.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Fabia Monte Carlo 2015 odhalena, tohle má nahradit RS

20.2.2015 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Škoda Fabia Monte Carlo 2015 odhalena, tohle má nahradit RS

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Fabia RS už nebude, alespoň na oko za ni má zaskočit verze Monte Carlo. Dnes byla odhalena, krom ní se v Ženevě ukážou i modely Edition.

Jak jsme naznačili již v rámci představení nové Škody Octavia RS 230, o novinky spojené se značkou z Mladé Boleslavi dnes nouze nebude. Kromě nejrychlejšího produkčního „eReSa“ totiž dorazí na ženevský autosalon jak třetí generace liftbacku Superb, tak i Fabia Monte Carlo. Jako taková není ničím mimořádně novým, verze Monte Carlo jsou tu s námi už dlouho, její pozice je ale nová - nově má zaskočit na místo skončící Fabie RS, i když technicky se od standardu liší pramálo.

„MC” bude opět k mání jakožto hatchback i kombík, přičemž obě karosářské verze se pyšní pozměněným exteriérem, vyšňořeným interiérem a dokonce lehce upravenou mechanikou. Za posílení motorů ovšem zapomeňte, k dispozici bude pouze sportovní podvozek. Ten sice nebude součástí standardu, v příplatkové výbavě jej ovšem najdete. Aktuálně ale bohužel není jasné, o kolik milimetrů přiblíží Fabii k zemi, více než 15 mm ale netipujeme. To je ale v rámci mechaniky vše, přesunout se tak můžeme k exteriéru, kterému budou dominovat 16palcová nebo 17palcová litá kola.

Dále lze vsadit na designově přiostřený bodykit, který profituje z přidaných lišt na čelním nárazníku a bočních prazích. Změnami ovšem prošla i zadní imitace difuzoru, přičemž všechny tyto doplňky jsou lakované černou barvou, stejně jako kryty zpětných zrcátek nebo čelní maska. Zároveň došlo k zatmavení bočních a zadního okna, přičemž dorazila také panoramatická střecha.

Odklon od standardu lze očekávat rovněž v interiéru, kde najdeme kůží obšitý tříramenný sportovní volant a sportovní sedadla. Mimo to si na první fotce můžeme povšimnout rovněž kontrastně lakované části středového tunelu a dekorační lišty palubní desky, jež imituje vzhled karbonového vlákna. Na další podrobnosti ale budeme muset vyčkat do slavnostního představení.

Přesunout se tak můžeme k akčním modelům Edition (k dispozici bude Fabia, Rapid, Octavia a Yeti), o nichž jsme poprvé informovali před měsícem a které mají připomínat hned dvojité výročí značky Škoda. Ta koncem prosince oslaví své 120. narozeniny. Zároveň letos uplyne 110 let od chvíle, kdy z mladoboleslavské haly vyjel vůbec první automobil značky Laurin a Klement.

Všechny „oslavné“ modely dostanou do vínku kryty zpětných zrcátek v barvě vozu, litá kola v provedení Bicolor či přední mlhovky a tónovaná okna. V interiéru lze pak rovněž počítat s malým koženým paketem, který doplní upravený přístrojový panel, exkluzivní čalounění či dekorace z kartáčovaného hliníku.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2015.


Škoda Fabia Monte Carlo 2015 odhalena, tohle má nahradit RS - 1 - Skoda Fabia Combi Monte Carlo 2015 prvni foto 01Škoda Fabia Monte Carlo 2015 odhalena, tohle má nahradit RS - 2 - Skoda Fabia Combi Monte Carlo 2015 prvni foto 02Škoda Fabia Monte Carlo 2015 odhalena, tohle má nahradit RS - 3 - Skoda Fabia Combi Monte Carlo 2015 prvni foto 03
Škoda Fabia Monte Carlo dorazí s dynamičtějším bodykitem a sníženým podvozkem

Škoda Fabia Monte Carlo 2015 odhalena, tohle má nahradit RS - 4 - Skoda Edition modely Geneva 2015 prvni fotoŠkoda Fabia Monte Carlo 2015 odhalena, tohle má nahradit RS - 5 - Skoda Edition 2015 prvni 01Škoda Fabia Monte Carlo 2015 odhalena, tohle má nahradit RS - 6 - Skoda Edition 2015 prvni 02Škoda Fabia Monte Carlo 2015 odhalena, tohle má nahradit RS - 7 - Skoda Edition 2015 prvni 03Škoda Fabia Monte Carlo 2015 odhalena, tohle má nahradit RS - 8 - Skoda Edition 2015 prvni 04Škoda Fabia Monte Carlo 2015 odhalena, tohle má nahradit RS - 9 - Skoda Edition 2015 prvni 05Škoda Fabia Monte Carlo 2015 odhalena, tohle má nahradit RS - 10 - Skoda Edition 2015 prvni 06Škoda Fabia Monte Carlo 2015 odhalena, tohle má nahradit RS - 11 - Skoda Edition 2015 prvni 07Škoda Fabia Monte Carlo 2015 odhalena, tohle má nahradit RS - 12 - Skoda Edition 2015 prvni 08Škoda Fabia Monte Carlo 2015 odhalena, tohle má nahradit RS - 13 - Skoda Edition 2015 prvni 09
Dále se v Ženevě představí modely Edition, jež slaví dvojité jubileum značky

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše