Škoda Octavia bude nyní ve velkém chránit zemi, kterou si lidé často pletou s Českem

Že je Škoda Octavia typickým služebním autem českých policistů, je tak nějak samozřejmé, důležitou roli ale nyní bude hrát i u policejního sboru země s velmi podobným jménem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Octavia bude nyní ve velkém chránit zemi, kterou si lidé často pletou s Českem

15.11.2019 | Petr Prokopec

Škoda Octavia bude nyní ve velkém chránit zemi, kterou si lidé často pletou s Českem

/

Že je Škoda Octavia typickým služebním autem českých policistů, je tak nějak samozřejmé, důležitou roli ale nyní bude hrát i u policejního sboru země s velmi podobným jménem.

Čečensko nemá ve světě zrovna dobrou pověst, mnozí jej budou vnímat jako líheň teroristů. Dané stigma má nepříznivý dopad i na nás, neboť v mnoha jazycích mají oě země velmi podobná jména a řada lidí Česko za Čečensko zaměňuje. Tento tradiční omyl nyní může ještě více umocnit skutečnost, že čečenská policie bude stejně jako ta česká „sloužit a chránit“ za pomoci vozů značky Škoda. Zástupci autonomní republiky Ruské federace si převzali hned 98 exemplářů modelu Octavia třetí generace v policejních barvách.

Dodávka aut je součástí federálního projektu, jenž má navýšit bezpečnost na ruských silnicích. Z toho důvodu se vozy nedočkaly jen speciálního polepu, radiostanice či záznamových zařízení, ale také lékařského vybavení pro případ první pomoci obětem silničních nehod či trestných činů. To zní tak trochu jako paradox, neboť zrovna v Čečensku jsou mnohé násilnosti spojeny právě s muži zákona. Země se kupříkladu rozhodla vymýtit homosexualitu, a to nikoliv zrovna mírovým způsobem.

Na tyto okolnosti samozřejmě Škoda vliv nemá. Všechny vozy byly vyrobené v továrně značky GAZ v Nižném Novgorodu. Předány pak byly policii před sídlem čečenského prezidenta Ramzana Kadyrova za přítomnosti šéfa dopravně-bezpečnostního inspektorátu ruské federace Michaila Černikova, ministra dopravy Ruské federace Jevgenije Ditricha a šéfa čečenského ministerstva vnitřních věcí Ruslana Alkanova.

Rusko přitom do modernizace policejního vozového parku letos šlape ve velkém. Jen od začátku roku zamířilo do služby přes 1 500 nových aut, z čehož dvě stovky připadají na crossovery a SUV. To je však pouze začátek, kontrakt počítá s dodávkou dalších 3 300 kusů, jež mají navíc být předány ještě letos, a to napříč různými regiony. Škoda patří mezi největší dodavatele ruské policie, její logo ponese více než dva tisíce vozů.

Čečensko ovšem nehodlá spoléhat pouze na mladoboleslavskou automobilku, tamní bezpečnost má zajistit také nová značka Bolat. Ta bude v prvé fázi vyrábět pancéřovanou šestikolku postavenou na základech Kamazu 65221. Prezident Kadyrov uvedl, že vůz bude schopen uvézt až 6 800 kg nákladu či 14 mužů v plné zbroji, zároveň jej bude možné osadit také speciální výbavou či zbraňovými systémy.

Kadyrov se pochlubil tím, že sériové provedení se od prvního prototypu bude v drobných ohledech lišit, aby mohlo zajistit maximální vykonavatelnost zákona. „Já sám jsem učinil několik návrhů a revizí týkajících se zevnějšku i vnitřní výbavy,“ pochválila se na závěr hlava Čečenska.


Škoda Octavia bude nyní ve velkém chránit zemi, kterou si lidé často pletou s Českem - 1 - Skoda Octavia 2019 cecenska policie 01Škoda Octavia bude nyní ve velkém chránit zemi, kterou si lidé často pletou s Českem - 2 - Skoda Octavia 2019 cecenska policie 02Škoda Octavia bude nyní ve velkém chránit zemi, kterou si lidé často pletou s Českem - 3 - Skoda Octavia 2019 cecenska policie 03
Čečenská policie aktuálně převzala 98 exemplářů Škody Octavia...

Škoda Octavia bude nyní ve velkém chránit zemi, kterou si lidé často pletou s Českem - 4 - Skoda Octavia 2019 cecenska policie 04Škoda Octavia bude nyní ve velkém chránit zemi, kterou si lidé často pletou s Českem - 5 - Skoda Octavia 2019 cecenska policie 05Škoda Octavia bude nyní ve velkém chránit zemi, kterou si lidé často pletou s Českem - 6 - Skoda Octavia 2019 cecenska policie 06Škoda Octavia bude nyní ve velkém chránit zemi, kterou si lidé často pletou s Českem - 7 - Skoda Octavia 2019 cecenska policie 07Škoda Octavia bude nyní ve velkém chránit zemi, kterou si lidé často pletou s Českem - 8 - Skoda Octavia 2019 cecenska policie 08
...na neprůstřelné vozidlo Bolat si ale tamní ozbrojené složky ještě musí počkat

Zdroj: Drom

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše