Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky

Mladoboleslavský liftback dostal také nové světlomety a více chromu. Vzhled RS ale není nutností, jen možností, falešné výfuky a chrom zůstávají vždy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky

26.4.2016 | Petr Prokopec | 9 příspěvků

Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Mladoboleslavský liftback dostal také nové světlomety a více chromu. Vzhled RS ale není nutností, jen možností, falešné výfuky a chrom zůstávají vždy.

O modernizaci českého bestselleru jsme se v minulosti zmiňovali již několikrát. Nakonec jsme se jí minulý týden i dočkali, přestože o klasický facelift se zatím nejednalo. Škoda pouze představila Octavii modelového roku 2017, která dostala lehce pozměněnou výbavu a litrový tříválec namísto dosavadní silnější verze 1,2litrového čtyřválce. Velký facelift teprve přijde a přinese dvojitá přední světla po vzoru SUV Kodiaq resp. konceptu Vision S.

V Číně ale jdou věci jiným směrem, a tak na facelift došlo už nyní. Odhalen byl na autosalonu v Pekingu a jde samozřejmě jen o variantu pro Čínu - tohle auto ve zdejší oficiální nabídce automobilky nečekejte. Přesto se však o modernizaci musíme rozepsat, už jen kvůli sadě oficiálních fotek, kde se na pozadí rýsuje Praha. Mimo to ovšem naši pozornost upoutalo několik nových detailů.

Tím nejbizarnějším je, že se čínská verze Škody Octavia nově může pochlubit falešným výdechem vzduchu, který najdete na předních náraznících. Je... k ničemu a snad ani nevypadá dobře, ale Číňané ho zřejmě ocení. Tento prvek se navíc pojít s agresivněji stylizovaným předním nárazníkem ve stylu verze RS (v Číně neprodávané), 16palcovými litými koly, černě lakovanými kryty zpětných zrcátek a panoramatickou střechu. Pozoruhodný je také zadní nárazník, který jakousi chromovanou smyčku předstírá dvojici výfuků. Pravé RS má falešný jen jeden, a to pouze v provedení TDI.

Přes některé podivnosti výsledek rozhodně nevypadá špatně, pročež bychom se ani nezlobili, kdyby podobný „paket RS“ byl nabízen také u nás - RS je jasně nejhezčí Octavia III. Stranou zmíněných doplňků se vylepšená Octavia chlubí také novými čelními světlomety (zdají se nám stejné, ale tiskové materiály to říkají), přeprofilovanými mlhovkami nebo větším množstvím chromu. Pod kapotou se ovšem na rozdíl od české verze již nic nemění, i nadále je tedy možné sáhnout po atmosférické jedna-šestce naladěné na 110 koní, se kterou je k dispozici pětistupňový manuál či šestistupňové DSG.

Vrcholem nabídky je pak verze Octavia Sport TSI 280, která ovšem nemá motor 2,0 TSI s 280 koňmi, ale pouze 1,4litrový přeplňovaný čtyřválec, který nabízí 150 koní a se kterým je k dispozici pouze sedmistupňová automatická převodovka. Více než na samotné motorizace ale Číňané kladou důraz na rozmanitost výbav. Ty přitom mohou zahrnovat i kožené čalounění a další detaily, které vám ukáží přiložené fotky.

Proč si Číňané potrpí na takové faleši (falešné RS s falešnými výdechy, falešnými výfuky a falešným označením TSI 280, mimo jiné), netušíme, ale musí takový produkt vyžadovat. Jinak by jej Škoda (a zdaleka nejen ona...) pro tento neuváděla.


Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky - 1 - Skoda Octavia 2016 facelift pro Cinu 01Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky - 2 - Skoda Octavia 2016 facelift pro Cinu 02Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky - 3 - Skoda Octavia 2016 facelift pro Cinu 03Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky - 4 - Skoda Octavia 2016 facelift pro Cinu 04Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky - 5 - Skoda Octavia 2016 facelift pro Cinu 05Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky - 6 - Skoda Octavia 2016 facelift pro Cinu 06Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky - 7 - Skoda Octavia 2016 facelift pro Cinu 07Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky - 8 - Skoda Octavia 2016 facelift pro Cinu 08Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky - 9 - Skoda Octavia 2016 facelift pro Cinu 09
Faceliftovaná Octavia se ukázala na oficiálních fotkách z Prahy. Či spíše

Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky - 10 - Skoda Octavia 2016 facelift pro Cinu 10Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky - 11 - Skoda Octavia 2016 facelift pro Cinu 11Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky - 12 - Skoda Octavia 2016 facelift pro Cinu 12Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky - 13 - Skoda Octavia 2016 facelift pro Cinu 13Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky - 14 - Skoda Octavia 2016 facelift pro Cinu 14Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky - 15 - Skoda Octavia 2016 facelift pro Cinu 15Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky - 16 - Skoda Octavia 2016 facelift pro Cinu 16Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky - 17 - Skoda Octavia 2016 facelift pro Cinu 17Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky - 18 - Skoda Octavia 2016 facelift pro Cinu 18Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky - 19 - Skoda Octavia 2016 facelift pro Cinu 19Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky - 20 - Skoda Octavia 2016 facelift pro Cinu 20Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky - 21 - Skoda Octavia 2016 facelift pro Cinu 21Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky - 22 - Skoda Octavia 2016 facelift pro Cinu 22Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky - 23 - Skoda Octavia 2016 facelift pro Cinu 23Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky - 24 - Skoda Octavia 2016 facelift pro Cinu 24Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky - 25 - Skoda Octavia 2016 facelift pro Cinu 25Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky - 26 - Skoda Octavia 2016 facelift pro Cinu 26Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky - 27 - Skoda Octavia 2016 facelift pro Cinu 27Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky - 28 - Skoda Octavia 2016 facelift pro Cinu 28Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky - 29 - Skoda Octavia 2016 facelift pro Cinu 29Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky - 30 - Skoda Octavia 2016 facelift pro Cinu 30
Vůz se ukázal také na záběrech pořízených u dealera Škody

Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky - 31 - Skoda Octavia 2016 facelift pro Cinu 31Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky - 32 - Skoda Octavia 2016 facelift pro Cinu 32Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky - 33 - Skoda Octavia 2016 facelift pro Cinu 33Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky - 34 - Skoda Octavia 2016 facelift pro Cinu 34Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky - 35 - Skoda Octavia 2016 facelift pro Cinu 35Škoda Octavia dostala facelift v Číně. Hraje si na RS, má falešné výdechy i výfuky - 36 - Skoda Octavia 2016 facelift pro Cinu 36
Číňané si mohou Octavii 2017 pořídit i ve verzi bez „paketu RS“. Přesto je specifická - chromovými doplňky či pojetím zadního nárazníku

Zdroje: Škoda Auto, Auto Sohu

Petr Prokopec

Diskuze 9 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše