Škoda Octavia III RS nafocena na ulici, po boku standardní verze

V několika barvách, jako kombík i liftback a vedle výchozího modelu bylo nafoceno nové RS. Projděte si i celou paletu barev a další ceny.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Octavia III RS nafocena na ulici, po boku standardní verze

28.6.2013 | Petr Miler | 5 příspěvků

Škoda Octavia III RS nafocena na ulici, po boku standardní verze

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

V několika barvách, jako kombík i liftback a vedle výchozího modelu bylo nafoceno nové RS. Projděte si i celou paletu barev a další ceny.

Tip: Prohlédněte si také první fotky interiéru nové Octavie RS a další snímky modrého kombíku s motorem TDI.

Po oficiálním představení nové Octavie RS jsme se k dosud stále nejžhavější české novince ještě několikrát vrátili. Prakticky bez výjimky se ale vždy jednalo o doplnění další informací - byla tu podrobnější a ještě podrobnější technická data a k nim i první ceny. Takto jsme se mohli podívat třeba do ceníku v Německu a naposledy včera prozkoumat i slovenské ceny.

O novém eReSu víme vážně skoro všechno, v rámci každého doplnění informací jsme vám ale mohli dokola nabízet jen pořád ty samé fotografie pocházející z původní sady uvolněné škodovkou. Jedinou menší výjimkou byl včerejší článek, k němuž jsme „přilepili” dvě dosud neviděné fotky ze slovenského ceníku, ty ale nenabízely o mnoho zajímavější pohledy než ty dříve publikované.

Oficiální cestou se toho od včera na scéně mnoho neobjevilo, jednomu ze členů fóra OctaviaClub.cz se ale podařilo nafotit smečku nových škodovek, mezi nimiž najdeme i tři nové Octavie RS. Auta byla zaparkovaná kdesi u nákupního centra a co tam dělala, ví krom pár lidí z automobilky asi jen bůh. Na každý pád nám jejich šoféři - a pohotový autor snímků - dopřáli velmi zajímavý pohled na kombík i liftback a to v třech dosud neviděných barvách, navíc po boku standardního kombíku. To už stojí za shlédnutí.

Podívat se tak můžete na to, jak se Combi RS odlišuje od dnes už dobře známé verze, jak vůz vůbec působí naživo, jak mu seknou standardní 17" kola nebo hodně odvážná zelená barva, metalíza Rallye Green. K tomu je ke spatření kombík v šedé barvě (zřejmě Steel Grey) a červený liftback s černou střechou. Ani tím novinky nekončí - všimněte si, že zelený kombík má už dobře známé černé lemování oken, i k RS ale bude možné koupit jejich chromovanou verzi. Šedý a červený vůz ji totiž mají, každý trochu jinak vyvedenou.

To je dost zajímavé rozšíření, máme pro vás ale ještě jednou malou libůstku. Škoda zveřejnila také vizualizaci všech barevných odstínů. Jejich paletu jsme sice podle názvů znali, vidět její (alespoň přibližnou) podobu na jednom místě ale také má svou cenu. Z jejího pojetí je zřejmé, že na své si přijdou hlavně fandové šedé a divočejších odstínů, mezi toho mnoho nenajdeme.

Poslední doplnění - včera jsme psali o tom, že slovenské ceny jsou zatím nejnižší. To po zveřejnění lotyšského ceníku už neplatí, neboť kousek severněji přijde základní liftback 2,0 TSI s manuálem už na 23 616 Eur, tedy necelých 610 tisíc Kč. Kdyby vás zajímalo více, projděte si kompletní ceník (PDF, 413 kB).


Škoda Octavia III RS nafocena na ulici, po boku standardní verze - 1 - Skoda Octavia III RS 2013 ulice 01Škoda Octavia III RS nafocena na ulici, po boku standardní verze - 2 - Skoda Octavia III RS 2013 ulice 02Škoda Octavia III RS nafocena na ulici, po boku standardní verze - 3 - Skoda Octavia III RS 2013 ulice 03Škoda Octavia III RS nafocena na ulici, po boku standardní verze - 4 - Skoda Octavia III RS 2013 ulice 04Škoda Octavia III RS nafocena na ulici, po boku standardní verze - 5 - Skoda Octavia III RS 2013 ulice 05Škoda Octavia III RS nafocena na ulici, po boku standardní verze - 6 - Skoda Octavia III RS 2013 ulice 06
Hlavně v zabijácké zelené je nové RS k nepřehlédnutí...

Zdroj: OctaviaClub.cz

Škoda Octavia III RS nafocena na ulici, po boku standardní verze - 7 - Skoda Octavia III RS barvy 01 Candy White UniŠkoda Octavia III RS nafocena na ulici, po boku standardní verze - 8 - Skoda Octavia III RS barvy 02 Brilliant Silver MetallicŠkoda Octavia III RS nafocena na ulici, po boku standardní verze - 9 - Skoda Octavia III RS barvy 03 Steel Grey UniŠkoda Octavia III RS nafocena na ulici, po boku standardní verze - 10 - Skoda Octavia III RS barvy 04 Platin Grey MetallicŠkoda Octavia III RS nafocena na ulici, po boku standardní verze - 11 - Skoda Octavia III RS barvy 05 Magic Black MetallicŠkoda Octavia III RS nafocena na ulici, po boku standardní verze - 12 - Skoda Octavia III RS barvy 06 Sprint Yellow UniŠkoda Octavia III RS nafocena na ulici, po boku standardní verze - 13 - Skoda Octavia III RS barvy 07 Rallye Green MetallicŠkoda Octavia III RS nafocena na ulici, po boku standardní verze - 14 - Skoda Octavia III RS barvy 08 Race Blue MetallicŠkoda Octavia III RS nafocena na ulici, po boku standardní verze - 15 - Skoda Octavia III RS barvy 09 Corrida Red Uni
Všechny dostupné odstíny pro nové eReSo jeden vedle druhého

Petr Miler

Diskuze 5 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.