Škoda po letech vyslyšela volání zákazníků po velkém allroadu, nabídne jen to nej

Jen nejlepší motory, pouze pohon všech kol i na poměry Škody bohatou základní výbavu nabídne historicky první Superb Scout. Do nabídky se dostává pozdě, ale přece.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda po letech vyslyšela volání zákazníků po velkém allroadu, nabídne jen to nej

23.5.2019 | Petr Prokopec

Škoda po letech vyslyšela volání zákazníků po velkém allroadu, nabídne jen to nej

/

Jen nejlepší motory, pouze pohon všech kol i na poměry Škody bohatou základní výbavu nabídne historicky první Superb Scout. Do nabídky se dostává pozdě, ale přece.

Mladoboleslavská automobilka si dnes v Bratislavě uspořádala pomalu vlastní motor show. U příležitosti zahájení čtvrtfinále hokejového mistrovství světa totiž odhalila faceliftovaný Superb se spalovacími motory i v plug-in hybridní verzi a vedle něj ukázala i elektrické Citigo. Tím však prezentace neskončila, Škoda si jen dala menší pauzu, aby vzápětí ukázala Superb ještě ve verzi Scout. S tím si dala pořádně na čas, neboť v žádné z předchozích generací vozu se plnohodnotná allroadová verze s tímto jménem nepředstavila a i v té třetí přichází až s faceliftem.

Superb Scout bude Škoda nabízet pouze s konvenčními motory, automaty a pohonem všech čtyř kol. Zákazníci budou moci volit mezi nejsilnějšími dvoulitrovými jednotkami, z nichž ta dieselová nabídne 190 koní a 400 Nm, benzinová pak 272 koní a 350 Nm. V obou případech je možné počítat s filtrem pevných částic a tedy i splněním emisní normy Euro 6d-TEMP, o spotřebě se však automobilka bohužel momentálně nerozepisuje. Stejně tak zůstala zahalena tajemstvím i jízdní dynamika, vůči standardní Škodě Superb 2,0 TSI, které ke sprintům stačí 5,5 sekundy, ale o moc velký rozdíl nepůjde.

Přesunout se tak můžeme k venkovnímu vzhledu, který počítá s některými unikátními prvky. Standardem jsou 18palcová litá kola Braga, které lze nahradit příplatkovými devatenáctkami Manaslu. Sáhnout můžete také po exkluzivní oranžové barvě karoserie s názvem Tangerine, jíž doplní maska chladiče ve stejném provedení jako u Škody Superb Sportline. Očekávat lze tedy černě lakované dvojité lamely či chromovaný rámeček, se kterými dorazily kryty nárazníků v barvě hliníku.

Opomenuty nebyly ani ochranné lemy karoserie v černé barvě, zatímco kryty zrcátek mají hliníkový design a blatníky zdobí plaketky s nápisem Scout. Tím venkovní změny víceméně končí, uvnitř pak čekají speciální dřevěné dekory či specifické čalounění zasvěcené pouze této výbavě. Standardní výbava je na poměry Škody obecně vysoká a její součástí je i čalounění sedadel v kombinaci kůže a Alcantary, kterou doplňují hnědé švy. Vyhřívání vpředu je součástí základní výbavy, za ohřev zadních sedadel je však třeba připlácet.

Vrátit se ještě můžeme k mechanice, konkrétně pak k podvozku. Standardem je totiž jak paket pro špatné cesty, který zahrnuje kryty motoru a prahů, tak i navýšení světlé výšky o 15 milimetrů a mód Off-road jakožto součást voliče jízdních režimů Driving Mode Select. Mimo to je možné připlácet ještě za adaptivní podvozek DCC či mechanicky sklopné tažné zařízení, za které lze připojit brzděný přívěs o hmotnosti až 2 200 kilogramů.

Tím nám ovšem informační pramen vysychá, cena totiž oznámena nebyla. Stejně tak není znám ani konkrétní termín, kdy Superb Scout zamíří do prodeje. Víme však, že k dispozici bude pouze karosářská verze kombi. Jelikož přitom nedostala hybridní techniky, nebyl nikterak omezen její zavazadlový prostor, který tak i nadále dokáže pobrat 660 litrů v základu a až 1 950 litrů po sklopení zadních sedadel.


Škoda po letech vyslyšela volání zákazníků po velkém allroadu, nabídne jen to nej - 1 - Skoda Superb Scout 2019 prvni foto 01Škoda po letech vyslyšela volání zákazníků po velkém allroadu, nabídne jen to nej - 2 - Skoda Superb Scout 2019 prvni foto 02
Škoda po letech vyslyšela volání zákazníků po velkém allroadu, nabídne jen to nej - 3 - Skoda Superb Scout 2019 prvni foto 03Škoda po letech vyslyšela volání zákazníků po velkém allroadu, nabídne jen to nej - 4 - Skoda Superb Scout 2019 prvni foto 04
O Škodě Superb Scout se poprvé mluvilo již před několika lety, nakonec však dorazila až dnes

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše