Škoda poprvé ukázala nástupce Rapidu, už jsme toho ale viděli mnohem více

Mladoboleslavská automobilka svým krokem definitivně potvrdila, že příchod nástupce Rapidu je na spadnutí. Hned při té příležitosti ale mohla být mnohem sdílnější, vzhled vozu není tajemstvím.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda poprvé ukázala nástupce Rapidu, už jsme toho ale viděli mnohem více

9.10.2018 | Petr Prokopec

Škoda poprvé ukázala nástupce Rapidu, už jsme toho ale viděli mnohem více

/

Mladoboleslavská automobilka svým krokem definitivně potvrdila, že příchod nástupce Rapidu je na spadnutí. Hned při té příležitosti ale mohla být mnohem sdílnější, vzhled vozu není tajemstvím.

Pařížský autosalon sice končí až v neděli, pro výrobce je však motor show ve městě nad Seinou z mediálního hlediska mrtvou záležitostí. Místo toho upínají svůj zrak na nejbližší budoucnost, která je v případě mladoboleslavské automobilky spojena s odhalením nástupce Škody Rapid. Značka přitom již má pro svou novinku vybraný název, mimo továrnu jej ovšem tají, nově registrované možnosti u patentového úřadu jsme probírali nedávno.

Název vozu ale nyní nechme stranou, místo toho se budeme zabývat jeho vzhledem. Ten do značné míry předznamenal koncept Vision RS, který se ukázal právě na zmíněném autosalonu. Škoda však již začala lákat na sériové provedení, které bude odhaleno 6. prosince v izraelském Tel Avivu. Jakkoliv jde sice na jednu stranu o relativně brzký termín, je více než jasné, že nás čeká ještě dlouhá odhalovací kampaň.

Automobilka tak v první fázi neukázala prakticky nic a je to trochu nesmyslné. Nejenže sériový vůz bude blízký zmíněnému konceptu, i hotové auto bylo nafoceno bez maskování. Je tedy otázkou, co vlastně automobilka zkouší tajit, třebaže chápeme snahu dostat zmínku o novince do světa všemi možnými způsoby.

Pro Škodu jde totiž o zásadní model, který má uspět především tam, kde Rapid prodejně příliš nezářil. Proto půjde o plnohodnotnou konkurenci Volkswagenu Golf, která dorazí jen v jedné karosářské verzi - jako pětidveřový hatchback - na modulární platformě MQB.

Právě na novou architekturu aktuálně upozorňuje Aleš Petrus z produktového marketingu značky. Použití většího rozvoru mezi nápravami totiž značce umožnilo přijít s proporčně vyváženým vozem, který má oslnit designem exteriéru a interiéru. Pod ním je přitom ještě částečně podepsán Jozef Kabaň, kterého však již aktuálně nezaměstnává automobilka z Mladé Boleslavi, nýbrž z Mnichova.

Z hlediska techniky jsou jistotou benzinový litrový tříválec a 1,5litrový čtyřválec, stejně jako dvoulitrový turbodiesel. S těmito motory pak bude primárně spojen manuál a pohon předních kol, automat a systém 4x4 ale automobilka nejspíše u vrcholných variant nabídne za příplatek. Standardně pak má celé portfolio dostat řadu asistenčních systémů. V tomto směru ale zatím úplně jasno nemáme a počkáme si na další detaily přímo od Škody.


Škoda poprvé ukázala nástupce Rapidu, už jsme toho ale viděli mnohem více - 1 - Skoda Rapid 2019 nastupce prvni foto 01Škoda poprvé ukázala nástupce Rapidu, už jsme toho ale viděli mnohem více - 2 - Skoda Rapid 2019 nastupce prvni oficialni 01
Nástupce Škody Rapid se ukázal na nicneříkajícím prvním snímku...

Škoda poprvé ukázala nástupce Rapidu, už jsme toho ale viděli mnohem více - 3 - Skoda Rapid 2019 nove spy foto 09Škoda poprvé ukázala nástupce Rapidu, už jsme toho ale viděli mnohem více - 4 - Skoda Rapid 2019 nove spy foto 10
...i když hotové auto dříve zachytily špionážní snímky

Škoda poprvé ukázala nástupce Rapidu, už jsme toho ale viděli mnohem více - 5 - Skoda Vision RS 2018 prvni foto 01Škoda poprvé ukázala nástupce Rapidu, už jsme toho ale viděli mnohem více - 6 - Skoda Vision RS 2018 prvni foto 02Škoda poprvé ukázala nástupce Rapidu, už jsme toho ale viděli mnohem více - 7 - Skoda Vision RS 2018 prvni foto 03Škoda poprvé ukázala nástupce Rapidu, už jsme toho ale viděli mnohem více - 8 - Skoda Vision RS 2018 prvni foto 04Škoda poprvé ukázala nástupce Rapidu, už jsme toho ale viděli mnohem více - 9 - Skoda Vision RS 2018 prvni foto 05Škoda poprvé ukázala nástupce Rapidu, už jsme toho ale viděli mnohem více - 10 - Skoda Vision RS 2018 prvni foto 06Škoda poprvé ukázala nástupce Rapidu, už jsme toho ale viděli mnohem více - 11 - Skoda Vision RS 2018 prvni foto 07Škoda poprvé ukázala nástupce Rapidu, už jsme toho ale viděli mnohem více - 12 - Skoda Vision RS 2018 prvni foto 08Škoda poprvé ukázala nástupce Rapidu, už jsme toho ale viděli mnohem více - 13 - Skoda Vision RS 2018 prvni foto 09Škoda poprvé ukázala nástupce Rapidu, už jsme toho ale viděli mnohem více - 14 - Skoda Vision RS 2018 prvni foto 10Škoda poprvé ukázala nástupce Rapidu, už jsme toho ale viděli mnohem více - 15 - Skoda Vision RS 2018 prvni foto 11Škoda poprvé ukázala nástupce Rapidu, už jsme toho ale viděli mnohem více - 16 - Skoda Vision RS 2018 prvni foto 12Škoda poprvé ukázala nástupce Rapidu, už jsme toho ale viděli mnohem více - 17 - Skoda Vision RS 2018 prvni foto 13Škoda poprvé ukázala nástupce Rapidu, už jsme toho ale viděli mnohem více - 18 - Skoda Vision RS 2018 prvni foto 14Škoda poprvé ukázala nástupce Rapidu, už jsme toho ale viděli mnohem více - 19 - Skoda Vision RS 2018 prvni foto 15
Vzhledově bude navíc blízký konceptu Vision RS, jenž byl odhalen před pár dny na autosalonu v Paříži a který si můžeme prohlédnout do posledního detailu

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše