Škoda Rapid Scout bude, nafocena byla i s faceliftem

Spekulovalo se o tom, že letos přijde a opravdu se tak stane. Fotky nám navíc poprvé dovolují si pořádně prohlédnout Rapid po faceliftu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Rapid Scout bude, nafocena byla i s faceliftem

6.6.2015 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Škoda Rapid Scout bude, nafocena byla i s faceliftem

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Spekulovalo se o tom, že letos přijde a opravdu se tak stane. Fotky nám navíc poprvé dovolují si pořádně prohlédnout Rapid po faceliftu.

Škoda Rapid je na našem trhu jak ve verzi liftback, tak v provedení Spaceback dobře zavedenou veličinou. Mezi nejprodávanějšími auty v ČR se pravidelně umísťuje mezi třemi nejúspěšnějšími modely a do příchodu nové Fabie byl obvykle druhý. V poslední době je to ale právě tento model, kterému mezi škodovkami chybí trocha čerstvé krve v žilách, a tak se s tím automobilka snaží něco dělat.

Pro letošek tedy vůz dostal menší facelift, který jej obdařil lehce inovovaným vzhledem, spoustou novinek ve výbavě i novějšími motory. To všechno víme a i onen interiér jsme viděli, ale zevnějšek? Ten nám Škoda dodnes neukázala na jediné tiskové fotografii. Pravda, novinek je poskrovnu, když ale jindy odhaluje nové vozy tím, že nás zásobuje fotkami klik, proč tentokrát nevyfotí třeba... zrcátko s blinkrem, který byl dříve v blatníku? A to není jediná změna.

Přesně tohle ale napravují fotky, které nám zaslal náš čtenář, který zjevně nepatří mezi příznivce tuningových kreací firmy Milotec. Zachycují zřetelné faceliftovaný Rapid pro rok 2015 na „eFkových” značkách, tedy nepochybně testovací stroj automobilky. Vůz byl spolu s dalšími takto obdařenými Škodami nafocen mezi Prahou a Karlovými Vary a dovolují nám prohlédnout si nejen ona zrcátka, ale třeba i mlhovky s LED pro denní svícení, které dosud zastávala menší halogenová světla v hlavních světlometech.

To samo o sobě by bylo zajímavé, ale ruku na srdce - ne tolik, vnějších modifikací je skutečně jen pár. Zajímavější je, že tohle nepochybně není obyčejný Spaceback, ale pseudoterénní verze, o jejímž příchodu se spekulovalo loni. Měla dorazit letos a zjevně se to stane, automobilka určitě nebude testovat takto vybavený vůz jen proto, aby pobavila vás, naše čtenáře.

Je tedy otázkou, zda půjde o samostatnou verzi Scout nebo se bude jednat o jakýsi offroadový paket podobně jako kdysi u Superbu, ale předpokládáme to první. Byla tu Fabia Scout i Roomster Scout, proč by nebyl Rapid Scout? S pohonem všech kol příliš nepočítejme, i tak by to mohla být zajímavá verze pro ty, kteří chtějí ve městě ukázat ostatním, jací jsou to jinak zálesáci. Více si prohlédněte sami...

Díky za fotky, pupik123!


Škoda Rapid Scout bude, nafocena byla i s faceliftem - 1 - Skoda Rapid Scout facelift 2015 spy 01Škoda Rapid Scout bude, nafocena byla i s faceliftem - 2 - Skoda Rapid Scout facelift 2015 spy 02Škoda Rapid Scout bude, nafocena byla i s faceliftem - 3 - Skoda Rapid Scout facelift 2015 spy 03Škoda Rapid Scout bude, nafocena byla i s faceliftem - 4 - Skoda Rapid Scout facelift 2015 spy 04Škoda Rapid Scout bude, nafocena byla i s faceliftem - 5 - Skoda Rapid Scout facelift 2015 spy 05Škoda Rapid Scout bude, nafocena byla i s faceliftem - 6 - Skoda Rapid Scout facelift 2015 spy 06
Tyto fotky nám poprvé dovolují lépe si prohlédnout lehce faceliftovanou Škodu Rapid, a to rovnou v připravované, zatím neuvedené verzi Scout či její obdobě

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše