Škoda začala odhalovat novou Octavii RS, unikly ji ale fotky celého liftbacku i kombi

Škoda není tou značkou, které by běžně týdny před premiérou unikaly rozsáhlé materiály, v případě nové Octavie RS se to ale stalo. Navíc je předčasně venku i zatím ani neavizovaný Scout.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda začala odhalovat novou Octavii RS, unikly ji ale fotky celého liftbacku i kombi

25.1.2020 | Petr Miler

Škoda začala odhalovat novou Octavii RS, unikly ji ale fotky celého liftbacku i kombi

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Škoda není tou značkou, které by běžně týdny před premiérou unikaly rozsáhlé materiály, v případě nové Octavie RS se to ale stalo. Navíc je předčasně venku i zatím ani neavizovaný Scout.

Česká automobilka si na konec tohoto týdne připravila první fázi postupného odhalování nové generace Octavie v provedení RS, vítr z plachet ji ale vzal jistě neplánovaný a dosti rozsáhlý únik vlastních materiálů, který najednou odhalil právě výkonné provedení ve verzích liftback i kombi a k tomu přidal i Scout, o kterém zatím ani škodovka nezačala mluvit.

V případě oficiálních materiálů došlo na uvolnění obrázku červeno-černého loga a potvrzení spekulací o příchodu varianty s plug-in hybridním pohonem. To je vše. Tím bylo opravdu těžké zaujmout v momentě, kdy už jsme se neoficiální cestou dozvěděli mnohem víc a auto si nyní můžeme prohlédnout celé zvenčí. Ale začněme tím prvním.

Za slavnou dvojici písmen RS se tedy letos v nově přidá i označení iV skrývající právě pohon kombinující spalovací motor s elektrickou asistencí. Za základ by měl posloužit agregát 1,4 TSI s výkonem okolo 150 koní, celkový kombinovaný výstup by pak měl narůst na přibližně 245 koní. Jít by mělo o velmi podobnou cifru jako u benzinové RS, hybridní ústrojí by ale spolu s bateriemi mělo zvýšit hmotnost o 250 kilogramů, takže o nejrychlejší variantu zcela jistě nepůjde. O nejdražší ale zcela ano.

Vedle nich by se mělo nové RS (zatím nevíme, zda hned a nebo o něco později) představit i s benzinovým a naftovým dvoulitrem, přičemž v prvním případě má výkon činit opět 245 koní jako tomu bylo dosud, v druhém má auto použít novou generaci motoru 2,0 TDI a pracovat až s 200 kobylami. Škoda dříve slibovala pro RS i manuální převodovku, tak snad se ji dočkáme - v tomto segmentu by mohla dorazit naposledy.

O tomto jste už možná slyšeli, skutečně nové je ale odhalení designu skrze oficiální materiály, které se objevily na stránkách fóra českého Octavia Clubu. Jít o jeden nebo dva záběry z jednoho úhlu, můžeme pochybovat o autenticitě, tady ale vážně není mnoho důvodů si myslet, že by šlo o podvrh. Spatřit můžeme Octavii RS jako liftback i kombi, k tomu nový Scout a navíc se zdá, že designové linie zejména předního nárazníků odpovídají moderním konceptům sportovních derivátů Škody.

K vidění je tedy agresivnější, ale stále ještě vcelku umírněné pojetí designu přídě s většími koly klasického střihu na boku. Vzadu zaujme trochu nápaditěji střižení odtrhová hrana na víku zavazadelníku a jinak znovu obvykle laděné spodní partie s falešným difuzorem a dvojicí snad alespoň u benzinu skutečných koncovek výfuků.

Také Scout se drží obvyklých receptů, a tak krom vyšší světlé výšky a pár plastů přidává i jinak střižený přední nárazník, znovu celkem klasická kola a vzadu tentokrát už jistě vždy falešné náznaky koncovek výfuků po stranách. O technice v tomto případě mnoho nevíme, ale čekejme něco jako motory 2,0 TDI a 2,0 TSI s pohonem 4x4 a automatem.

Novinek je tedy dost, další tah je na Škodě. Předpokládejme, že po tomto úniku se v nejbližších týdnech dočkáme dalších a o poznání komplexnějších detailů oficiální cestou.


Škoda začala odhalovat novou Octavii RS, unikly ji ale fotky celého liftbacku i kombi - 1 - Skoda Octavia RS IV 2020 unik pvni 01
Škoda začala oficiálně odhalovat novou Octavii RS takto, ...

Škoda začala odhalovat novou Octavii RS, unikly ji ale fotky celého liftbacku i kombi - 2 - Skoda Octavia RS IV 2020 unik pvni 02Škoda začala odhalovat novou Octavii RS, unikly ji ale fotky celého liftbacku i kombi - 3 - Skoda Octavia RS IV 2020 unik pvni 03
...neoficiálními kanály ji ale unikla podoba RS ve verzi liftback...

Škoda začala odhalovat novou Octavii RS, unikly ji ale fotky celého liftbacku i kombi - 4 - Skoda Octavia RS IV 2020 unik pvni 04Škoda začala odhalovat novou Octavii RS, unikly ji ale fotky celého liftbacku i kombi - 5 - Skoda Octavia RS IV 2020 unik pvni 05
...i kombi

Škoda začala odhalovat novou Octavii RS, unikly ji ale fotky celého liftbacku i kombi - 6 - Skoda Octavia RS IV 2020 unik pvni 06Škoda začala odhalovat novou Octavii RS, unikly ji ale fotky celého liftbacku i kombi - 7 - Skoda Octavia RS IV 2020 unik pvni 07
Vedle toho je venku i vzhled nové Octavie Scout

Zdroje: Škoda Auto, Octavia Club

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše