Škoda začala odhalovat novou Octavii RS, unikly ji ale fotky celého liftbacku i kombi

Škoda není tou značkou, které by běžně týdny před premiérou unikaly rozsáhlé materiály, v případě nové Octavie RS se to ale stalo. Navíc je předčasně venku i zatím ani neavizovaný Scout.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda začala odhalovat novou Octavii RS, unikly ji ale fotky celého liftbacku i kombi

25.1.2020 | Petr Miler

Škoda začala odhalovat novou Octavii RS, unikly ji ale fotky celého liftbacku i kombi

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Škoda není tou značkou, které by běžně týdny před premiérou unikaly rozsáhlé materiály, v případě nové Octavie RS se to ale stalo. Navíc je předčasně venku i zatím ani neavizovaný Scout.

Česká automobilka si na konec tohoto týdne připravila první fázi postupného odhalování nové generace Octavie v provedení RS, vítr z plachet ji ale vzal jistě neplánovaný a dosti rozsáhlý únik vlastních materiálů, který najednou odhalil právě výkonné provedení ve verzích liftback i kombi a k tomu přidal i Scout, o kterém zatím ani škodovka nezačala mluvit.

V případě oficiálních materiálů došlo na uvolnění obrázku červeno-černého loga a potvrzení spekulací o příchodu varianty s plug-in hybridním pohonem. To je vše. Tím bylo opravdu těžké zaujmout v momentě, kdy už jsme se neoficiální cestou dozvěděli mnohem víc a auto si nyní můžeme prohlédnout celé zvenčí. Ale začněme tím prvním.

Za slavnou dvojici písmen RS se tedy letos v nově přidá i označení iV skrývající právě pohon kombinující spalovací motor s elektrickou asistencí. Za základ by měl posloužit agregát 1,4 TSI s výkonem okolo 150 koní, celkový kombinovaný výstup by pak měl narůst na přibližně 245 koní. Jít by mělo o velmi podobnou cifru jako u benzinové RS, hybridní ústrojí by ale spolu s bateriemi mělo zvýšit hmotnost o 250 kilogramů, takže o nejrychlejší variantu zcela jistě nepůjde. O nejdražší ale zcela ano.

Vedle nich by se mělo nové RS (zatím nevíme, zda hned a nebo o něco později) představit i s benzinovým a naftovým dvoulitrem, přičemž v prvním případě má výkon činit opět 245 koní jako tomu bylo dosud, v druhém má auto použít novou generaci motoru 2,0 TDI a pracovat až s 200 kobylami. Škoda dříve slibovala pro RS i manuální převodovku, tak snad se ji dočkáme - v tomto segmentu by mohla dorazit naposledy.

O tomto jste už možná slyšeli, skutečně nové je ale odhalení designu skrze oficiální materiály, které se objevily na stránkách fóra českého Octavia Clubu. Jít o jeden nebo dva záběry z jednoho úhlu, můžeme pochybovat o autenticitě, tady ale vážně není mnoho důvodů si myslet, že by šlo o podvrh. Spatřit můžeme Octavii RS jako liftback i kombi, k tomu nový Scout a navíc se zdá, že designové linie zejména předního nárazníků odpovídají moderním konceptům sportovních derivátů Škody.

K vidění je tedy agresivnější, ale stále ještě vcelku umírněné pojetí designu přídě s většími koly klasického střihu na boku. Vzadu zaujme trochu nápaditěji střižení odtrhová hrana na víku zavazadelníku a jinak znovu obvykle laděné spodní partie s falešným difuzorem a dvojicí snad alespoň u benzinu skutečných koncovek výfuků.

Také Scout se drží obvyklých receptů, a tak krom vyšší světlé výšky a pár plastů přidává i jinak střižený přední nárazník, znovu celkem klasická kola a vzadu tentokrát už jistě vždy falešné náznaky koncovek výfuků po stranách. O technice v tomto případě mnoho nevíme, ale čekejme něco jako motory 2,0 TDI a 2,0 TSI s pohonem 4x4 a automatem.

Novinek je tedy dost, další tah je na Škodě. Předpokládejme, že po tomto úniku se v nejbližších týdnech dočkáme dalších a o poznání komplexnějších detailů oficiální cestou.


Škoda začala odhalovat novou Octavii RS, unikly ji ale fotky celého liftbacku i kombi - 1 - Skoda Octavia RS IV 2020 unik pvni 01
Škoda začala oficiálně odhalovat novou Octavii RS takto, ...

Škoda začala odhalovat novou Octavii RS, unikly ji ale fotky celého liftbacku i kombi - 2 - Skoda Octavia RS IV 2020 unik pvni 02Škoda začala odhalovat novou Octavii RS, unikly ji ale fotky celého liftbacku i kombi - 3 - Skoda Octavia RS IV 2020 unik pvni 03
...neoficiálními kanály ji ale unikla podoba RS ve verzi liftback...

Škoda začala odhalovat novou Octavii RS, unikly ji ale fotky celého liftbacku i kombi - 4 - Skoda Octavia RS IV 2020 unik pvni 04Škoda začala odhalovat novou Octavii RS, unikly ji ale fotky celého liftbacku i kombi - 5 - Skoda Octavia RS IV 2020 unik pvni 05
...i kombi

Škoda začala odhalovat novou Octavii RS, unikly ji ale fotky celého liftbacku i kombi - 6 - Skoda Octavia RS IV 2020 unik pvni 06Škoda začala odhalovat novou Octavii RS, unikly ji ale fotky celého liftbacku i kombi - 7 - Skoda Octavia RS IV 2020 unik pvni 07
Vedle toho je venku i vzhled nové Octavie Scout

Zdroje: Škoda Auto, Octavia Club

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.