Tahač Alfa Romeo by přepsal dějiny kamionů, vypadá jak žádný jiný na světě

Někdy stačí drobnost a rázem se z auta, jehož přítomnost na silnici pomalu nevnímáme, velmi žádoucí vůz. Přesně o takovou proměnu se postarala vize tahače Alfa Romeo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Tahač Alfa Romeo by přepsal dějiny kamionů, vypadá jak žádný jiný na světě

10.2.2019 | Petr Prokopec

Tahač Alfa Romeo by přepsal dějiny kamionů, vypadá jak žádný jiný na světě

/

Někdy stačí drobnost a rázem se z auta, jehož přítomnost na silnici pomalu nevnímáme, velmi žádoucí vůz. Přesně o takovou proměnu se postarala vize tahače Alfa Romeo.

Pokud italská automobilka Alfa Romeo v něčem exceluje, pak je to design. Právě díky nadmíru působivé stylizaci se jí povedlo překonat asi nejnáročnější část její historie, která měla spojitost s technikou Fiatu a přepřáhnutím na pohon předních kol. Nová Giulia a Stelvio ale již staví na unikátní architektuře, která favorizuje zadní nápravu a jež díky nízké hmotnosti zvládá i nechávat konkurenci v prachu. Na fenomenální úspěch to sice ani v kombinaci s atraktivním vzhledem nestačí, na útěk hrobníkovi z lopaty však ano.

Je samozřejmě otázka, jak tomu bude v budoucnu, neboť omezená nabídka automobilce na přežití nestačí. Zákazníků, kteří by upřednostnili Alfu Romeo před evropskou, americkou, japonskou či korejskou konkurencí i proto není stále dost, což pro změnu vede k chybějícím penězům na další vývoj. Značka se tak potácí v bludném kruhu, a když tu už není Sergio Marchionne, který nad ní držel ochrannou ruku, nemusí ani přes všechny nově nabyté klady nakonec přežít.

Možná by přitom stačilo málo, a sice poněkud přepřáhnout výhybku a začít kromě osobních vozů nabízet i ty nákladní. Techniku by Italové klidně mohli převzít od sesterského Iveca, které stejně jako koncern Fiat Chrysler ovládají dědicové Gianniho Agnelliho a dát jí svůj vlastní vzhled. To by byla šance pro stylistické oddělení Alfy a její charakteristickou čelní maskou Scudetto.

Pokud by postupovalo dle návrhu Taekanga Leeho, dočkali bychom se tahače a celého kamionu, jaký skutečně nemá konkurenci. Tradiční štít se totiž roztáhl od nárazníku až po střechu, zároveň slouží i jako nosič zpětných zrcátek. Opatřen kontrastní barvou pak úplně stačí na to, aby Itala odlišil od všeho, co se nachází na silnici.

Je bohužel škoda, že nic z toho, co vidíte ve fotogalerii, se realitou nejspíše nestane. Alfa Romeo by možná měla i díky červenému hávu v kapse objednávky od takové Coca-Coly či od opět spřízněného Ferrari, k tak radikálnímu kroku se ale Italové nejspíše neodhodlají a nám nezbude než dál snít...


Tahač Alfa Romeo by přepsal dějiny kamionů, vypadá jak žádný jiný na světě - 1 - Alfa Romeo kamion neoficialni ilustrace 01Tahač Alfa Romeo by přepsal dějiny kamionů, vypadá jak žádný jiný na světě - 2 - Alfa Romeo kamion neoficialni ilustrace 02Tahač Alfa Romeo by přepsal dějiny kamionů, vypadá jak žádný jiný na světě - 3 - Alfa Romeo kamion neoficialni ilustrace 03Tahač Alfa Romeo by přepsal dějiny kamionů, vypadá jak žádný jiný na světě - 4 - Alfa Romeo kamion neoficialni ilustrace 04Tahač Alfa Romeo by přepsal dějiny kamionů, vypadá jak žádný jiný na světě - 5 - Alfa Romeo kamion neoficialni ilustrace 05Tahač Alfa Romeo by přepsal dějiny kamionů, vypadá jak žádný jiný na světě - 6 - Alfa Romeo kamion neoficialni ilustrace 06Tahač Alfa Romeo by přepsal dějiny kamionů, vypadá jak žádný jiný na světě - 7 - Alfa Romeo kamion neoficialni ilustrace 07Tahač Alfa Romeo by přepsal dějiny kamionů, vypadá jak žádný jiný na světě - 8 - Alfa Romeo kamion neoficialni ilustrace 08Tahač Alfa Romeo by přepsal dějiny kamionů, vypadá jak žádný jiný na světě - 9 - Alfa Romeo kamion neoficialni ilustrace 09Tahač Alfa Romeo by přepsal dějiny kamionů, vypadá jak žádný jiný na světě - 10 - Alfa Romeo kamion neoficialni ilustrace 10Tahač Alfa Romeo by přepsal dějiny kamionů, vypadá jak žádný jiný na světě - 11 - Alfa Romeo kamion neoficialni ilustrace 11Tahač Alfa Romeo by přepsal dějiny kamionů, vypadá jak žádný jiný na světě - 12 - Alfa Romeo kamion neoficialni ilustrace 12Tahač Alfa Romeo by přepsal dějiny kamionů, vypadá jak žádný jiný na světě - 13 - Alfa Romeo kamion neoficialni ilustrace 13Tahač Alfa Romeo by přepsal dějiny kamionů, vypadá jak žádný jiný na světě - 14 - Alfa Romeo kamion neoficialni ilustrace 14Tahač Alfa Romeo by přepsal dějiny kamionů, vypadá jak žádný jiný na světě - 15 - Alfa Romeo kamion neoficialni ilustrace 15Tahač Alfa Romeo by přepsal dějiny kamionů, vypadá jak žádný jiný na světě - 16 - Alfa Romeo kamion neoficialni ilustrace 16Tahač Alfa Romeo by přepsal dějiny kamionů, vypadá jak žádný jiný na světě - 17 - Alfa Romeo kamion neoficialni ilustrace 17Tahač Alfa Romeo by přepsal dějiny kamionů, vypadá jak žádný jiný na světě - 18 - Alfa Romeo kamion neoficialni ilustrace 18Tahač Alfa Romeo by přepsal dějiny kamionů, vypadá jak žádný jiný na světě - 19 - Alfa Romeo kamion neoficialni ilustrace 19
Na kamion Alfy Romeo se kouká hezky, bohužel ale nejspíše zůstane jen u toho

Zdroj: Taekang Lee@Behance

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše