Tesla ukázala poslední novinku dvakrát už premiérou, nikdo si toho ale nevšiml

Tesla chtěla být zajímavá a překvapit fanoušky skrytými odkazy na svého času nepředstavený model, nikdo ale nebyl dostatečně pozorný. Až s odstupem času si můžeme ukázat, co měla za lubem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Tesla ukázala poslední novinku dvakrát už premiérou, nikdo si toho ale nevšiml

10.3.2020 | Mirek Mazal

Tesla ukázala poslední novinku dvakrát už premiérou, nikdo si toho ale nevšiml

/

Tesla chtěla být zajímavá a překvapit fanoušky skrytými odkazy na svého času nepředstavený model, nikdo ale nebyl dostatečně pozorný. Až s odstupem času si můžeme ukázat, co měla za lubem.

Všechny auta od Tesly, která mimochodem právě vyrobila svůj miliontý vůz, jsou neustále napojeny na centrálu společnosti. Z té do nich proudí nové funkce, vylepšení či rozličná překvapení. Internetová komunikace automobilky s řídícími jednotkami vozu udržuje systém v chodu dle nejnovějších standardů, ne vždy jde ale o ryze praktické záležitosti usnadňující život.

Majitelé aut s písmenem T ve znaku tak v minulosti mohli na palubním displeji najít třeba klasické hry od Atari či režim krbu, který pobyt v autě činil trochu útulnějším. Na podobnou strunu zahráli vývojáři ze Silicon Valley na konci roku 2019, když uvolnili ke stažení režimy Noční párty a Kempování. Druhá z voleb přitom po chvíli přepne velký displej do úsporného módu a na pozadí dotykové plochy se ukáže noční táborák.

Uklidňující scenérie se objevuje na středovém panelu po deseti minutách nečinnosti vozu při aktivaci funkce „Camp Mode“. Mezi odletujícími uhlíky hořícího ohně je vidět černé pozadí přírody, kde extrémně pozorní jedinci až nyní zpozorovali jeden „easter egg“, tedy na první pohled skrytou záležitost - siluetu tehdy ještě nepředstaveného Cybertucku.

Není divu, že si tehdy nikdo nevšiml, kontroverzní pick-up značky je ve scenérii sotva vidět. O něco později, stále ještě před jeho prvním odhalením, ale automobilky tentýž vůz nechala o mnoho viditelněji prohánět na záběrech dokumentujících vývoj Autopilotu. Ani tehdy si ale lidé nevšimli - auto je sice k nepřehlédnutí, nikoho ale zřejmě nenapadlo, že by mohlo jít o koncept pick-upu značky.

Nebylo to poprvé, co si Musk pohrál s vnímáním předkládaného, má rád nestandardní prezentace a zastřená překvapení. Zákazníky to baví, tentokrát ale byly šifry firmy příliš problematicky rozluštitelné.


Tesla ukázala poslední novinku dvakrát už premiérou, nikdo si toho ale nevšiml - 1 - Tesla Cybertruck ukazka pred premierou 03Tesla ukázala poslední novinku dvakrát už premiérou, nikdo si toho ale nevšiml - 2 - Tesla Cybertruck ukazka pred premierou 04Tesla ukázala poslední novinku dvakrát už premiérou, nikdo si toho ale nevšiml - 3 - Tesla Cybertruck ukazka pred premierou 05Tesla ukázala poslední novinku dvakrát už premiérou, nikdo si toho ale nevšiml - 4 - Tesla Cybertruck ukazka pred premierou 08
Fanoušci Tesly až nyní zjistili, že automobilka Cybertruck ukázala ještě před premiérou v pozadí kempovací scenérie...

Tesla ukázala poslední novinku dvakrát už premiérou, nikdo si toho ale nevšiml - 5 - Tesla Cybertruck odhaleni pred premierou 01Tesla ukázala poslední novinku dvakrát už premiérou, nikdo si toho ale nevšiml - 6 - Tesla Cybertruck odhaleni pred premierou 02
...a při prezentaci vývoje autopilotu

Tesla ukázala poslední novinku dvakrát už premiérou, nikdo si toho ale nevšiml - 7 - Tesla Cybertruck ukazka pred premierou 09Tesla ukázala poslední novinku dvakrát už premiérou, nikdo si toho ale nevšiml - 8 - Tesla Cybertruck ukazka pred premierou 10
Automobilka se čerstvě pochlubila tím, že vyrobila milion aut

Zdroje: Inside EVs, Mark Dickinson@Youtube, Tesla Life@Youtube, Cybertruck Owners Club, Elon Musk@Twitter

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše