Toto je celá Škoda Kodiaq bez maskování, zepředu, zboku i zezadu

Škoda se chystá odhalit nový Kodiaq 1. září v Berlíně. Už o více jak 14 dnů dříve vám ale můžeme ukázat téměř všechno důležité.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Toto je celá Škoda Kodiaq bez maskování, zepředu, zboku i zezadu

13.8.2016 | Petr Miler | 28 příspěvků

Toto je celá Škoda Kodiaq bez maskování, zepředu, zboku i zezadu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Škoda se chystá odhalit nový Kodiaq 1. září v Berlíně. Už o více jak 14 dnů dříve vám ale můžeme ukázat téměř všechno důležité.

Když Škoda tento týden odhalila sadu detailních pohledů na nový Kodiaq, konstatovali jsme, že toho ukázala podstatně více, než se čekalo. Určitě si ještě vzpomenete na podobná částečná odhalení, ze kterých bylo sotva poznat, jestli se díváte na parabolu světlometu nebo vložku válce, kdy Škoda týdny ukazovala nesmysly jako kliku dveří. Nic takového se tentokrát nestalo a sami jsme poslední uvolněné záběry publikovali s tím, že vám ukáží skoro vše - stačilo si dílčí pohledy „srovnat v hlavě”.

Pochopitelně, lidé, kteří vypráví cosi o tom, jak poslední skutečná škodovka vyjela z Mladé Boleslavi ve chvíli, kdy ještě „opálený kucí z Hradiště skládali fáčko z českejch dílů”, zůstali věrni svým dřívějším závěrům a reagovali na poslední krok Škody tím, že zase neodhalila nic. Nejen pro takové, ale i pro ty, kteří nemají dostatečně bujnou fantazii, jsme se rozhodli ukázat jasněji, co vše Škoda odhalila. Z oněch dílčích záběrů se totiž vážně dá poskládat téměř celé auto - bez fantazie, s primitivním grafickým editorem po ruce.

To, co vidíte níže, nejsou uniklé oficiální fotky, ani špionáž, ani ilustrace, jsou to... skládačky. Zejména kolem boku vozu jezdila Škoda s kamerou tak dlouho, až ukázala prakticky úplně všechno, a tak to stačilo „slepit”. Jistě, výsledek není dokonalý, je tu pár míst, které jsme si museli domyslet či nahradit jinými. Třeba střecha je z konceptu Vision S, proto také problematická návaznost na čelní sklo skutečného auta. Zadní kolo je přední, protože zadní se neukázalo celé a bylo by pracnější jej domalovat a v oblasti sloupků B a C jsme museli být trochu kreativní. Jinak ale výsledek nelze označit za ilustraci či odhad, téměř do výšky horní hrany bočních oken je to Kodiaq, jak ho nafotila sama Škoda. Ukazuje to vážně vše.

Velmi odhalující je i pohled na záď, kde automobilka z podstatných věcí nevyjevila pouze spodní část zadního nárazníku, jinak vidíme vše. Mimo jiné také to, jak moc bude záď Kodiaqu „superboidní”. A pak tu máme příď, kde vidíme jen hodní polovinu (ale leccos z té spodní zachycuje boční záběr), i tak je patrné, jak výrazné vzezření vůz bude mít. Kvůli snaze zachování perspektivy návaznosti masky chladiče a světel (kamera nezůstávala ve stejném úhlu) jsme si dokonale nepohráli s perspektivou kapoty (všechno je možné, ale to bychom „fotky” lepili ještě zítra), i tak je z přídě patrné, jak je majestátní.

Přidejte si pohledy do interiéru a veškeré známé údaje a máte před sebou skoro vše. Na 1. září toho tedy k odhalení zase tak moc nezbude, přesto se těšíme, až vám vůz budeme moci ukázat celý. Mimochodem, někteří Američané v tušení možného budoucího návratu automobilky na trh už po prvních konkrétních upoutávkách označili Kodiaq za dost možná nejhezčí SUV vedle Range Roverů. Jsme zvědavi, jak ho budou hodnotit, až vůz uvidí celý...


Toto je celá Škoda Kodiaq bez maskování, zepředu, zboku i zezadu - 1 - Skoda Kodiaq bez maskovani cela 01Toto je celá Škoda Kodiaq bez maskování, zepředu, zboku i zezadu - 2 - Skoda Kodiaq bez maskovani cela 02Toto je celá Škoda Kodiaq bez maskování, zepředu, zboku i zezadu - 3 - Skoda Kodiaq bez maskovani cela 03
Z upoutávek Škody lze Kodiaq poskládat skoro celý, jen s drobnými nepřesnostmi

Toto je celá Škoda Kodiaq bez maskování, zepředu, zboku i zezadu - 4 - Skoda Kodiaq detaily prvni 01Toto je celá Škoda Kodiaq bez maskování, zepředu, zboku i zezadu - 5 - Skoda Kodiaq detaily prvni 03Toto je celá Škoda Kodiaq bez maskování, zepředu, zboku i zezadu - 6 - Skoda Kodiaq detaily prvni 02Toto je celá Škoda Kodiaq bez maskování, zepředu, zboku i zezadu - 7 - Skoda Kodiaq detaily prvni 04Toto je celá Škoda Kodiaq bez maskování, zepředu, zboku i zezadu - 8 - Skoda Kodiaq detaily prvni 05Toto je celá Škoda Kodiaq bez maskování, zepředu, zboku i zezadu - 9 - Skoda Kodiaq detaily prvni 06Toto je celá Škoda Kodiaq bez maskování, zepředu, zboku i zezadu - 10 - Skoda Kodiaq detaily prvni 07Toto je celá Škoda Kodiaq bez maskování, zepředu, zboku i zezadu - 11 - Skoda Kodiaq detaily prvni 08Toto je celá Škoda Kodiaq bez maskování, zepředu, zboku i zezadu - 12 - Skoda Kodiaq detaily prvni 09Toto je celá Škoda Kodiaq bez maskování, zepředu, zboku i zezadu - 13 - Skoda Kodiaq detaily prvni 10Toto je celá Škoda Kodiaq bez maskování, zepředu, zboku i zezadu - 14 - Skoda Kodiaq detaily prvni 10aToto je celá Škoda Kodiaq bez maskování, zepředu, zboku i zezadu - 15 - Skoda Kodiaq detaily prvni 11Toto je celá Škoda Kodiaq bez maskování, zepředu, zboku i zezadu - 16 - Skoda Kodiaq detaily prvni 12Toto je celá Škoda Kodiaq bez maskování, zepředu, zboku i zezadu - 17 - Skoda Kodiaq detaily prvni 13Toto je celá Škoda Kodiaq bez maskování, zepředu, zboku i zezadu - 18 - Skoda Kodiaq detaily prvni 14Toto je celá Škoda Kodiaq bez maskování, zepředu, zboku i zezadu - 19 - Skoda Kodiaq detaily prvni 15Toto je celá Škoda Kodiaq bez maskování, zepředu, zboku i zezadu - 20 - Skoda Kodiaq detaily prvni 16Toto je celá Škoda Kodiaq bez maskování, zepředu, zboku i zezadu - 21 - Skoda Kodiaq detaily prvni 16aToto je celá Škoda Kodiaq bez maskování, zepředu, zboku i zezadu - 22 - Skoda Kodiaq detaily prvni 16bToto je celá Škoda Kodiaq bez maskování, zepředu, zboku i zezadu - 23 - Skoda Kodiaq detaily prvni 17Toto je celá Škoda Kodiaq bez maskování, zepředu, zboku i zezadu - 24 - Skoda Kodiaq detaily prvni 18
Kompletní sada upoutávek pro dokreslení

Toto je celá Škoda Kodiaq bez maskování, zepředu, zboku i zezadu - 25 - Skoda Kodiaq interier interior prvni 01Toto je celá Škoda Kodiaq bez maskování, zepředu, zboku i zezadu - 26 - Skoda Kodiaq interier interior prvni 02Toto je celá Škoda Kodiaq bez maskování, zepředu, zboku i zezadu - 27 - Skoda Kodiaq interier interior prvni 02aToto je celá Škoda Kodiaq bez maskování, zepředu, zboku i zezadu - 28 - Skoda Kodiaq interier interior prvni 02bToto je celá Škoda Kodiaq bez maskování, zepředu, zboku i zezadu - 29 - Skoda Kodiaq interier interior prvni 03Toto je celá Škoda Kodiaq bez maskování, zepředu, zboku i zezadu - 30 - Skoda Kodiaq interier interior prvni 04
Předprodukční interiér s minimem maskování jsme dosud mohli vidět nejlépe

Petr Miler

Diskuze 28 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše