Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport

Škodovka má pro letošní Ženevu v zásobě ještě jednu novinku - inovace pro Rapid i Rapid Spaceback. A změn zvnějšku i uvnitř není zrovna málo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport

22.2.2017 | Petr Prokopec | 12 příspěvků

Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Škodovka má pro letošní Ženevu v zásobě ještě jednu novinku - inovace pro Rapid i Rapid Spaceback. A změn zvnějšku i uvnitř není zrovna málo.

Škodě Kodiaq dvojité čelní světlomety bezesporu sluší, u faceliftu modelu Octavia je to složitější příběh. Designový prvek, který si prosadil Jozef Kabaň, zkrátka rozděluje názory veřejnosti i pár měsíců po svém debutu a nejspíše tomu tak ještě nějakou dobu bude. Proč o tom ale hovoříme? Důvod je prostý, dle předchozích prohlášení značky mělo jít o nové poznávací znamení značky. Nicméně modernizované Citigo jej nedostalo.

Nejinak je tomu u faceliftu Škody Rapid a Rapid Spaceback, jenž se nám virtuálně představuje nyní, naživo pak bude debutovat za dva týdny na autosalonu v Ženevě. Neznamená to ovšem, že by mladoboleslavská automobilka ponechala příď obou verzí bez povšimnutí. Došlo dokonce i na modifikace hlavních světel, které lze na přání (a tedy za příplatek) doplnit integrovaným pásem diod. Samotné xenony do nabídky přibyly už dříve, tato světla jsou ale jiná, zajímavější a svou spodní linkou dávají vzpomenout na atraktivní koncept Rapid Sport.

Nabídku kromě toho doplňuje asistent, který dle potřeby automaticky přepíná mezi dálkovými a potkávacími světly. Přitom prý zajišťuje optimální osvětlení silnice a při rychlostech nad 60 km/h zvládá rozeznat (a tomu přizpůsobit i světelný tok) vozy jedoucí před vámi (na vzdálenost až 400 metrů) či před vámi (do vzdálenosti jednoho kilometru). Automatická je pak i aktivace denního svícení.

Změnami prošel rovněž nárazník s modifikovanými mlhovkami, odlišné jsou také koncové lampy, rovněž dostupné s technologií LED. Mimo to se proměnila i nabídka litých kol, která startuje patnáctkami a vrcholí 17palcovým rozměrem. Tím jsme ovšem s exteriérem hotovi, přesunout se tak můžeme pod kapotu, kde již podle očekávání nenajdeme 1,2litrový čtyřválec TSI.

Nově se tedy základní motorem stává tříválec 1,0 TSI, který produkuje 70 kW/95 koní nebo 81 kW/110 koní. Tato změna nás netěší, byť díky ní byla odlehčena příď o 10 kilo. Jakékoliv emoce ale nyní necháme stranou a místo toho dodáme, že u slabší varianty Rapid i Rapid Spaceback zrychlí na stovku za 11 s při spotřebě 4,4 l/100 km, u silnější lze počítat s 9,8 sekundami a 4,5 litry.

Zbytek nabídky se již nemění, i nadále je tedy možné počítat s benzinovým motorem 1,4 TSI naladěným na 92 kW/125 koní, či dvěma diesely. Tříválcová jedna-čtyřka přitom dává k dobru 66 kW/90 koní, čtyřválcová jedna-šestka pak 85 kW/116 koní. Zajímavé přitom je, že ačkoliv spotřeba pro obě karosářské varianty zůstává shodná, Spaceback je na stovce vždy o desetinu rychleji než liftback.

Zamířit můžeme do kabiny, kde byly přepracovány kupříkladu výdechy klimatizace, její ovládání či přístroje před řidičem. Nové jsou také dekorační lišty či služby Care Connect, které lze objednat s multimediálním a navigačním systémem Amundsen. Počítat tak lze s automatickým tísňovým voláním, proaktivním servisem či připojením k internetu pomocí hotspotu WLAN.

Zákazníci si mohou také stáhnout aplikaci Connect App, která vám umožní zkontrolovat na dálku zavření oken či dveří nebo stav paliva v nádrži. Kromě toho můžete zadávat povely navigaci či si na mobilním telefonu zobrazit aktuální parkovací polohu. Jistotou je také „zpětný chod“, tedy přenášení aplikací ze smartphonu na obrazovku multimediálního systému.

Se stále větším důrazem kladeným na konektivitu souvisí také dva porty USB v zadní části vozu, třetí pak nechybí na středové konzoli. Opomenuty nebyly ani tradiční Simply Clever prvky, tedy kupříkladu škrabka na led ve víčku palivové nádrže či deštník ve schránce pod sedadlem spolujezdce. A zmínit můžeme i síťový program pro zavazadelník či přenosný koš.

Po stránce bezpečnostní lze již standardně počítat s multikolizní brzdou, dále tu máme Front Assist zahrnující i automatické brzdy či mlhovky s funkcí Corner. Je-li vůz vybaven tažným zařízením, lze si pořídit také stabilizační program přívěsu, který rozšiřuje běžné ESP. Tím jsme se ale dostali na konec tiskové zprávy, rozměry či objemy zavazadelníků (550 litrů, respektive 415 u Škody Rapid Spaceback) již zůstávají nezměněny.

Ceny zatím neznáme, modernizované verze obou Rapidů ale bude možné v České republice objednat od dubna, přičemž první vozy dorazí k zákazníkům v průběhu června.


Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 1 - Skoda Rapid 2017 facelift prvni 01Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 2 - Skoda Rapid 2017 facelift prvni 02Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 3 - Skoda Rapid 2017 facelift prvni 03Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 4 - Skoda Rapid 2017 facelift prvni 04Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 5 - Skoda Rapid 2017 facelift prvni 05Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 6 - Skoda Rapid 2017 facelift prvni 06Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 7 - Skoda Rapid 2017 facelift prvni 07Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 8 - Skoda Rapid 2017 facelift prvni 08Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 9 - Skoda Rapid 2017 facelift prvni 09Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 10 - Skoda Rapid 2017 facelift prvni 10Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 11 - Skoda Rapid 2017 facelift prvni 11
Modernizací prošla Škoda Rapid...

Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 12 - Skoda Rapid 2017 facelift prvni 12Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 13 - Skoda Rapid 2017 facelift prvni 13Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 14 - Skoda Rapid 2017 facelift prvni 14Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 15 - Skoda Rapid 2017 facelift prvni 15Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 16 - Skoda Rapid 2017 facelift prvni 16Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 17 - Skoda Rapid 2017 facelift prvni 17Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 18 - Skoda Rapid 2017 facelift prvni 18Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 19 - Skoda Rapid 2017 facelift prvni 19Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 20 - Skoda Rapid 2017 facelift prvni 20Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 21 - Skoda Rapid 2017 facelift prvni 21
...i Rapid Spacebak. Obě novinky přitom nahrazují 1,2litrový čtyřválec litrovým tříválcem

Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 22 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 01Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 23 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 02Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 24 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 03Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 25 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 04Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 26 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 05Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 27 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 06Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 28 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 07Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 29 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 08Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 30 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 09Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 31 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 10Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 32 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 11Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 33 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 12Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 34 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 13Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 35 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 14Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 36 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 15
Řešení iluminované linie světel i celkové pojetí předních světlometů faceliftovaného provedení je zjevně inspirováno konceptem Rapid Sport

Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 37 - Skoda Rapid Sport 2013 zive prvni 01Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 38 - Skoda Rapid Sport 2013 zive prvni 02Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 39 - Skoda Rapid Sport 2013 zive dalsi 01Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 40 - Skoda Rapid Sport 2013 zive nove 02Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 41 - Skoda Rapid Sport 2013 zive nove 01Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 42 - Skoda Rapid Sport 2013 zive dalsi 02Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 43 - Skoda Rapid Sport 2013 zive prvni 04Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 44 - Skoda Rapid Sport 2013 zive dalsi 03Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 45 - Skoda Rapid Sport 2013 zive prvni 03Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 46 - Skoda Rapid Sport 2013 zive nove 03Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 47 - Skoda Rapid Sport 2013 zive nove 17Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 48 - Skoda Rapid Sport 2013 zive nove 04Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 49 - Skoda Rapid Sport 2013 zive nove 05Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 50 - Skoda Rapid Sport 2013 zive nove 06Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 51 - Skoda Rapid Sport 2013 zive nove 07Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 52 - Skoda Rapid Sport 2013 zive nove 08Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 53 - Skoda Rapid Sport 2013 zive nove 09Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 54 - Skoda Rapid Sport 2013 zive dalsi 04Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 55 - Skoda Rapid Sport 2013 zive nove 10Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 56 - Skoda Rapid Sport 2013 zive nove 11Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 57 - Skoda Rapid Sport 2013 zive nove 12Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 58 - Skoda Rapid Sport 2013 zive dalsi 05Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 59 - Skoda Rapid Sport 2013 zive dalsi 06Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 60 - Skoda Rapid Sport 2013 zive dalsi 07Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 61 - Skoda Rapid Sport 2013 zive dalsi 08Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 62 - Skoda Rapid Sport 2013 zive nove 14Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 63 - Skoda Rapid Sport 2013 zive nove 13Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 64 - Skoda Rapid Sport 2013 zive dalsi 10Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 65 - Skoda Rapid Sport 2013 zive dalsi 09Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 66 - Skoda Rapid Sport 2013 zive nove 15Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 67 - Skoda Rapid Sport 2013 zive nove 16Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 68 - Skoda Rapid Sport 2013 zive dalsi 11Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 69 - Skoda Rapid Sport 2013 zive dalsi 12Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 70 - Skoda Rapid Sport 2013 zive dalsi 15Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 71 - Skoda Rapid Sport 2013 zive dalsi 16Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 72 - Skoda Rapid Sport 2013 zive dalsi 17Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 73 - Skoda Rapid Sport 2013 zive nove 18Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 74 - Skoda Rapid Sport 2013 zive dalsi 13Toto je Škoda Rapid po faceliftu. Teď připomíná koncept Rapid Sport - 75 - Skoda Rapid Sport 2013 zive dalsi 14
Pro připomenutí další fotky Rapidu Sport z roku 2013

Petr Prokopec

Diskuze 12 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.