Toyota Auris Touring Sport, Verso, GT 86 TRD: Auris kombi a MPV už v Paříži

Japonská automobilka odkrývá své pařížské trumfy. Kromě očekávaného Aurisu představí také jeho kombi verzi a technicky spřízněné Verso.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Toyota Auris Touring Sport, Verso, GT 86 TRD: Auris kombi a MPV už v Paříži

8.9.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Toyota Auris Touring Sport, Verso, GT 86 TRD: Auris kombi a MPV už v Paříži

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Japonská automobilka odkrývá své pařížské trumfy. Kromě očekávaného Aurisu představí také jeho kombi verzi a technicky spřízněné Verso.

Koncern Volkswagen dorazí na pařížský autosalon v silné sestavě se spoustou zásadních novinek. Za hlavní hvězdu bude patrně sedmé pokračování Golfu a v davu návštěvníků se ztratí také asi Škoda Rapid nebo španělská dvojka Seat Toledo a Leon. S okupací výstaviště francouzské metropole značkou VW se však nehodlá smířit japonská jednička Toyota.

Podle očekávaní bude proti dlouhodobě nejprodávanějšímu evropskému modelu nasazen ideový nástupce Corolly, zbrusu nový Auris. Nezůstane ale pouze u pětidveřového hatchbacku. Japonci napravují chybu předchůdce a představí rovnou i druhou karosářskou variantu, kterou je avizovaný kombík.

Někde mu předběžně říkají Tourer, podle prvních fotek má ale na místě přední espézetky tabulku se špatně viditelným nápisem Auris Touring Sports. Jeho pravé jméno, se kterým vstoupí na trh, to jistě být nemusí, než k tomu ale něco řekne Toyota, budeme se držet faktů. Jinak z obrázků je vidět, že i praktičtější Auris dostane hned od začátku hybridní pohon, čím se (pokud nás paměť neklame) stává vůbec prvním kombíkem nižší střední třídy kombinující spalovací jednotku s elektromotorem.

O vyrovnání skóre se dále bude snažit také méně tušený model. Na obrazových upoutávkách Toyoty se objevilo také nové Verso, viditelně inspirované designovým jazykem Aurisu a bezesporu využívající také jeho platformu a motory.

Stánek Toyoty doplní ještě Yaris Trend s decentními nálepkami, černě-stříbrnými koly a zatmavěnými sloupky B a C. Jestli to má být konkurence třeba stylovému Peugeotu 208 XY, momentálně nevíme, Japonci nám to ale brzy jistě ozřejmí. Představovat snad nepotřebuje kupé GT 86, které konečně i v evropské specifikaci dostalo slibovaný paket sportovní divize TRD. Z fotografie lze odhadnout, že se na voze kromě nástavců nárazníků a prahů objevily také nové brzdy a zdá se, že i jiný zadní spoiler.

Přes poměrně pestrou sestavu novinek se Toyota rozhodla vizuálně spojit všechny pařížské modely bílým lakováním. Jestli jde o náhodu nebo v tom máme hledat nějakou skrytou symboliku čistoty, případně nového začátku, můžeme jen hádat. Automobilka ale určitě brzy prozradí více.

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2012.


Toyota Auris Touring Sport, Verso, GT 86 TRD: Auris kombi a MPV už v Paříži - 1 - Toyota Pariz 2012 Auris 01Toyota Auris Touring Sport, Verso, GT 86 TRD: Auris kombi a MPV už v Paříži - 2 - Toyota Pariz 2012 Auris Verso 02Toyota Auris Touring Sport, Verso, GT 86 TRD: Auris kombi a MPV už v Paříži - 3 - Toyota Pariz 2012 Auris 03Toyota Auris Touring Sport, Verso, GT 86 TRD: Auris kombi a MPV už v Paříži - 4 - Toyota Pariz 2012 Auris Verso 05Toyota Auris Touring Sport, Verso, GT 86 TRD: Auris kombi a MPV už v Paříži - 5 - Toyota Pariz 2012 Yaris 04Toyota Auris Touring Sport, Verso, GT 86 TRD: Auris kombi a MPV už v Paříži - 6 - Toyota Pariz 2012 GT 86 TRD 06
Na stánku Toyoty můžete očekávat minimálně pět premiér, těmi nejvýznamnějšími jsou co do objemu prodeje asi všechny verze Aurisu, nás ale zajímá také TRD pro GT 86

Zdroj: Carscoop

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše