Toyota začala prodávat nové SUV za 246 tisíc Kč, nám ho ale neprodá

Když se podíváte na stránky českého zastoupení Toyoty, jako nejlevnější SUV tam najdete model C-HR za nejméně 594 900 Kč. Novinka za menší než poloviční částku tak zní jako žert, jenže není. Má však svá „ale”.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Toyota začala prodávat nové SUV za 246 tisíc Kč, nám ho ale neprodá

6.9.2020 | Petr Miler

Toyota začala prodávat nové SUV za 246 tisíc Kč, nám ho ale neprodá

/

Foto: Toyota

Když se podíváte na stránky českého zastoupení Toyoty, jako nejlevnější SUV tam najdete model C-HR za nejméně 594 900 Kč. Novinka za menší než poloviční částku tak zní jako žert, jenže není. Má však svá „ale”.

Toyota se snad nikdy nesnažila podbízet nízkými cenami, třebaže ani vyloženě draho nemá ve zvyku svá auta nabízet. Je to zkrátka značka hlavního proudu, která staví na svých tradičních kvalitách a snaží se nakonec působit podobným dojmem, jako Volkswagen - ať si u ní koupíte cokoli, vedle nejspíše nešlápnete, což je jistota, za níž je třeba si trochu připlatit. Ohromující hodnotu za peníze pak už vzhledem k tomu dostanete jen stěží.

Automobilka u nás nabízí i několik SUV, která opravdu nejsou levná. Například kompaktní RAV4 s pohonem předních kol v základním provedení za 864 900 Kč bychom označili za docela ambiciózní nabídku, sklouznout ale můžete i níže k menšímu modelu C-HR. Pak vám bude stačit 594 900 Kč, což zní lépe, ale ani to není málo. Co byste ovšem řekli za SUV s logem Toyoty za 246 tisíc Kč? To zní jako žert, ale skutečně existuje. Jen není k mání u nás a vlastně to ani není tak úplně Toyota.

Japonci tento týden odhalili nový model Urban Cruiser, který historicky známe i z Evropy. Není to velké auto, na délku měří 3 995 mm, na šířku 1 760 mm a na výšku 1 550 mm, takže je asi o 35 cm kratší než C-HR. Právě z délky jste se pak už možná mohli dovtípit, odkud vítr vane - vůz míří do Indie, kde jsou auta s délkou pod 4 metry zatížena nižším zdaněním.

Na tom by nutně nebylo nic až tak problematického, i čtyřmetrové SUV by si tu zákazníky našlo (takový Renault Captur je jen o 12 cm delší a jaký je to hit), tohle auto ale není tak úplně Toyota. Jde o přepracované Suzuki Vitara Brezza, které se prodává už od roku 2016. Spolupráce mezi oběma firmami pak má zajistit, že Toyota se se svými modely prosadí i ve třídách, v nichž jinak nepůsobí a vice versa.

Pokud by vás něco takového neuráželo, nakonec na Suzuki není nic špatného, vězte, že auto pracuje s motorem 1,5 o výkonu 105 koní a může být spojeno s pětistupňovým manuálem nebo čtyřstupňovým automatem. Ve druhém zmíněném případě pak lze sáhnout i po mild-hybridní variantě, s Li-ion akumulátorem a startérem-generátorem, který by mohl jízdu učinit o něco efektivnější. Poháněná kola jsou na každý pád vždy přední.

Jak se vám auto líbí zvenčí i zevnitř, posuďte sami, podle nás je to typická Toyota - neurazí, nenadchne. Jakou výbavu vůz nabídne, nebylo zatím konkretizováno, základní cena ale bude činit v přepočtu jen 246 tisíc Kč. Něco nám říká, že za takové peníze by si tu SUV od Toyoty koupil leckdo, třebaže by nešlo až tak úplně o Toyotu. Nemáme ale žádné zprávy o tom, že Japonci byť jen uvažovali o možnosti vám tu takové auto prodat.


Toyota začala prodávat nové SUV za 246 tisíc Kč, nám ho ale neprodá - 1 - Toyota Ubran Cruiser 2020 nova prvni 01Toyota začala prodávat nové SUV za 246 tisíc Kč, nám ho ale neprodá - 2 - Toyota Ubran Cruiser 2020 nova prvni 02Toyota začala prodávat nové SUV za 246 tisíc Kč, nám ho ale neprodá - 3 - Toyota Ubran Cruiser 2020 nova prvni 03Toyota začala prodávat nové SUV za 246 tisíc Kč, nám ho ale neprodá - 4 - Toyota Ubran Cruiser 2020 nova prvni 04
Nová Toyota Urban Cruiser není tak úplně Toyota, při ceně 246 tisíc korun s motorem 1,5 o 105 koních ale tušíme, že by ji to tu leckdo odpustil. Foto: Toyota

Toyota začala prodávat nové SUV za 246 tisíc Kč, nám ho ale neprodá - 5 - Toyota Ubran Cruiser 2020 nova prvni 05Toyota začala prodávat nové SUV za 246 tisíc Kč, nám ho ale neprodá - 6 - Toyota Ubran Cruiser 2020 nova prvni 06
Pro srovnání originální Suzuki Vitara Brezza. Foto: Suzuki

Zdroj: Toyota

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše