Trabant z Lega existuje, žádá o vaši podporu, aby ho mohli mít i jiní

Symbol „západních hraček” může stát i za vznikem zmenšeniny jednoho z nejznámějších symbolů padlého režimu. Jeden šikovný člověk takto připomněl klasický odér a střílení tenkého výfuku bakelitového dvoutaktu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Trabant z Lega existuje, žádá o vaši podporu, aby ho mohli mít i jiní

6.2.2020 | Mirek Mazal

Trabant z Lega existuje, žádá o vaši podporu, aby ho mohli mít i jiní

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Symbol „západních hraček” může stát i za vznikem zmenšeniny jednoho z nejznámějších symbolů padlého režimu. Jeden šikovný člověk takto připomněl klasický odér a střílení tenkého výfuku bakelitového dvoutaktu.

Web shromažďující nápady na možné nové stavebnice Lega ukázala dovednost neznámého stavitele se zálibou v dobových automobilech. Stavitel, který si říká trochu krkolomně „pedankopet” z malých kostek složil nádhernou zmenšeninu „jednoho z nejikoničtějších automobilů socialistické éry v Evropě“. Výstižnými slovy začíná krátký úvod pod fotografiemi parádní hračky nejen pro děti.

Modrá zmenšenina Trabantu vznikla jako osobní vzpomínka autora na zvuk chraplavého dvoutaktu, však projevy bakelitového symbolu NDR a vůbec celého východního bloku jsou pro ty, kdo je zažili, nezapomenutelné. Stavba z Lega má otevírací dveře a kufr a výklopnou kapotu. Nadstandardem je odnímatelná střecha kvůli dostupnosti detailně propracovaného interiéru. Uvnitř jsou poznat čtyři místa k sezení, palubní deska i ovládací prvky vozu včetně řadicí páky pod volantem.

Trabant z autorových nepotřebných dílků narostl do délky na 260 milimetrů, na šířku zabere 110 milimetrů a o pět milimetrů méně zabírá celková výška podrobného díla. Zaujme sledovat přesnost vůči typickým prvkům, například světlomety, disky kol anebo tvary karoserie věrně odpovídají originálu.

Webová prezentace hotového díla počítá všechny podpůrné hlasy oslovených uživatelů. Podle počtu bodů z hlasování se dánský výrobce rozhodne o zařazení Trabantu 601 do výroby značkového portfolia stavebnic. Vzpomínka na komunismus má před sebou ještě přes 200 dní ankety, proto se necháme překvapit, jestli se dostane do regálů hračkářství. Sami bychom už z nostalgie byli rádi, kdyby ano.


Trabant z Lega existuje, žádá o vaši podporu, aby ho mohli mít i jiní - 1 - Trabant 601 stavebnice Lego Ideas 01Trabant z Lega existuje, žádá o vaši podporu, aby ho mohli mít i jiní - 2 - Trabant 601 stavebnice Lego Ideas 02Trabant z Lega existuje, žádá o vaši podporu, aby ho mohli mít i jiní - 3 - Trabant 601 stavebnice Lego Ideas 03Trabant z Lega existuje, žádá o vaši podporu, aby ho mohli mít i jiní - 4 - Trabant 601 stavebnice Lego Ideas 04Trabant z Lega existuje, žádá o vaši podporu, aby ho mohli mít i jiní - 5 - Trabant 601 stavebnice Lego Ideas 05Trabant z Lega existuje, žádá o vaši podporu, aby ho mohli mít i jiní - 6 - Trabant 601 stavebnice Lego Ideas 06Trabant z Lega existuje, žádá o vaši podporu, aby ho mohli mít i jiní - 7 - Trabant 601 stavebnice Lego Ideas 07Trabant z Lega existuje, žádá o vaši podporu, aby ho mohli mít i jiní - 8 - Trabant 601 stavebnice Lego Ideas 08Trabant z Lega existuje, žádá o vaši podporu, aby ho mohli mít i jiní - 9 - Trabant 601 stavebnice Lego Ideas 09Trabant z Lega existuje, žádá o vaši podporu, aby ho mohli mít i jiní - 10 - Trabant 601 stavebnice Lego Ideas 10Trabant z Lega existuje, žádá o vaši podporu, aby ho mohli mít i jiní - 11 - Trabant 601 stavebnice Lego Ideas 11Trabant z Lega existuje, žádá o vaši podporu, aby ho mohli mít i jiní - 12 - Trabant 601 stavebnice Lego Ideas 12
Trabant 601 z Lega čeká na podporu hlasujících, aby mohl být zařazen do sériové výroby - jestli ho podpoříte, je na vás

Zdroj: Lego Ideas

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše