Unikly fotky zřejmě poslední naděje Alfy na záchranu před pádem do propasti

Alfě Romeo se v posledních měsících nedaří prakticky nikde a nijak. Co by ji v takové situaci mělo v současné době pomoci více než kompaktní SUV? Právě s tím míří na trh a toto je nejspíše ono.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Unikly fotky zřejmě poslední naděje Alfy na záchranu před pádem do propasti

8.10.2019 | Petr Prokopec

Unikly fotky zřejmě poslední naděje Alfy na záchranu před pádem do propasti

/

Alfě Romeo se v posledních měsících nedaří prakticky nikde a nijak. Co by ji v takové situaci mělo v současné době pomoci více než kompaktní SUV? Právě s tím míří na trh a toto je nejspíše ono.

Doplněno: Další zdroje potvrzují autenticitu zprvu publikovaných fotek a mezi nimi i web AllCarNews, kterému se podařilo získat i první pohled do interiéru. Také ten nyní naleznete mezi ostatními záběry níže.


Ani ti největší fanoušci Alfy Romeo nemohou momentálně prohlásit, že by na tom jejich oblíbená značka byla dobře. Její prodeje se propadají napříč veškerými trhy a díru do světa neudělalo ani SUV Stelvio, od kterého se přitom čekalo mnohé. Lřeba letos v srpnu bylo v Evropě prodáno pouze 1 351 kusů, což je více než třikrát horší výsledek, než jakého dosáhlo takové Audi s modelem Q5. Pokud si navíc uvědomíme, že Giulia je na tom ještě o dalších 50 procent hůře, je zjevné, že značka má problém.

Vůbec bychom se tedy nedivili, kdyby automobilka vkládala poslední naděje do chystaného SUV Tonale, které se na letošním ženevském autosalonu ukázalo jako koncept. Alfa Romeo však již má hotovou i produkční variantu, jak velmi pravděpodobně dokládají nově uniknuvší snímky. Podle informací kolegů z Cochespias pochází od profesionálního fotografa pracujícího pro automobilku, který je omylem vystavil na svém webu a ač za tento příběh nedáme ruku do ohně, zdají se být tím, za co jsou označovány prezentovány.

Pakliže se díváme na realitu, je ze záběrů evidentní, že oproti březnové studii došlo v případě designu jen na drobné zjemnění. Méně dramatická jsou přední a zadní světla, mimo to pak dorazila také menší litá kola a běžné a nikoliv zapuštěné kliky dveří.

I přes tyto nuance má Tonale nemalý vizuální potenciál, pročež lze plně pochopit, proč v něj Alfa Romeo tolik doufá. Vůz se navíc v nabídce zařadí pod Stelvio, vstoupit tedy hodlá do segmentu s mnohem vyššími prodeji, alespoň v Evropě. Třeba Audi Q3 se měsíčně prodává v deseti tisících kusech, což je dvojnásobný úspěch oproti většímu modelu Q5. Pokud by se tedy Alfa Romeo se svou novinkou dostala na polovinu, došlo by třeba vůči srpnu na ztrojnásobení jejích celkových registrací.

Musíme ovšem dodat, že vzhled není vše a právě pohled na trápení Stelvia naznačuje, že ani elegantní SUV nemusí být vždy střelou do středu terče. Alfu Romeo totiž stále trápí stigma poruchové značky, které se nepodařilo odbourat ani již zmiňované dvojici Stelvio/Giulia. Příliš nadšení pak nevzbuzuje ani pohled pod kapotu, kde by se měly objevit přeplňované motory 1,3 a 1,6 MultiAir II. Ty pak možná na papíře vykážou jistou hospodárnost, reálně ale budou spíše užrané a nepříliš dynamické.

Otázkou je příchod dieselové verze, neboť koncern FCA hodlá „producentům sazí“ zamávat, stejně jako řada ostatních automobilek. To by ovšem znamenalo výrazné zmenšení zákaznické skupiny, jakkoliv se může zdát, že prodeje dieselů konstantně klesají. To se samozřejmě děje, ovšem hlavně u malých aut, kde by moderní anti-emisní systémy výrazně navýšily cenu. Proto je výrobci sami vypouští, u SUV ale naopak mají na kontě velkou část prodejů.

Jsme tedy skutečně zvědavi, zda novinka zaboduje či nikoliv. V showroomech by se měla objevit do šesti měsíců, přičemž její název Tonale je pro současnou situaci Alfy Romeo velmi příznačný - buď totiž SUV napomůže k jejímu přežití, anebo dokoná její utonutí. Druhá varianta by nejspíše znamenala odprodej značky do čínských rukou, ale to už spekulujeme příliš.


Unikly fotky zřejmě poslední naděje Alfy na záchranu před pádem do propasti - 1 - Alfa Romeo Tonale 2019 unik 01Unikly fotky zřejmě poslední naděje Alfy na záchranu před pádem do propasti - 2 - Alfa Romeo Tonale 2019 unik 02Unikly fotky zřejmě poslední naděje Alfy na záchranu před pádem do propasti - 3 - Alfa Romeo Tonale 2019 unik 03Unikly fotky zřejmě poslední naděje Alfy na záchranu před pádem do propasti - 4 - Alfa Romeo Tonale 2019 unik 04
Alfě Romeo s největší pravděpodobností unikly snímky produkční verze SUV Tonale, které mělo být představeno na dealerské konferenci a nafoceno člověkem, který ji dokumentoval pro koncern FCA a netušil, že toto ještě není běžně prodávaný vůz

Zdroje: Cochespias@Instagram, AllCarNews@Instagram

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše