Volkswagen Golf CC 2015: menší CC se rýsuje, po krku má jít Mercedesu CLA

VW údajně chystá konkurenta stuttgartského CLA. Čtyřdveřový Golf s přídomkem CC má být luxusnější a designově zajímavější variantou Jetty.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Volkswagen Golf CC 2015: menší CC se rýsuje, po krku má jít Mercedesu CLA

10.1.2013 | Miro Mihálik | 1 příspěvek

Volkswagen Golf CC 2015: menší CC se rýsuje, po krku má jít Mercedesu CLA

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

VW údajně chystá konkurenta stuttgartského CLA. Čtyřdveřový Golf s přídomkem CC má být luxusnější a designově zajímavější variantou Jetty.

Největší německý koncern má prozatím v prodeji jen dvě verze sedmé generace svého bestselleru, a to tří a pětidveřový hatchback. Stoprocentně dnes podle špionážních fotografií zakamuflovaných testovacích prototypů víme, že už brzy je doplní praktičtější kombi pod názvem Golf Variant a vysoce postavené zdroje z Volkswagenu již potvrdily také jeho více oplastovanou verzi s přizvednutým podvozkem a pojmenovanou Alltrack. Podle britského Auto Expresu to však není všechno a nemá přitom na mysli téměř jistý kabriolet, ani Golf Plus, jehož muly byly rovněž zachyceny na veřejných silnicích.

Kolegové se díky svým informátorům domnívají, že Volkswagen pracuje také na vysloveně „designové“ verzi patřící do podskupiny takzvaných „čtyřdveřových kupé“. VW již dnes jedno takové auto má, Passat CC, prodávaný dnes už jen pod zkratkou CC (Comfort Coupé). Zajímavé přitom je, že vhledem k jeho zařazení do střední třídy nemá ani pět let po svém představení přímou konkurenci, ačkoli se samotné VW snaží naznačovat, že jde o možnou alternativu Mercedesu CLS. V případě Volkswagenu Golf CC to má být poněkud jinak.

Menší Comfort Coupé se tentokrát zaměří na stuttgartský koncern přímo, chce totiž konkurovat připravovanému Mercedesu CLA. Primárním cílem je také trh ve Spojených státech a Číně, kde se čtyřdveřová Jetta prodává ve výrazně vyšších počtech než v Evropě, nicméně je pořád považována jen za jakousi rozumnou, cenově výhodnou alternativu a nikoli volbu srdcem. A právě to má Golf CC napravit.

Domyslet si technický základ tohoto automobilu patrně těžké nebude. Pokud opravdu dorazí, logickou volbou je platforma MQB s pohonem předních kol a motory uloženými vpředu napříč, která se stala základem pro Golf, Leon, Audi A3 i Škodu Octavia III. Vzhledem k vysoce variabilní konstrukci můžeme rozvor jen hádat, je ale dost možné, že bude srovnatelný se současnou Jettou. Aby se koncern vyvaroval kanibalizaci, udělá z CC nejen poněkud sportovněji působící a přikrčenější limuzínu, ale díky výklopným pátým dveřím to má být liftback jako Škoda Rapid nebo Audi A7. O zavazadelník zase tolik nepůjde, jeho objem proto bude někde mezi Golfem (380 litrů) a Jettou (527 litrů).

Přemítat nad motorizacemi nutné není. Vzhledem k plánovanému představení v roce 2015 se stačí podívat na současnou skladbu motorů pro Golf a Octavii, sestavenou výlučně z přeplňovaných čtyřválců TSI (1,2 až 1,8 l) a TDI s objemem 1,6, respektive 2,0 TDI. Vzhledem k chystanému Mercedesu CLA 45 AMG a Audi S3 Sedan lze předpokládat, že Golf CC GTI má také šanci na vznik, ale nepředbíhejme.

Tip: Pokud se chcete podívat na další návrhy možné podoby příštího Volkswagenu Golf CC pro rok 2015 prohlédněte si galerii na webu Autoexpressu.

Zdroj: Auto Express

Miro Mihálik

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše