VW ukázal evoluci Golfu až k nové generaci a odhalil její interiér. Tady už jde o revoluci

Němci s blížící se premiérou nového Golfu topí pod kotlem a dnes odhalili i první zajímavé věci. Ukázali celou evoluci designu exteriéru od první až po osmou generaci a k tomu i interiér osmičky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VW ukázal evoluci Golfu až k nové generaci a odhalil její interiér. Tady už jde o revoluci

12.10.2019 | Petr Prokopec

VW ukázal evoluci Golfu až k nové generaci a odhalil její interiér. Tady už jde o revoluci

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Němci s blížící se premiérou nového Golfu topí pod kotlem a dnes odhalili i první zajímavé věci. Ukázali celou evoluci designu exteriéru od první až po osmou generaci a k tomu i interiér osmičky.

Již za necelé dva týdny se dočkáme oficiálního debutu nového Volkswagenu Golf. Považovat jej přitom můžeme i za symbolický dar k narozeninám současného šéfa německého koncernu, neboť 24. říjen není spojen pouze s premiérou, ale také s oslavami jednašedesátin Herberta Diesse. Pokud vás tedy zajímalo, proč si Němci vybrali toto datum, možné vysvětlení je na místě. Jakkoliv je třeba dodat, že oficiální prezentace již bude spíše jen jakési doplnění dosavadních útržků, ze kterých je možné poskládat takřka úplný obrázek

Nejnovějším dílkem do této skládanky jsou oficiální ilustrace, stejně jako video mapující průřez celou historií Golfu. Zaměřeno je přitom na čelní partie, pročež je otázka, zda se v nejbližších dnech náhodou nedočkáme i dalšího snímku, jen poukazujícího na rozdíly vzadu. Jak jsme ovšem zmínili výše, k vykreslení novinky opravdu již není potřeba, neboť špionážním fotografům se v posledních měsících povedlo zachytit vůz zcela bez maskování. A ony ilustrace jen potvrzují, že skutečně dostaneme, co jsme viděli.

Zvnějšku lze tedy očekávat evoluci, která dle soudobých trendů nabere na břitkosti. Tvarem čelní masky se přitom nový Golf inspiroval u elektrického Volkswagenu ID.3, stylem nárazníku pro změnu připomene současné sportovní varianty GTI a R. Velký odklon od tradic pak není spojen ani se zádí, neboť očekávat znovu můžeme koncový sloupek, jenž ve tvaru bumerangu přechází až do blatníků. Jeho směřování přitom jen umocňuje zpracování světel, které stejně jako ty přední vsadí na LED-techniku.

Kde ovšem dorazí radikální proměna, to je interiér. Golf se totiž zbaví prakticky všech klasických ovladačů, jenž nahradí dvojice digitálních displejů. Ta je propojena a především zaoblena, díky čemuž kokpit nepůsobí tak nepatřičně, jako je tomu třeba u Mercedesů. Němci zároveň hodlají přizvat do hry kvalitnější materiály i nejmodernější multimediální systémy. A rovněž navýšení konektivity, vůz bude totiž konstantně připojen k internetu kvůli možnosti online aktualizací veškeré elektroniky.

Zmínit pak už jen lze, že pod kapotu se nastěhují nejen čistě benzinové a dieselové agregáty, ale také plejáda alternativ. Na výběr bude mild-hybridní i plug-in hybridní provedení, pokaždé však vždy jen ve spojení s vonnějšími oktany. V případě „producenta sazí“ totiž měl Volkswagen dosáhnout tak výjimečné čistoty, že bychom onu nepopulární přezdívku již měli u motorů TDI přestat užívat. Zda oprávněně, to nám ovšem prozradí teprve následující týdny, měsíce a roky.


VW ukázal evoluci Golfu až k nové generaci a odhalil její interiér. Tady už jde o revoluci - 1 - VW Golf VIII 2019 oficialni ilustrace 01VW ukázal evoluci Golfu až k nové generaci a odhalil její interiér. Tady už jde o revoluci - 2 - VW Golf VIII 2019 oficialni ilustrace 02
Volkswagen pustil do světa oficiální ilustrace nového Golfu...

VW ukázal evoluci Golfu až k nové generaci a odhalil její interiér. Tady už jde o revoluci - 3 - VW Golf VIII 2019 oficialni ilustrace 03VW ukázal evoluci Golfu až k nové generaci a odhalil její interiér. Tady už jde o revoluci - 4 - VW Golf VIII 2019 oficialni ilustrace 04VW ukázal evoluci Golfu až k nové generaci a odhalil její interiér. Tady už jde o revoluci - 5 - VW Golf VIII 2019 oficialni ilustrace 05VW ukázal evoluci Golfu až k nové generaci a odhalil její interiér. Tady už jde o revoluci - 6 - VW Golf VIII 2019 oficialni ilustrace 06VW ukázal evoluci Golfu až k nové generaci a odhalil její interiér. Tady už jde o revoluci - 7 - VW Golf VIII 2019 oficialni ilustrace 07VW ukázal evoluci Golfu až k nové generaci a odhalil její interiér. Tady už jde o revoluci - 8 - VW Golf VIII 2019 oficialni ilustrace 08VW ukázal evoluci Golfu až k nové generaci a odhalil její interiér. Tady už jde o revoluci - 9 - VW Golf VIII 2019 oficialni ilustrace 09VW ukázal evoluci Golfu až k nové generaci a odhalil její interiér. Tady už jde o revoluci - 10 - VW Golf VIII 2019 oficialni ilustrace 10VW ukázal evoluci Golfu až k nové generaci a odhalil její interiér. Tady už jde o revoluci - 11 - VW Golf VIII 2019 oficialni ilustrace 11VW ukázal evoluci Golfu až k nové generaci a odhalil její interiér. Tady už jde o revoluci - 12 - VW Golf VIII 2019 oficialni ilustrace 12VW ukázal evoluci Golfu až k nové generaci a odhalil její interiér. Tady už jde o revoluci - 13 - VW Golf VIII 2019 oficialni ilustrace 13VW ukázal evoluci Golfu až k nové generaci a odhalil její interiér. Tady už jde o revoluci - 14 - VW Golf VIII 2019 oficialni ilustrace 14VW ukázal evoluci Golfu až k nové generaci a odhalil její interiér. Tady už jde o revoluci - 15 - VW Golf VIII 2019 oficialni ilustrace 15VW ukázal evoluci Golfu až k nové generaci a odhalil její interiér. Tady už jde o revoluci - 16 - VW Golf VIII 2019 oficialni ilustrace 16VW ukázal evoluci Golfu až k nové generaci a odhalil její interiér. Tady už jde o revoluci - 17 - VW Golf VIII 2019 oficialni ilustrace 17VW ukázal evoluci Golfu až k nové generaci a odhalil její interiér. Tady už jde o revoluci - 18 - VW Golf VIII 2019 oficialni ilustrace 18VW ukázal evoluci Golfu až k nové generaci a odhalil její interiér. Tady už jde o revoluci - 19 - VW Golf VIII 2019 oficialni ilustrace 19VW ukázal evoluci Golfu až k nové generaci a odhalil její interiér. Tady už jde o revoluci - 20 - VW Golf VIII 2019 oficialni ilustrace 20
...stejně jako se můžeme podívat na evoluční vývoj jeho čelních a zadních partií i interiéru

Zdroj: Volkswagen

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše