Zotye T600 2013: čínský kočkopes slepil Audi Q5 s VW Touareg

Další míchanice z Číny hodlá vyrazit i na jiné než tamní trhy. Tentokrát to Číňané zkoušejí s křížencem populárních německých modelů od VW a Audi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Zotye T600 2013: čínský kočkopes slepil Audi Q5 s VW Touareg

26.12.2013 | Adam Šrámek | 2 příspěvky

Zotye T600 2013: čínský kočkopes slepil Audi Q5 s VW Touareg

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Další míchanice z Číny hodlá vyrazit i na jiné než tamní trhy. Tentokrát to Číňané zkoušejí s křížencem populárních německých modelů od VW a Audi.

Tvorba většiny čínských designérů automobilů není zrovna něčím, co by se dalo prezentovat s přídomky inovativní či kreativní. Tamní návrháři zřejmě studovali design jen tak, že obkreslovali evropské modely z časopisů a kdo byl nejblíže, ten dostal pochvalu a posléze i práci. Když se tohle ještě přidá k faktu, že Čína je jedním z největších trhů na světě a bojují zde už takřka všechny značky, pak z toho vzniká pěkná automobilová zoo.

Abychom byli fér, občas se i něco povede, ale stále je to spíše výjimka. Nejnovější přírůstek do Zotye je zcela typickým příkladem opaku. Nebo snad toužíte po něčem, co je zhmotněním všeho a nic? Budeme snad ospravedlňovat nebo dokonce podporovat takové krádeže?

Asiati jsou až na drobné výjimky obyčejnými plagiátory a pěstiteli, co kříží všechny známé modely. Při návrhu nových vozů se ubírají zcela známou „evropskou cestou”, snad aby něco nezkazili. Namíchají již použité prvky, přihodí pár vlastních a zbrusu nový vůz je na světě. Nový model Zotye T600 bude v prodeji v průběhu prvního čtvrtletí příštího roku v Číně a brzy poté hodlá začít se svou obchodní kariérou v dalších zemích.

Esteticky musíme uznat, že má vlastně bezchybný vzhled. Možná to ale bude tím, že při pohledu na bok v něm objevíte Audi Q5 a když se na chvíli zadíváte na příď, ihned vám vytane na mysl obraz Volkswagenu Touareg. Takže originalita zkrátka nebude silnou stránkou ani u tohoto modelu.

Uvnitř Zotye však už tvůrci používali trošku atraktivnější a čistší linie, které německé vozy nemusejí ihned připomenout. V závislosti na zvolené výbavě tu může posádka koukat na obrovský dotykový displej, jehož prostřednictvím lze nastavovat celý vůz, nebo jen audio a navigační systém. Slouží však také k výstupu ze zadní kamery a kamerového systému monitorujícímu okolí vozu v rozsahu 360 stupňů.

Vysoký uživatelský standard naznačuje třeba dvouzónová klimatizace, tlačítko pro ovládání dveří zavazadlového prostoru, elektricky nastavitelné sedačky s vyhříváním a koženým čalouněním, panoramatické dvojité střešní okno, tempomat, LED pro denní svícení, parkovací senzory, elektronická kontrola stability, šest airbagů, ABS, EBD, Hill-holder, palubní počítač, vyhřívaná zrcátka nebo balíček nazvaný viditelnost. Kvalita výroby je ale údajně opravdu vysoká, neboť výrobce poukazuje i na některé ne zcela obvyklé povrchové úpravy.

Zpočátku bude možné T600 objednat pouze s motorem 1,5i Turbo o výkonu 150 koní a pětistupňovou manuální převodovkou. V létě přijde nový dvoulitr vlastní výroby s přímým vstřikováním a turbodmychadlem, který poskytne nejen vyšší výkon, ale také pětistupňový automat. V současné době se ví, že zpočátku půjde jen o vůz s předním pohonem, ale Zotye věří, že seznam doplní pro rok 2015 také verzemi s pohonem 4x4.

S délkou 4,6 metru a zavazadelníkem o objemu 550 litrů se T600 vydá do segmentu SUV střední velikosti. Doufejme, že k nám se nepodívá, jelikož čínským automobilovým výtvorům nelze zatím věřit z hlediska kvality ani ani spolehlivosti. I když, abychom jen nekřivdili, třeba Qoros 3 má jedno z nejvyšších hodnocení, třebaže je nakonec možná více ukradený, než se zdá...


Zotye T600 2013: čínský kočkopes slepil Audi Q5 s VW Touareg - 1 - Zotye T600 2013 01Zotye T600 2013: čínský kočkopes slepil Audi Q5 s VW Touareg - 2 - Zotye T600 2013 02Zotye T600 2013: čínský kočkopes slepil Audi Q5 s VW Touareg - 3 - Zotye T600 2013 03Zotye T600 2013: čínský kočkopes slepil Audi Q5 s VW Touareg - 4 - Zotye T600 2013 04Zotye T600 2013: čínský kočkopes slepil Audi Q5 s VW Touareg - 5 - Zotye T600 2013 05
Audi Q5 a VW Touareg v jednom? Ano, v Číně je takový postup tvorby nových modelů zcela běžnou záležitostí

Zdroj: Autoblog Spanish

Adam Šrámek

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.