Test Kia Cee'd SW 2012 1,6 GDI: chlapec z dobré rodiny

 | 29 příspěvků | 28.12.2012 Mirek Brokeš
Reagovat

Nepřihlášený xyz

Rozhodne pekny auticko. Po.. | 28.12.2012 20:51reagovat
avatar

Rozhodne pekny auticko. Podle serie recenzi korejcu, to vypada, ze nejlepsi volba je i30 HB 1.6GDI.

Nepřihlášený Atomas

Pokud se v recenzi dočtu o.. | 28.12.2012 22:05reagovat
avatar

Pokud se v recenzi dočtu o nekvalitních plastech v interiéru a recenzent uvede jako příklad pouze čudlík u schránky, musím se pousmát při vzpomínce na přístrojovku Rapidu, který ji má z podobného plastu udělanou snad celou. To pro Ceed nezní vůbec špatně. PS: již jsem v ceedu seděl několikrát a dojmy jsou pouze pozitivní. Dle mého názoru je Ceed SW ve výbavě Exclusive a 1.6GDI sázkou na jistotu...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Rado

Reakce na: Pokud se v recenzi dočtu o.. | 29.12.2012 09:35reagovat
avatar

Řekl bych, že se píše o celé spodní části palubní desky (navíc věta "k žádné podstatné změně nedošlo" jen decentně vyjadřuje pravdu o tom, že tam jsou stále ty plasty s jogurtu přebarvené fixou). Na druhou stranu jsem v tomto autě ještě neseděl, takže objektivní posouzení mi nepřísluší. Nicméně plasty nevalných kvalit používají snad všechny automobilky...osobně jsem si vyzkoušel několik aut od Hondy, Suzuki, Toyoty (příští auto zvažuji jedno z tohoto tria) a docela mě vždy zaráží, jak lidé kritizují např. v poslední době Rapid za jeho plasty, na stranu druhou Toyota na tom není o moc lépe, ale o tom se nikdo nezmíní. Suzuki Swift např. je velice povedené auto, dobře hodnocené snad ve všech recenzích a přitom jsem u třech různých prodejců vždy objevil několik dílenských neduhů (nevím zda to v tom Maďarsku montují opice), ale i takové detaily mohou odradit. Nicméně nebudu hanit jednu či druhou značku. Každý vsází své trumfy na jinou oblast, která může být pro zákazníka rozhodující.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Atomas

Reakce na: Řekl bych, že se píše o ce.. | 29.12.2012 09:54reagovat
avatar

Osobně jsem již nový Ceed vyzkoušel asi 4x a úroveň plastů je v pořádku. Dokonce jsem se po recenzi v autosalonu zaměřil i na ten čudlík u schránky a mě se zdá normální. Netřeba ho kritizovat za to, že není měkčený (který ano). Celkově na tom vozidle není vidět nic, co by člověka pohoršilo takovou měrou, že by ho to od volby odradilo. Dokonce i plast kolem rádia v základu vypadá naživo mnohem lépe, než na fotkách. Když jsem zvažoval koupi Rapida, našel jsem stopy šetření skoro na každém jeho místě a to je smutné a odrazující ( nejlépe vypadá tak 3 metry od auta) :-(

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Martin B.

Reakce na: Osobně jsem již nový Ceed.. | 29.12.2012 10:23reagovat
avatar

Ono obecně nemá nad Rapidem smysl snad ani uvažovat. Vzhledem k tomu, že tento lowcost stojí na českém trhu stejně jako vozy nižší střední třídy, tak si koupí řekněme jen velmi specifický zákazník. Ve své třídě je to velmi doré auto, ale to by musel být naceněn stejně jako ti třídní soupeři jako Peugeot 301 nebo Fluence. Za cenu i30 a Cee'du ale i Astry, Méganu, C4, Mazdy3, 308 atd. je to pro uvažujícího člověka neprodejné.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Hektor

Rapid je šunt pro dědky a.. | 29.12.2012 11:22reagovat
avatar

Rapid je šunt pro dědky a burany co nepřemýšlejí a mají jen keci, že škoda je nej a nic jiného pro ně není přijatelné.

Kia je desingem hezké auto, ale desing není úplně všechno !

Korejec za tyto peníze je pro mě nemyslitelná investice a půjdu vždy ke konkurenci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Rado

Reakce na: Ono obecně nemá nad Rapide.. | 29.12.2012 11:42reagovat
avatar

Pravda, za stávající cenu je Rapid opravdu auto, o kterém bude uvažovat jen veliký zastánce Škody. Pokud by se cena snížila o 40 000 při zachování základní výbavy, kterou teď dávají zdarma v rámci paketů ExtraPlus, pak by to bylo v pořádku a byl by o to větší zájem (asi). Na stranu druhou, marketing umí své a s cenou se dá jít vždy dolů, když přijde krize. Nicméně na tento krok je ještě čas, pokud Škodovka ovládá český trh takto dominantním způsobem, tak nemá potřebu se podbízet cenou. Až prodeje nepůjdou dlouhou dobu, tak cena klesne. Ale zpět k Ceedu. Poměr cena/výkon/výbava je opravdu slušný a to je pro mnoho dnešních zákazníku asi nejdůležitější kritérium - dostat za co nejméně peněz co nejvíce kvalitní muziky. Osobně bych preferoval jinou značku, ale je třeba uznat, že Kia je plnohodnotný konkurent.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Rado

Reakce na: Rapid je šunt pro dědky a.. | 29.12.2012 11:56reagovat
avatar

Škoda není nej, ale taky není důvod ji příliš hanit. Z mého pohledu je Škoda (jakákoli) solidně postavené auto s vysokým dílenským zpracováním a velice povedenou praktičností. Na stranu druhou věc která mi na nich poslední dobou vadí je nabídka motorů. Samé turbo a nic jiného, malý výkon základních motorů, trochu tvrdší podvozek a zbytečné příplatky za extra výbavu. Co se týče designu, tak ten je na tolik specifický a velice těžko měřitelný. Co je pro tebe pěkné, pro někoho příšerné a naopak. Nevím, ale o investici do auta lze hovořit snad jen v případě, že si kupuješ nějakého veterána, ale ne běžné auto na každodenní ježdění, kdy hodnota klesá velice rychle první roky. Výhodnost koupě se dá posuzovat i z jiné perspektivy než jen z té, za kolik po pěti letech prodáš ojetého korejce (předpokládám, že tohle jsi měl na mysli).

Nepřihlášený Martin B.

Reakce na: Pravda, za stávající cenu.. | 29.12.2012 11:57reagovat
avatar

Pochopitelně, vzhledem ke zdejší poptávce je ekonomický nesmysl cenu škodovek snižovat. Když jsou lidi ochotni si za to platit, tak proč se jim podbízet a připravovat se o zisk? Nic to ovšem nemění na tom, že je to z racionálního hlediska dost iracionální koupě - a to se netýká jen Rapidu. V zahraničí jsou škodovky zasazeny do jiných cenových hladin, kam patří.

Cee'd s i30 nabízí za ty peníze skutečně dost. Díky tomu, že Hyundai zde vyrábí a ve všech reklamách je to zdůrazňováno, dokonce se národní "škodaefekt" projevuje i na prodejích, kdy se ve spoustě segmentů objevuje Hyundai hned za škodovkou. Sice bych si osobně taky vybral jiné auto, protože požaduji něco navíc, ale pro obyčejného spotřebního zákazníka, kterému jde skutečně jen o dopravu, to je jistě zajímavá nabídka.

Nepřihlášený Hektor.

Reakce na: Pravda, za stávající cenu.. | 29.12.2012 12:11reagovat
avatar

Vybrané modely/ ruzné kategorie/

Renault Grantour,Peugeot 301,Renault Fluence. Citroen C Elysée, Renault Thalia, Nové Clio4, Citroen C4, Citroen C3, Opel Astra, Chevrolet Cruise, Fiat Punto, Fiat Bravo, Fiat Panda

To je pro mě výběr výborného poměru cena/výbava/ desing/ značka produktu/ užitné rozměry

Určitě né předražená Škoda a cely vw a korejská invaze rychlokvašek v čr.

Přesto, že desing je u Kia je evropský a hezký, ale desing Hyundaie je přeplácaný a počítačový bez emocí.

Můj názor. Jen do mě :-)))))

Nepřihlášený Kolík

Tento Cee"d jsem velice po.. | 29.12.2012 15:43reagovat
avatar

Tento Cee"d jsem velice podrobně zkoumal v detailech, které vždy dělají velké věci (vzpomeň si na vyčistěné boty a čisté nehty) a v ničem nezaostává za prémií ! Je dotažen jako iPhone i tam kam není běžně vidět. Projel jsem se jen krátce a docela dobrý. S O II mám najeto 100t. 1,9tdi a že by to byl zázrak říci nemohu. Za těch 550t. Kč to bylo ukrutně předražené a jestli na O III nasadí podobné ceny dopadnou jak s Rapidem. Vlastně na O III dali vzadu i stejnou žebřiňákovou nápravu - to mě mrzí nejvíc, je to jako se vrátit v čase.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Ferda

Francouzské automobilky za.. | 29.12.2012 15:45reagovat
avatar

Francouzské automobilky zavírají pomalu krám, Opel balancuje už roky nad bankrotem a Itala mám spojeného pořád s každoměsíční návštěvou servisu. Korejci jsou sice ještě (i když stále méně) zajímaví cenou, jenže část z ní si vyberou při servisních prohlídkách a po létech při prodeji ojetiny. Škoda je předražená, ale to takovým Britům a Němcům nevadí, takže asi si to může zatím dovolit.

No Ceed, i30 i Rapid jsou teď příliš nové zboží, nejlepší bude rok dva počkat, ono se to usadí :-)

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Rado

Reakce na: Tento Cee"d jsem velice po.. | 29.12.2012 17:10reagovat
avatar

Se Ceedem jsem se ještě nesvezl ani kousek a upřímně řečeno mě to ani příliš neláká a tak nemohu hodnotit jeho dotaženost. Ale stejně jako ty jezdím (pokud stále jezdíš) O2 1.9TDi a pravdou je, že to není zázrak (zatím jsem nejel autem, které bych za zázrak mohl označit), ale na stranu druhou mě to auto vyhovuje v tom, jaký nabízí mix vyvážených vlastností. Není v ničem nejlepší, pokud pominu velikost kufru (tam ano), ale mě to auto vyhovuje více než bych původně čekal. Nicméně dovolím si uvést konkurenta, který mě zaujal nejvíce. - Honda Civic. Úžasné auto, design je diskutabilní ale komfort jízdy, akustický komfort (2.2D) na velmi vysoké úrovni. Celkově mě to auto velice bavilo. Jediné co mě na tom autě zamrzelo bylo místo na zadních sedačkách. To auto je snad děláno pro 2 osoby a jejich zavazadla. Dozadu se posadit je za trest...nerad bych tam někoho převážel (navíc nádrž pod předními sedadly tomu moc nepřispívá). Ale jinak je to auto pro mě číslo 1 v dané třídě. Co se týče O3, tak uvidíme jaká bude cena. Vzhledem k tomu, že nový Golf nasadil cenu základní verze docela nízko, tak by se Škoda mohla poučit také a O3 moc nepředražit. Uvidíme, sám jsem zvědav.

Nepřihlášený Martin B.

Reakce na: Francouzské automobilky za.. | 29.12.2012 19:29reagovat
avatar

Tvá úvaha trochu pokulhává v tom, že v Německu ani Británii škodovky předražené nejsou. Ceny se pochopitelně trh od trhu liší. Tam jsou vnímány jako levnější alternativa k VW s důrazem na praktičnost. Tudíž Octavia je tam posazena zcela logicky pod Golf, kdežto tady se po dorovnání výbav na ten Golf dotáhne i Rapid. Nedivím se, že jsou škodovky v zahraničí tak populární, když nabízí solidní německou techniku s obrovským kufrem za takové peníze. Sice to není VW, ale rozhodně to je racionální a velmi výhodná koupě. V ČR je to poněkud rozdílné, protože škodovka tu má v podstatě monopol na trhu domácích automobilek - což je pro překvapivou spoustu lidí to nejdůležitější hledisko, nic jiného prostě nechtějí. Při takové poptávce logicky dojde ke zvýšení cen, když jsou lidi ochotni za to tolik platit. Bohužel to taky znamená, že pro racionálně uvažujícího člověka je škoda tabu, protože za stejné peníze téměř vždy najde u konkurence auto o úroveň výš. Ukázkovým příkladem budiž ten Rapid.

Nepřihlášený Stf

Test Ceedu a řeší se tady.. | 29.12.2012 19:36reagovat
avatar

Test Ceedu a řeší se tady Rapid...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Reakce na: Francouzské automobilky za.. | 29.12.2012 20:10reagovat
avatar

Hochu nad propastí jsi spíš ty!!!! 2012 Evropský trh TOP10 1-11.2012 3. Opel/ Vauxhall 4. Renault / samotný/ 10. Fiat Kia, Hyundai ani Škoda tam není !!! To je jen a jen česká debilita a nechání se oblbnout reklamou.V evropě zákazník porovná co vůbec kupuje a dá na jméno značky.A neznám, že by na nové Fiaty někdo nadával.Lidé jsou spokojeni.Víc řvou a platí škodovkáři, ale tady to nepřiznají:-)) A kvalita současného Fiatu je možná lepší než u současných Škodovek. Korejské značky v Evropě nikdo nechce ani Škoda v top 10 není.

Nepřihlášený

Reakce na: Test Ceedu a řeší se tady.. | 30.12.2012 07:19reagovat
avatar

Šak ano, protože ten pekáč se dá pořídit za cenu 300000 až skoro 500000. Což je nehor?znost!!!! A pro Kii nemám slov to je stejná zlodějina i Hyundai.Někdo jim musí platit tu reklamu

Nepřihlášený Hektor :-))))

Reakce na: Francouzské automobilky za.. | 30.12.2012 14:44reagovat
avatar

Řecko:

Opel 1!!! Fiat, Citroen i Peugeot v TOP10 !!!! jediný Renault 24??

Další argument, že nevíš co plácáš ty vemeno

Nepřihlášený

Reakce na: Francouzské automobilky za.. | 30.12.2012 15:18reagovat
avatar

Italie:

Fiat 1!

Franc. značky 4, 6, 9 míto TOP 10

Opel také v TOP 10

Rusko: Renault 3 !!!! :-))))) Mohl bych pokračovat, ale už na tebe .....

Nepřihlášený petr

doufam ze prsti rok bude m.. | 30.12.2012 16:42reagovat
avatar

doufam ze prsti rok bude mistr světa Massa

Nepřihlášený kimi

co sem pletes Massu a F1? | 30.12.2012 16:42reagovat
avatar

co sem pletes Massu a F1?

Nepřihlášený Dusterman

Kiu už nikdy.Měl jsem star.. | 30.12.2012 18:08reagovat
avatar

Kiu už nikdy.Měl jsem starou Sportage a už chci být v životě člověk a né otrok.

Nyní mám již skoro rok Dustera 1,5Dci Sportway 4x4 a naprostá bomba.A nyní v zimním čase to je fakt nezmar autíčko.Spotřeba 5,8L:-). Vyjede uplně všechno a na hezké silnici sedí jako sporťák.)

Nepřihlášený

dustera? já bych bral Yeti.. | 30.12.2012 19:15reagovat
avatar

dustera? já bych bral Yetiho

Nepřihlášený Prepravca

Zaujimalo by ma, ci pri na.. | 3.1.2013 00:15reagovat
avatar

Zaujimalo by ma, ci pri navrhu aspon tejto generacie Kie ceed SW rozmyslali sikmooki inzinieri nad sposobom pouzivania KOMBI verzie (ktore su najpopularnejsie v rodinach) s jednym s najpopularnejsich doplnkov pre rodiny a to jest STRESNEHO BOXU. V predoslej generacii sa spolu s kufrom otvara pol strechy (ano, po otvoreni ceedu SW 1st gen uz mate pomaly kabriolet) a ak nanho date stresny box s dlzkou 200-210cm, tak sa da otvorit kufor natolko dokoran, ze chudsie a sportovejsie postavy sa vedia donho vplazit. Pri pouziti akokolvek dlhsieho boxu je pristup do kufra zamietnuty. Zaujimave, ze Octavia s tym problem nema, no na ceed treba boxy pre Fabie. Kde urobili soudrozy z Korei chyby, ked zabudli: - namontovat odhlucnenie motora a podvozku, - akokolvek naladit multilink (na 15kach nie je ani sportovy ani komfortny) - namontovat plynove vzpery prednej kapoty - namontovat plynove vzpery zadnych dveri so zivotnostou aspon 30000km - namontovat detekciu vyhoretych ziaroviek - namontovat ESP - namontovat parkovacie senzory - namontovat automaticku klimatizaciu - namontovat celne sklo, ktore je aspon pocas 50000km odolne voci skrabaniu namrazy plastovou skrabkou - namontovat 6 stupnovu prevodovku, alebo aspon sprevodovat auto tak, aby v 130km/h netocilo cez 4000RPM - namontovat komfortny trojblik - namontovat funkcny stabilizator napatia (t.j. aby vysokosvietive ziarovky, ktore v inych autach vydrzia 2 roky tu vydrzali aspon 3 mesiace)? Hlavne, ze v tom je kozeny multifunkcny volant, 4 el. okna, radio, palubny pocitac, Coming&Leaving home a motor s papierovymi 105 konmi, ktora pocitovo jazdi asi ako Octavia Tour 1,4MPI. Kupovane len za 19000EUR, bazarova cena po 5 rokoch 6000EUR. tzv. "vyhodna kupa". Viem, ze hovorim o predoslej generacii, ale nie, stacilo, dakujem. Po tychto skusenostiach Kiu uz NIKDY, nikto ma nepresvedci, ze nova generacia moze byt o tolko lepsia, ze sa pri jej navrhu rozmyslalo a nesetrilo na kazdej kravine. To je nieco, co vam predajcovia ani katalog nep..

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Petr

Reakce na: Zaujimalo by ma, ci pri na.. | 3.1.2013 10:20reagovat
avatar

..... tak tak nahoře huj dole fuj!!!

Reklama dělá svoje, Lidi /češí/ koupí vše a ani pořádně neznají co koupili.Hlavně, že mají záruku 7 let zdama.

Jen si zákazník neuvědomuje, že ji v předražené pořizovací ceně vlastně zaplatí to co mu "zdarma" v záruce vymění!!! To je marketing a manipulace v reklamou. Nic jiného.Hodnota produktu, značka, použitá technika a vše ostatní je lidem /čechům/ jedno.

Nepřihlášený kk5

PREPRAVCA perco tu zrovnav.. | 22.2.2014 07:43reagovat
avatar

PREPRAVCA perco tu zrovnavas predoslu generaciu ceeda ? toto auto z testu je zase dalej ,treba zrovnavat s tym co je na trhu teraz . ceed sw je velmi slusne auto po vsetkych strankach a za velki prijatelnu cenovku voci konkurencii a obzvlast tej merketingovej ako je rapid, ktory je sice solidne postavene auto ale je totalne odrbane na kvalite materialov v interieri a elektrickej vyzbroji ao aj technologiach ktore tam pochadzaju z pred 10 rokov .. a plati aj o ostatnych .. chodte si novu generaciu kia h vyskusat .. ceed rio carens /sportage3 je taky medzistupen mediz povodnou a sucasnou generaciou kia .. a je tam zopar zlych veci / u hjundaju i30 i40 potom tu mudrujte .. a hej nezabudnite sa previest v rapide a oIII . aby ste pochipili konecne kde vas skodovka odrbava (naposled som sa bavil na snahe rapida ukazovat ako konkurenicu golfa7 ... )

Nepřihlášený spacirx

Byl jsem se svezt na autos.. | 7.9.2014 08:13reagovat
avatar

Byl jsem se svezt na autosalonu s rapidem a prodejce musel nejdřív vypustit vodu ze dveří. Zřejmě balastní zátěž! :-)

www.youtube.com/watch?v=YSpJEnY4N7Y

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený spacirx

Reakce na: Byl jsem se svezt na autos.. | 7.9.2014 09:08reagovat
avatar

Ještě mi prodejce řekl, že to není závada, ale normální jev. Dodávám, že tam bylo asi půl kýble vody bez přehánění! Na internetu se dá najít spousta videjí se šplouchajícími dveřmi.

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše