Autotým vám pomůže vybrat ojetinu

Už více než rok poměrně úspěšně působí na českém trhu společnost Autotým, která svým zákazníkům pomáhá vybrat co možná nejlepší ojetý vůz na trhu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Tiskové zprávy

Autotým vám pomůže vybrat ojetinu

25.6.2015 | tisková zpráva

Autotým vám pomůže vybrat ojetinu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Už více než rok poměrně úspěšně působí na českém trhu společnost Autotým, která svým zákazníkům pomáhá vybrat co možná nejlepší ojetý vůz na trhu.

Autotým je zaměřen na komplexní poradenství v oblasti koupě ojetého vozu s cílem snížit možná rizika kupujícího vlivem nekalých praktik prodejců s ojetými vozy. Služba tak nabízí zájemcům z řad veřejnosti vyhledání požadovaného kvalitního vozu na trhu s ojetinami, jeho administrativní prověření, technickou prohlídku, testovací jízdu a případně řešení v oblasti pojištění či financování. O tom, že o podobnou službu je zájem svědčí i fakt, že za necelý rok uzavřela společnost již 430 zákaznických smluv na poradenství při koupi ojetého vozu. Rekordním měsícem byl letošní květen, kdy bylo uzavřeno téměř 90 smluv.

Společnost Autotým s.r.o. vznikla v červnu roku 2014 se sídlem v Praze jako start up projekt, který vytvořila společnost Creative Dock, zabývající se inovacemi v různých oborech (finance, pojištění a energetika). V rámci projektu Autotým pracuje v této společnosti 10 odborných rádců a další 10 kmenových zaměstnanců.

Téměř polovina inzerátů tají bouračku

Sekundární činností společnosti Autotým s.r.o. je neustálé mapování a analyzování trhu s ojetými vozy s cílem orientace na kvalitu nabídky ojetin. Jedním z analytických nástrojů je proto tvorba vlastních výzkumů, které dávají celkový obraz o situaci s ojetinami v ČR. Začátkem letošního roku provedla firma Autotým první průzkum na téma „Kvalita inzerátů na ojeté vozy“, ve kterém zmapovala 213 náhodně vybraných inzerátů a ojeté vozy poté osobně prověřila na místě a porovnala s původní nabídkou.

Výsledky průzkumu bohužel ukázaly neutěšený stav na trhu s ojetými vozy v ČR. Například u 22% inzerátů prodejce již během telefonického kontaktu s rádcem Autotýmu přiznal, že skutečný stav vozu je odlišný od popisu v inzerátu. Při následné fyzické kontrole vozu se podíl neúplných nebo nepravdivých informací, zjištěných rádci, zvýšil na 49%, zejména v kritériích stavu lakování, koroze a mechanických vlastností. U 42% inzerátů nebyla prodejcem sdělena havárie vozu. Dalším zjištěním v rámci tohoto průzkumu je fakt, že prodejci reagují různě na telefonické a osobní dotazy, na dotazy profesionála, laika a dokonce i na dotazy vznesené ženou, které se v 75 % lišily od odpovědí poskytnutých volajícím mužům. Naopak pozitivním bodem provedeného výzkumu je ochota prodejců se zapůjčením nabízeného vozu na servisní prohlídku v 86% či předložení servisní knížky s úplnou historií vozu v 73% případů.

„Výsledky našeho průzkumu potvrdily důležitost existence takového projektu, jakým start up Autotým v současnosti je. Naším cílem je stát se žádaným a především nezávislým partnerem v oblasti nákupu ojetého vozu. Výrazně vzrůstající zájem o naše služby z řad veřejnosti náš záměr jednoznačně podporuje,“ hodnotí první rok společnosti Autotým s.r.o. Jarmila Kowolowská.

Samozřejmě, dobrá rada není zadarmo. Kolik tedy podobná služba stojí? Od 1 490 do 4 990 korun, dle typu služby. Více si můžete zjistit v ceníku na webu Autotýmu.


Autotým vám pomůže vybrat ojetinu - 1 - Autotym autotym (2)Autotým vám pomůže vybrat ojetinu - 2 - Autotym autotym (3)Autotým vám pomůže vybrat ojetinu - 3 - Autotym autotym (4)Autotým vám pomůže vybrat ojetinu - 4 - Autotym autotym (5)Autotým vám pomůže vybrat ojetinu - 5 - Autotym autotym (6)Autotým vám pomůže vybrat ojetinu - 6 - Autotym autotym (7)
Autotým vám pomůže vybrat ojetinu

tisková zpráva

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.