Bezpečnostní sedačky pro děti: nejlepší je BeSafe

Pokud se právě rozhodujete o koupi zádržného systému pro svůj nový přírůstek, neměla by ve vašem hledáčku chybět firma BeSafe, patří ke špičce na trhu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Tiskové zprávy

Bezpečnostní sedačky pro děti: nejlepší je BeSafe

6.7.2014 | tisková zpráva

Bezpečnostní sedačky pro děti: nejlepší je BeSafe

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pokud se právě rozhodujete o koupi zádržného systému pro svůj nový přírůstek, neměla by ve vašem hledáčku chybět firma BeSafe, patří ke špičce na trhu.

Novým trendem posledních let je tzv. protisměrné umístění sedačky ve voze. I norský výrobce autosedaček, značka BeSafe, proto doporučuje, aby děti cestovaly proti směru jízdy co možná nejdéle. V nabídce BeSafe najdete modely s možností protisměrné instalace dokonce až pro pětileté děti.

Přestože výrobci dětských autosedaček své produkty testují dle platných norem (aktuální evropský standard ECE R44-04 a nově zaváděná směrnice ECE r 129 (i-Size)), je dobré se před koupí poohlédnout po výsledcích testů, které provádějí nezávislé organizace. V českém prostředí se jedná o dTEST, za Německo zmiňme Stiftung Warentest a ADAC, ve Švédsku je uznávaný prestižní Plus test. Právě poslední zmiňovaný test má tak přísné požadavky, že žádná autosedačka s instalací po směru jízdy je není schopna splnit. Protisměrná instalace dětských autosedaček je prokazatelně bezpečnější. Z crash testů jednoznačně vyplývá, že při připoutání proti směru jízdy je 5x nižší tlak na krční páteř dítěte!

BeSafe iZi Plus - novinka 2014, která obstála v Plus testu

Mnoho rodičů posazuje děti po směru jízdy příliš brzy. Při vývoji autosedačky BeSafe iZi Plus proto výrobce dbal na to, aby dítě mohlo zůstat v protisměrně instalované autosedačce co možná nejdéle. Výsledkem je kvalitní a bezpečná autosedačka pro půlroční až pětileté děti! Konstrukčně odpovídá váhové kategorii 0 - 25 kg a skupině 0/1 & 2, s instalací pomocí 3bodového automobilového pásu. U modelu vyzdvihněme dvojí ochranu proti bočnímu nárazu skrze vnější plášť autosedačky a speciálně vyvinutou opěrku hlavy. Opěrka je snadno a rychle nastavitelná, stejně jako pásy. V pásech integrované magnetky je při usazování dítěte do autosedačky drží na bocích konstrukce, rozepnuté pásy tak nikde nepřekážejí. Vložku umístěnou v sedáku lze odejmout. Se třemi pozicemi pro spaní je BeSafe iZi Plus jedna z nejpohodlnějších autosedaček na trhu. Autosedačka s dobrým výsledkem obstála před přísnými kritérii švédského Plus testu, který zaštiťuje švédský Národní výzkumný institut pro dopravu a švédská Národní společnost pro bezpečnost na silnicích. BeSafe iZi Plus splňuje evropský standard ECE R44-04.

BeSafe iZi Go X1 - stálice, která obstála v dTESTU

Druhá nezávisle testovaná autosedačka s označením BeSafe iZi Go X1 spadá do skupiny 0+ (tedy 0 13 kg, 0 1 rok). Kvality tohoto modelu prověřovala německá organizace ADAC, potažmo český dTEST. Autosedačka s instalací proti směru jízdy pomocí 3bodového pásu automobilu splňuje požadavky dle ECE R44-04. U automobilů s ISOfixem lze dokoupit praktickou ISOfixovou základnu, do které se vajíčko v autě jednoduše zacvakne. U vajíčka BeSafe byla oceněna dobrá ochrana při bočním a čelním nárazu, vedení pásů, minimální riziko chybné instalace, stabilita ve voze, centrální utahování popruhů či snadné poutání dítěte. Vajíčko je kvalitně zpracované, lehké, prostorné a pohodlné. Snadno snímatelný potah lze vyprat v pračce. Dítě v ní má dobrý výhled z vozu. BeSafe iZi Go X1 je vybavena velkou a polohovatelnou sluneční stříškou s UV filtrem, 5bodovými bezpečnostními pásy s centrálním nastavením a chytrými magnetkami, zapracovanými v ramenním polstrování pro snazší poutání dítěte. Doplňme ergonomicky tvarovanou rukojeť či kompatibilitu s celou řadou kočárků populárních značek.

Více detailů a ceník nabízených zádržných systémů pro nejmenší můžete zhlédnout na webu BeSafe.


Bezpečnostní sedačky pro děti: nejlepší je BeSafe - 1 - BeSafe BeSafe_2014Bezpečnostní sedačky pro děti: nejlepší je BeSafe - 2 - BeSafe BeSafe iZi Go X1 a ISOfixBezpečnostní sedačky pro děti: nejlepší je BeSafe - 3 - BeSafe BeSafe iZi Go X1_Dark Grey-GreyBezpečnostní sedačky pro děti: nejlepší je BeSafe - 4 - BeSafe BeSafe iZi Go X1_Voksi BlueBezpečnostní sedačky pro děti: nejlepší je BeSafe - 5 - BeSafe BeSafe iZi Plus_Fresh Dark Grey-GreyBezpečnostní sedačky pro děti: nejlepší je BeSafe - 6 - BeSafe BeSafe iZi Plus_Fresh Purple-Grey
iZi Plus a iZi Go X1

tisková zpráva

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.