Michelin Pilot Sport Cup 2 se Nordschleife nebojí

U rekordu francouzského Renaultu Megane RS 275 Trophy-R na severní smyčce Nürburgringu byl i Michelin. Zmíněný vůz měl totiž pneumatiky Pilot Sport Cup 2.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Tiskové zprávy

Michelin Pilot Sport Cup 2 se Nordschleife nebojí

17.6.2014 | tisková zpráva

Michelin Pilot Sport Cup 2 se Nordschleife nebojí

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

U rekordu francouzského Renaultu Megane RS 275 Trophy-R na severní smyčce Nürburgringu byl i Michelin. Zmíněný vůz měl totiž pneumatiky Pilot Sport Cup 2.

Německý okruh Nürburgring, kde testují nejvýkonnější sportovní vozy svou sílu, má nový rekord pro vozy s předním náhonem. Postaral se o to Megane R.S 275 Trophy-R obutý Michelin Pilot Sport Cup 2, který dosáhl čas 7:54,36.

„Nová Michelin Pilot Sport Cup 2 je pozoruhodná svým záběrem a výkonem ve vysokých rychlostech a navíc jízdním komfortem na okruhu,” konstatuje profesionální řidič Laurent Hurgon z divize Renault Sport. „Je to produkt vyrobený společným úsilím mezi týmy Michelinu a Renault Sport a výsledek společného porozumnění, který nám dnes umožnil dosáhnout rekordu,” dodává Laurent Hurgon.

Specifická úroveň inženýrství prováděná jménem Michelinu a Renault Sport zlepšuje přesnost a rychlost odezvy na úkony řidiče, stabilitu a sportovní charakter vozu, a zároveň poskytuje přilnavost, nemluvě o tepelnou odolnost, tj. schopnost kroužit na okruhu kolo za kolem, i když dochází k opotřebování pneumatik. “Severní smyčka je legendární okruh, který nám se svými velmi náročnými konturami velmi pomohl při vylepšení vlastností pneumatiky, aby dokonale odpovídaly parametrům vozu Megane RS 275 Trophy-R a který nám umožnil dosáhnout rekordu,” upozorňuje Pierre Chaput, vývojář pneumatiky Pilot Sport Cup 2 pro Renault Mégane RS Trophy R.

V porovnání se svým předchůdcem Pilot Sport Cup+, vydrží tato novinka až o 50 % déle na okruzích a nabídne rychlejší průjezd závodní trati a to díky technologiím vyvinutých v rámci závodů jakými jsou například 24 hodin Le Mans. Vylepšení a novinky byly docíleny bez toho, aby se zhoršily charakteristiky jiných vlastností pneumatiky.

Pro výrobu tohoto obutí se používají stejné postupy a technologie jako pro výrobu závodních pneumatik. Dezén Michelin Pilot Sport Cup 2 obsahuje technologii Bi-Compound, která v sobě integruje různé pryžové směsi pro vnitřní a vnější sekci běhounu. Vnější část je vyrobena z vysoce molekulární elastomeru, jehož tvrdost byla speciálně navržena, aby zajistila dobrou přilnavost a záběr na suchu v zatáčkách. Naopak vnitřní část běhounu je vyrobena ze směsi, který obsahuje tužší elastomer zodpovědný za přesné řízení.

Variabilní kontaktní plocha nahrazuje předchozí generaci, která se používá u pneumatiky Pilot Super Sport. Tato technologie optimalizuje tlak v kontaktní ploše tak, že vždy je styčná plocha mezi pneumatikou a vozovkou stejná i při prudkém zatáčení. Ve vnitřní struktuře je také důležitý aramidový pás, který je vyrobený z velmi pevných vláken s vysokou pevností v tahu. Jinými slovy je tento vnitřní pás pětkrát odolnější než stejný pás z oceli. Je umístěn v koruně pneumatiky a upravuje napětí mezi rameny a středem pneumatiky. Výsledkem je tvarově stabilnější obutí a stopa pneumatiky zůstává konstantní i při velmi vysokých rychlostech. Patková oblast je o 10% širší než tomu je u tradičních sportovních pneumatik. Je vyztužena vysoce modulární pryží zvyšující příčnou tuhost a tím i ovladatelnost a sportovní požitek z jízdy.

Vizuálně nové pláště Sport Cup 2, vyráběné v rozměru 235/35 R19, odlišuje od standardních sportovních pneumatik. A to díky speciálnímu procesu tvarování a vulkanizace. Technologie s názvem Michelin Velvet Technology umožňuje vytvářet kontrasty mezi odstíny černé, čímž si pneumatika uchovává efekt sametové bočnice a údaje na bočnici jsou tak lépe čitelné.

Vybrané sportovní vozy sériově obuté do modelu Pilot Sport Cup 2:

Porsche 918 Spyder
Porsche 991 GT3 a GT3 RS
Ferrari 458 Speciale
Mercedes SLS AMG Black Series


Michelin Pilot Sport Cup 2 se Nordschleife nebojí - 1 - Michelin Pilot Sport Cup 2 Michelin Pilot Sport Cup 22

tisková zpráva

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše