Michelin Pilot Sport Cup 2 se Nordschleife nebojí

U rekordu francouzského Renaultu Megane RS 275 Trophy-R na severní smyčce Nürburgringu byl i Michelin. Zmíněný vůz měl totiž pneumatiky Pilot Sport Cup 2.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Tiskové zprávy

Michelin Pilot Sport Cup 2 se Nordschleife nebojí

17.6.2014 | tisková zpráva

Michelin Pilot Sport Cup 2 se Nordschleife nebojí

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

U rekordu francouzského Renaultu Megane RS 275 Trophy-R na severní smyčce Nürburgringu byl i Michelin. Zmíněný vůz měl totiž pneumatiky Pilot Sport Cup 2.

Německý okruh Nürburgring, kde testují nejvýkonnější sportovní vozy svou sílu, má nový rekord pro vozy s předním náhonem. Postaral se o to Megane R.S 275 Trophy-R obutý Michelin Pilot Sport Cup 2, který dosáhl čas 7:54,36.

„Nová Michelin Pilot Sport Cup 2 je pozoruhodná svým záběrem a výkonem ve vysokých rychlostech a navíc jízdním komfortem na okruhu,” konstatuje profesionální řidič Laurent Hurgon z divize Renault Sport. „Je to produkt vyrobený společným úsilím mezi týmy Michelinu a Renault Sport a výsledek společného porozumnění, který nám dnes umožnil dosáhnout rekordu,” dodává Laurent Hurgon.

Specifická úroveň inženýrství prováděná jménem Michelinu a Renault Sport zlepšuje přesnost a rychlost odezvy na úkony řidiče, stabilitu a sportovní charakter vozu, a zároveň poskytuje přilnavost, nemluvě o tepelnou odolnost, tj. schopnost kroužit na okruhu kolo za kolem, i když dochází k opotřebování pneumatik. “Severní smyčka je legendární okruh, který nám se svými velmi náročnými konturami velmi pomohl při vylepšení vlastností pneumatiky, aby dokonale odpovídaly parametrům vozu Megane RS 275 Trophy-R a který nám umožnil dosáhnout rekordu,” upozorňuje Pierre Chaput, vývojář pneumatiky Pilot Sport Cup 2 pro Renault Mégane RS Trophy R.

V porovnání se svým předchůdcem Pilot Sport Cup+, vydrží tato novinka až o 50 % déle na okruzích a nabídne rychlejší průjezd závodní trati a to díky technologiím vyvinutých v rámci závodů jakými jsou například 24 hodin Le Mans. Vylepšení a novinky byly docíleny bez toho, aby se zhoršily charakteristiky jiných vlastností pneumatiky.

Pro výrobu tohoto obutí se používají stejné postupy a technologie jako pro výrobu závodních pneumatik. Dezén Michelin Pilot Sport Cup 2 obsahuje technologii Bi-Compound, která v sobě integruje různé pryžové směsi pro vnitřní a vnější sekci běhounu. Vnější část je vyrobena z vysoce molekulární elastomeru, jehož tvrdost byla speciálně navržena, aby zajistila dobrou přilnavost a záběr na suchu v zatáčkách. Naopak vnitřní část běhounu je vyrobena ze směsi, který obsahuje tužší elastomer zodpovědný za přesné řízení.

Variabilní kontaktní plocha nahrazuje předchozí generaci, která se používá u pneumatiky Pilot Super Sport. Tato technologie optimalizuje tlak v kontaktní ploše tak, že vždy je styčná plocha mezi pneumatikou a vozovkou stejná i při prudkém zatáčení. Ve vnitřní struktuře je také důležitý aramidový pás, který je vyrobený z velmi pevných vláken s vysokou pevností v tahu. Jinými slovy je tento vnitřní pás pětkrát odolnější než stejný pás z oceli. Je umístěn v koruně pneumatiky a upravuje napětí mezi rameny a středem pneumatiky. Výsledkem je tvarově stabilnější obutí a stopa pneumatiky zůstává konstantní i při velmi vysokých rychlostech. Patková oblast je o 10% širší než tomu je u tradičních sportovních pneumatik. Je vyztužena vysoce modulární pryží zvyšující příčnou tuhost a tím i ovladatelnost a sportovní požitek z jízdy.

Vizuálně nové pláště Sport Cup 2, vyráběné v rozměru 235/35 R19, odlišuje od standardních sportovních pneumatik. A to díky speciálnímu procesu tvarování a vulkanizace. Technologie s názvem Michelin Velvet Technology umožňuje vytvářet kontrasty mezi odstíny černé, čímž si pneumatika uchovává efekt sametové bočnice a údaje na bočnici jsou tak lépe čitelné.

Vybrané sportovní vozy sériově obuté do modelu Pilot Sport Cup 2:

Porsche 918 Spyder
Porsche 991 GT3 a GT3 RS
Ferrari 458 Speciale
Mercedes SLS AMG Black Series


Michelin Pilot Sport Cup 2 se Nordschleife nebojí - 1 - Michelin Pilot Sport Cup 2 Michelin Pilot Sport Cup 22

tisková zpráva

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše