Chrysler 300 Luxury: obraz spíše svérázného vkusu než luxusu

Podle Moparu by tohle měl být jakýsi pomyslný vrchol mezi sedany Chrysleru. Třístovka s označení Luxury ale na převrat ve vnímání značky nevypadá.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Tuning

Chrysler 300 Luxury: obraz spíše svérázného vkusu než luxusu

15.10.2012 | Miro Mihálik | 1 příspěvek

Chrysler 300 Luxury: obraz spíše svérázného vkusu než luxusu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Podle Moparu by tohle měl být jakýsi pomyslný vrchol mezi sedany Chrysleru. Třístovka s označení Luxury ale na převrat ve vnímání značky nevypadá.

Italsko-americký koncern Fiat-Chrysler plánuje podle svých vlastních slov vystavit na akci SEMA 2012 začínající koncem měsíce dvacítku upravených automobilů. Část z nich už známe, představena bude třeba offroadově se tvářící pětistovka v roli plážového vozítka, Charger Juiced s implantátem Viperu nebo Dodge Dart poznamenaný karbonem. K těm civilněji a nenápadně vypadajícím se naproti tomu zařadí třístovka Chrysleru s přídomkem Luxury.

Na vnějším vhledu letité limuzíny 300 se práce oddělení Mopar podepsala nevýrazně, ale poněkud zvláštně. Návrhář vozu nechal odstranit lamely a chrom z přední masky i jejího lemu a společně s vnějšími zpětnými zrcátky je nechal nastříkat do modrého odstínu True Real Blue. Neříkáme, že to vypadá špatně nebo dobře, je ale trochu nepochopitelné, že se v zadní části objevil panel opticky spojující světla, který je z plastu nebo kovu a svou povrchovou úpravou připomíná chromovaný finiš nebo možná nerez.

Podvozek Chrysleru byl doplněn o sadu tužších tlumičů, v diferenciálu se objevila ozubená kolečka zkracující konečný převodový poměr a vnější modifikace korunují dvacetipalcová kola překrývající černé třmeny a chromované koncovky výfuku. V interiéru se křiklavými tuningovými komponenty také šetřilo - jiná kůže nebo nové koberečky nevypadají nepatřičně a logo Moparu na páce voliče, osvětlená loga Chrysleru na nástupních lištách a kovové pedály viditelné příliš nejsou.

Co víme, na motoru se nemělo měnit nic, raději si ale počkáme na kompletní zprávu, kterou by měla automobilka vypustit koncem měsíce s otevřením výstavy.


Chrysler 300 Luxury: obraz spíše svérázného vkusu než luxusu - 1 - Chrysler 300 Luxury 01Chrysler 300 Luxury: obraz spíše svérázného vkusu než luxusu - 2 - Chrysler 300 Luxury 02Chrysler 300 Luxury: obraz spíše svérázného vkusu než luxusu - 3 - Chrysler 300 Luxury 03Chrysler 300 Luxury: obraz spíše svérázného vkusu než luxusu - 4 - Chrysler 300 Luxury 04Chrysler 300 Luxury: obraz spíše svérázného vkusu než luxusu - 5 - Chrysler 300 Luxury 05Chrysler 300 Luxury: obraz spíše svérázného vkusu než luxusu - 6 - Chrysler 300 Luxury 06Chrysler 300 Luxury: obraz spíše svérázného vkusu než luxusu - 7 - Chrysler 300 Luxury 07
Spíše než nějakou komplexní úpravou s hlavou a patou představuje Chrysler 300 Luxury ukázku možností, co všechno lze pro pro tento vůz objevit v regálech Moparu

Miro Mihálik

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.