Honda CR-V Mugen 2013: dvorní tuner proměnil SUV v klenot pro hip-hopery

Japonský úpravce se zaměřil především na vzhled, pár mechanických modifikací však nové CR-V dostalo. Otázkou je pouze sériová produkce.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Tuning

Honda CR-V Mugen 2013: dvorní tuner proměnil SUV v klenot pro hip-hopery

13.1.2013 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Honda CR-V Mugen 2013: dvorní tuner proměnil SUV v klenot pro hip-hopery

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Japonský úpravce se zaměřil především na vzhled, pár mechanických modifikací však nové CR-V dostalo. Otázkou je pouze sériová produkce.

Prakticky okamžitě po (či v několika případech i pár dní před) premiéře nového nebo faceliftovaného modelu japonské Hondy se objeví tuningová kreace, na které se podepsal dvorní ladič Mugen. Toho jsme byli svědky již u hatchbacku Civic nebo hybridního sporťáčku CR-Z, v případě SUV CR-V má však úpravce prodlevu. A to dokonce spíše delší než kratší, neboť na japonském a americkém trhu se aktuální čtvrtá generace objevila již v závěru roku 2011. Tedy o poznání dříve než v Evropě, kde jsme k jejímu testu mohli přikročit teprve nedávno.

Aby té radosti nad extravagantním kitem nebylo příliš, musíme hned v úvodu zdůraznit, že Mugen ještě nerozhodl, zda designovou studii pustí do sériové produkce. S ohledem na nemalé náklady na vývoj bychom ovšem s novou čelní maskou, oběma nárazníky, chromovými bočními ozdobami, rozšířenými blatníky a prahy či střešním spoilerem mohli počítat. Stejně jako s 20palcovými koly v dvoubarevném provedení.

Do kabiny nás Mugen prozatím nahlédnout nenechal, úpravy však slibuje i zde. Spojitost mají především s karbonem (pravým, nikoliv jeho populární náhražkou), který by se měl objevit na všech dekorativních prvcích. Mimo to by obdobný design mělo nést i kožené čalounění. Pokud přitom nevíte, jak daný vzor vypadá, stačí se podívat na fotogalerii testovaného Jaguaru XKR-S Cabrio, který se danou finesou pyšnil rovněž.

Mimo proměny designu se japonský tuner podíval rovněž na mechaniku. Počítat však můžete jen s výměnou výfukového potrubí za průchodnější a zvučnější komponenty, snížením podvozku pomocí nových pružin a osazením obou náprav výkonnějšími brzdami. Výkon zůstává standardní, na druhou stranu by ale díky tomu kreace Mugenu nemusela být tak drahá. Tedy pokud dorazí do prodeje.


Honda CR-V Mugen 2013: dvorní tuner proměnil SUV v klenot pro hip-hopery - 1 - Honda CR-V Mugen 01Honda CR-V Mugen 2013: dvorní tuner proměnil SUV v klenot pro hip-hopery - 2 - Honda CR-V Mugen 02
Japonské SUV nyní dokáže bez problémů oslovit i hip-hopery. Za Hondu CR-V Mugen přitom pravděpodobně utratí menší částku než třeba za původní Hummer

Zdroj: Carscoop

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.