Rolls-Royce na „plecháčích” není vtip ani virtuální realita, takový si teď skutečně můžete koupit

V minulosti jsme mohli vidět řadu žertovných ilustrací s auty typu Ferrari na ocelových discích kol. V tomto případě se ale nedíváte na ilustraci a není to vtip, současně je ovšem třeba říci, že ve skutečnosti nejde o ocelová kola, ale o disky, které se tak jen tváří.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Tuning

Rolls-Royce na „plecháčích” není vtip ani virtuální realita, takový si teď skutečně můžete koupit

12.12.2022 | Petr Miler

Rolls-Royce na „plecháčích” není vtip ani virtuální realita, takový si teď skutečně můžete koupit

/

Foto: Absolute Motors, tiskové materiály

V minulosti jsme mohli vidět řadu žertovných ilustrací s auty typu Ferrari na ocelových discích kol. V tomto případě se ale nedíváte na ilustraci a není to vtip, současně je ovšem třeba říci, že ve skutečnosti nejde o ocelová kola, ale o disky, které se tak jen tváří.

Nůžky mezi obyčejnými a výjimečnými auty se v posledních dekádách značně svírají, najdeme už jen málo věcí, které byste dnes nemohli mít do tuctových aut typu VW Golf. Přesto existují prvky, které jsou spojovány s levnými vozy či naopak luxusními stroji. Takové kožené čalounění je v obyčejných autech krajně neobvyklé, má-li tedy jít o skutečnou kůži a nikoli arabskou gumu, která si na ni hraje. A třeba ocelová kola jsou automaticky spojena jen s nejnižšími provedeními levných aut.

Toho nezřídka využívají různí automobiloví kreslíři, kteří tzv. plechová kola, lidově plecháče nadělí rozličným supersportům či luxusním vozům. Viděli jsme to v minulosti nesčetněkrát a obvykle se nad tím jen krátce zasmáli, auto na fotkách níže je ale skutečné a je to opravdu Rolls-Royce. Přesto „plecháče” má.

Ony uvozovky jsou na místě, neboť ve skutečnosti nejde o ocelová kola, jedná se o stejně se tvářící disky z lehkých slitin, ale to nakonec není až tak podstatné. Stroj je dílem firmy Absolute Motors, která vzala sériový Rolls-Royce Cullinan a upravila jej s pomocí rozšiřujícího bodykitu od Novitecu a svérázných kol od firmy AL13Wheels.

Konkrétně jde o typ CO20.109R Aerodisc, který se zcela záměrně tváří jako rozšířený rozšířený ocelový disk levných aut. Výsledkem ale není nic levného, musíte si připravit asi 73 tisíc korun - ne na celou sadu, tolik vás bude stát jeden každý disk. Kolik stojí celý Cullinan v této úpravě Absolute Motors nezmiňuje, nedivili bychom se ale, kdybychom se pohybovali jeden dva miliony nad cenou sériového modelu.

Výsledek popravdě nevypadá nezajímavě, není to úplně ukřičená úprava, jakkoli nepřehlédnutelná též není. Nás na ní ovšem zaujaly hlavně ony disky, které nechávají tak trochu ožít ztřeštěné nápady automobilových ilustrátorů. Naše pohledy vám ale vnucovat nemíníme, podívejte se na výsledek sami a udělejte si svůj vlastní názor.


Rolls-Royce na „plecháčích” není vtip ani virtuální realita, takový si teď skutečně můžete koupit - 1 - Rolls-Royce Cullinan Abolute Motors 2022 01Rolls-Royce na „plecháčích” není vtip ani virtuální realita, takový si teď skutečně můžete koupit - 2 - Rolls-Royce Cullinan Abolute Motors 2022 02Rolls-Royce na „plecháčích” není vtip ani virtuální realita, takový si teď skutečně můžete koupit - 3 - Rolls-Royce Cullinan Abolute Motors 2022 03Rolls-Royce na „plecháčích” není vtip ani virtuální realita, takový si teď skutečně můžete koupit - 4 - Rolls-Royce Cullinan Abolute Motors 2022 03aRolls-Royce na „plecháčích” není vtip ani virtuální realita, takový si teď skutečně můžete koupit - 5 - Rolls-Royce Cullinan Abolute Motors 2022 04Rolls-Royce na „plecháčích” není vtip ani virtuální realita, takový si teď skutečně můžete koupit - 6 - Rolls-Royce Cullinan Abolute Motors 2022 05Rolls-Royce na „plecháčích” není vtip ani virtuální realita, takový si teď skutečně můžete koupit - 7 - Rolls-Royce Cullinan Abolute Motors 2022 06Rolls-Royce na „plecháčích” není vtip ani virtuální realita, takový si teď skutečně můžete koupit - 8 - Rolls-Royce Cullinan Abolute Motors 2022 07Rolls-Royce na „plecháčích” není vtip ani virtuální realita, takový si teď skutečně můžete koupit - 9 - Rolls-Royce Cullinan Abolute Motors 2022 08Rolls-Royce na „plecháčích” není vtip ani virtuální realita, takový si teď skutečně můžete koupit - 10 - Rolls-Royce Cullinan Abolute Motors 2022 09Rolls-Royce na „plecháčích” není vtip ani virtuální realita, takový si teď skutečně můžete koupit - 11 - Rolls-Royce Cullinan Abolute Motors 2022 10
Tento Rolls-Royce Cullinan nepoužívá skutečné ocelové disky, obul kola z lehkých slitin, která si na plecháče jen hrají. I tak je výsledek zajímavý. Foto: Absolute Motors, tiskové materiály

Zdroj: Absolute Motors

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.