Škoda Octavia RS dostala výfuk Remus, zní jako speciál WRC

(+ video) Nový výfuk nejenže umocní zvuk, lehce navýší i výkon. Stát vás bude 32 500 Kč a kvůli instalaci není třeba řezat karoserii.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Tuning

Škoda Octavia RS dostala výfuk Remus, zní jako speciál WRC

8.10.2015 | Petr Prokopec | 27 příspěvků

Škoda Octavia RS dostala výfuk Remus, zní jako speciál WRC

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) Nový výfuk nejenže umocní zvuk, lehce navýší i výkon. Stát vás bude 32 500 Kč a kvůli instalaci není třeba řezat karoserii.

Jak jsme uvedli včera, Škoda Octavia RS bude minimálně v příštích pár letech jediným zástupcem mladoboleslavské automobilky, u kterého se dočkáme legendární dvojice písmen. Tedy jinými slovy, pokud toužíte po sportovním svezení a jste fanouškem značky, pak nemáte jinou možnost než sáhnout po Octavii RS, a to především ve dvou benzinových variantách. Ta základní pumpuje na přední kola 220 koní, potentnější verze RS 230 má pak svůj výkon obsažený v názvu.

Ačkoliv sice nejde o světoborné cifry, k deklasování většiny ostatních motoristů vám výkon přeplňovaného dvoulitrového čtyřválce TSI zcela postačí. Poněkud horší je to ovšem se zvukem, který potenciál pohonné jednotky dává najevo jen takříkajíc na půl plynu, přestože vy máte v danou chvíli pedál zašlápnutý až pod kobereček. Verze 230 situaci mění, ale jen trochu, aby se zvukofilní vlk nažral a koza milující akustický komfort příliš neutrpěla. Naštěstí je tu tunigová firma Remus, která vám může podat pomocnou ruku.

Za sumu 1 190 Eur (cca 32 500 Kč) si tak nyní můžete objednat kompletní sadu závodního výfuku L&R, který zvuk upravuje nemalou měrou, zvláště po otevření klapky. Mimo to se rovněž dočkáte nepatrného nárůstu výkonu, neboť ze sériových 232,4 koní a 367,5 Newtonmetrů je rázem 239,6 koní a 374,4 Nm. Pravda, nejde sice o nárůst extrémní, nicméně ono umocnění zvuku za investici stojí.

Dobrou zprávou je pak fakt, že s ohledem na rozměrné, ovšem poněkud falešné koncovky výfuku standardní Škody Octavia RS není třeba kvůli ústrojí Remusu jakkoliv upravovat karoserii. Je však třeba dodat, že instalace není v ceně, pročež se váš finální účet ještě o tuto položku navýší. Jestli je výsledek takové investice hoden, vám napoví video níže - nudně rozhodně nezní...


Škoda Octavia RS dostala výfuk Remus, zní jako speciál WRC - 1 - Skoda Octavia RS Remus prvni foto 01Škoda Octavia RS dostala výfuk Remus, zní jako speciál WRC - 2 - Skoda Octavia RS Remus prvni foto 02Škoda Octavia RS dostala výfuk Remus, zní jako speciál WRC - 3 - Skoda Octavia RS Remus prvni foto 03Škoda Octavia RS dostala výfuk Remus, zní jako speciál WRC - 4 - Skoda Octavia RS Remus prvni foto 04Škoda Octavia RS dostala výfuk Remus, zní jako speciál WRC - 5 - Skoda Octavia RS Remus prvni foto 05Škoda Octavia RS dostala výfuk Remus, zní jako speciál WRC - 6 - Skoda Octavia RS Remus prvni foto 06Škoda Octavia RS dostala výfuk Remus, zní jako speciál WRC - 7 - Skoda Octavia RS Remus prvni foto 07Škoda Octavia RS dostala výfuk Remus, zní jako speciál WRC - 8 - Skoda Octavia RS Remus prvni foto 08
Škoda Octavia RS zní s novým výfukem firmy Remus opravdu zběsile, navíc díky jeho instalaci disponuje i vyšším výkonem

Petr Prokopec

Diskuze 27 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.