„Kutil Tim” ukázal svou sbírku aut, v obří garáži ukrývá řadu výjimečných strojů

Americký herec léta bavil diváky komediálními scénkami, v soukromí ale ve vší vážnosti budoval jedinečnou sbírku aut. Nyní máme možnost do ní nahlédnout.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

„Kutil Tim” ukázal svou sbírku aut, v obří garáži ukrývá řadu výjimečných strojů

10.7.2019 | Mirek Mazal

„Kutil Tim” ukázal svou sbírku aut, v obří garáži ukrývá řadu výjimečných strojů

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Americký herec léta bavil diváky komediálními scénkami, v soukromí ale ve vší vážnosti budoval jedinečnou sbírku aut. Nyní máme možnost do ní nahlédnout.

Amerického herce Tima Allena nebude mít takovou ozvěnu jako jeho nejslavnější role v sitcomu Kutil Tim. Znalejší televizních pořadů si obličej dnes 66letého komika vybaví i z celovečerních filmů, ti méně zdatní diváci si ale vystačí s kutilem. Soubor jeho rolí dnes není důležitý, jelikož Allen se v soukromí věnuje něčemu pro nás mnohem zajímavějšímu.

Ačkoliv Allenův otec zemřel v osobním voze po srážce s opilým řidičem, auta se mu nikdy nezprotivila. Naopak se vozy oplývající charakterem staly vyhledávanou investicí jednoho muže, který vytvořil nádhernou kolekci klasických amerických modelů i moderních sporťáků.

Soubor naleštěných exemplářů vesměs odráží hercovy jižní kořeny, které zastupují tradiční americké musclecars a hot rody. „Kutil Tim” vlastní auta jako Shelby Cobra S/C z roku 1965, Cadillac 60 Series ročníku 1950, Ford RS200 1986, Chevrolet 409 Bel Air 1962, Chevrolet Chevelle SS 1964, Ford F-100 Custom Pickup 1956, Chevrolet Camaro 427 COPO 1968, Volkswagen Karmann Ghia 1971 nebo Ford Roadster postavený dokonce už v roce 1933.

Vedle renovovaných veteránů odpočívají i moderní klenoty jako Chevrolet Impala či Chevrolet Corvette ZR1. Za zmínku jednoznačně stojí aktuální Ford GT a v neposlední řadě výjimečné Porsche Carrera GT, které Tim podle svých slov miluje.

Pokud by seznam jednoho unikátu vedle druhého nebyl dost výmluvný, možná přesvědčí automobil zvaný Moal Roadster Special. Specialita od americké firmy Moal Coachbuilders existuje v jediném exempláři, nikdo jiný na světě nemá nic podobného. Podívejte se ale sami na přiložené záběr, Allen je vážně automobilový nadšenec par excellence.


„Kutil Tim” ukázal svou sbírku aut, v obří garáži ukrývá řadu výjimečných strojů - 1 - Tim Allen a jeho sbirka aut foto 01„Kutil Tim” ukázal svou sbírku aut, v obří garáži ukrývá řadu výjimečných strojů - 2 - Tim Allen a jeho sbirka aut foto 02„Kutil Tim” ukázal svou sbírku aut, v obří garáži ukrývá řadu výjimečných strojů - 3 - Tim Allen a jeho sbirka aut foto 03„Kutil Tim” ukázal svou sbírku aut, v obří garáži ukrývá řadu výjimečných strojů - 4 - Tim Allen a jeho sbirka aut foto 04„Kutil Tim” ukázal svou sbírku aut, v obří garáži ukrývá řadu výjimečných strojů - 5 - Tim Allen a jeho sbirka aut foto 05„Kutil Tim” ukázal svou sbírku aut, v obří garáži ukrývá řadu výjimečných strojů - 6 - Tim Allen a jeho sbirka aut foto 06„Kutil Tim” ukázal svou sbírku aut, v obří garáži ukrývá řadu výjimečných strojů - 7 - Tim Allen a jeho sbirka aut foto 07„Kutil Tim” ukázal svou sbírku aut, v obří garáži ukrývá řadu výjimečných strojů - 8 - Tim Allen a jeho sbirka aut foto 08„Kutil Tim” ukázal svou sbírku aut, v obří garáži ukrývá řadu výjimečných strojů - 9 - Tim Allen a jeho sbirka aut foto 09„Kutil Tim” ukázal svou sbírku aut, v obří garáži ukrývá řadu výjimečných strojů - 10 - Tim Allen a jeho sbirka aut foto 10„Kutil Tim” ukázal svou sbírku aut, v obří garáži ukrývá řadu výjimečných strojů - 11 - Tim Allen a jeho sbirka aut foto 11„Kutil Tim” ukázal svou sbírku aut, v obří garáži ukrývá řadu výjimečných strojů - 12 - Tim Allen a jeho sbirka aut foto 12„Kutil Tim” ukázal svou sbírku aut, v obří garáži ukrývá řadu výjimečných strojů - 13 - Tim Allen a jeho sbirka aut foto 13„Kutil Tim” ukázal svou sbírku aut, v obří garáži ukrývá řadu výjimečných strojů - 14 - Tim Allen a jeho sbirka aut foto 14
Velká garáž Tim Allena skrývá velkou automobilovou parádu, mísí se tu americká klasika s moderními sporťáky

Zdroj: GQ@Youtube

Mirek Mazal

Autobazar

zobrazit vše