Alfa Romeo Giulia QV končí s manuálem, zbývají prý poslední měsíce na objednání

Je to poněkud překvapivý krok, neboť jde o jednu z výjimečností tohoto vozu a zájem o ní není malý. Negativa pro Alfu Romeo ale zřejmě převážila.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Alfa Romeo Giulia QV končí s manuálem, zbývají prý poslední měsíce na objednání

15.11.2017 | Mirek Mazal | 10 příspěvků

Alfa Romeo Giulia QV končí s manuálem, zbývají prý poslední měsíce na objednání

/

Je to poněkud překvapivý krok, neboť jde o jednu z výjimečností tohoto vozu a zájem o ní není malý. Negativa pro Alfu Romeo ale zřejmě převážila.

Zatím to není oficiální, máme-li ale věřit informacím, které včera měly dorazit k dealerům Alfy Romeo v Evropě, pak manuální převodovku k modelu Giulia ve vrcholné verzi QV bude možné objednat nejpozději na konci ledna 2018, pak už nebude k dispozici.

Zdá se být podivné přistoupit k takovému omezení nabídky v průběhu výrobního cyklu a bez dalších informací můžeme zatím jen spekulovat, co k němu vedlo. Nezájem to není, například v inzerci ojetých kusů na Mobile.de je ze 138 nabízených ojetin 52 kusů se třemi pedály. To je skoro 38 procent aut a byť to nemusí být dokonale vypovídající údaj o celkovém zájmu, naznačuje, že minimálně prvotní kupci o ruční řazení stáli v míře neobvykle velké - Porsche považuje u inovované 911 GT3 za velký úspěch zájem více jak 30 procent zákazníků o ruční řazení, Alfa je dál.

Potíž tak musíme hledat jinde. Jednak je třeba říci, že manuál v Giulii QV není zrovna povedený. Není to „to mazlivé řazení”, na které byste se každé odpoledne těšili před cestou z práce, je to poměrně nepřívětivé ústrojí, které budou milovat jen fandové manuálů za každou cenu. Dále se hovoří o tom, že s mechanickým řazením jsou u Giulie QV problémy, které pochopitelně automobilku netěší.

Přidejme si k tomu, že Alfa nenabízí manuál pro vozy s pravostranným řízením ani v USA (což eliminuje tři velké bašty manuálů ve výkonných autech - Ameriku, Austrálii a Velkoi Británii) a podíl manuálů na celkové produkci může být pro automobilku nezajímavý, zvláště s přihlédnutím k výše zmíněnému. Giulia navíc celkově zaostává za prodejními cíli a zjednodušení výrobního procesu může být žádoucí.

Kolem Alfy Romeo vždy kroužily a stále krouží prapodivné domněnky a neověřené zvěsti vydávající se za fakta. Někdy se potvrdí, jindy vyšumí do ztracena, takže raději počkejme, jak dopadne tato informace - ještě je tu teoretická šance, že se bude týkat jen části trhů, kde o manuály není zájem a jinde zůstane k dispozici. Pokud ale výroba skutečně končí, můžeme vám jen doporučit si Giulii QV s manuálem koupit - za pár let by z ní byla cenná rarita prodaná možná jen v pár stech kusech...


Alfa Romeo Giulia QV končí s manuálem, zbývají prý poslední měsíce na objednání - 1 - Alfa Romeo Giulia QV nova sada 12Alfa Romeo Giulia QV končí s manuálem, zbývají prý poslední měsíce na objednání - 2 - Alfa Romeo Giulia QV nova sada 13Alfa Romeo Giulia QV končí s manuálem, zbývají prý poslední měsíce na objednání - 3 - Alfa Romeo Giulia QV nova sada 08Alfa Romeo Giulia QV končí s manuálem, zbývají prý poslední měsíce na objednání - 4 - Alfa Romeo Giulia QV nova sada 46Alfa Romeo Giulia QV končí s manuálem, zbývají prý poslední měsíce na objednání - 5 - Alfa Romeo Giulia QV nova sada 53Alfa Romeo Giulia QV končí s manuálem, zbývají prý poslední měsíce na objednání - 6 - Alfa Romeo Giulia QV nova sada 49Alfa Romeo Giulia QV končí s manuálem, zbývají prý poslední měsíce na objednání - 7 - Alfa Romeo Giulia QV interier dalsi 01Alfa Romeo Giulia QV končí s manuálem, zbývají prý poslední měsíce na objednání - 8 - Alfa Romeo Giulia QV nova sada 58Alfa Romeo Giulia QV končí s manuálem, zbývají prý poslední měsíce na objednání - 9 - Alfa Romeo Giulia QV nova sada 59
Alfa Giulia QV byla s 510 koňmi jedním z nejsilnějších sedanů s manuálem vůbec, teď prý má skončit

Zdroj: Autoblog

Mirek Mazal

Diskuze 10 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše