V USA našli bizarní způsob, jak pořádat bohoslužby i při zákazech shromažďování

Na mnoha místech USA platí podobná omezení, jako u nás, která čítají i zákazy shromažďování většího množství osob. To činí bohoslužby zdánlivě neuskutečnitelné, pokud se na ně ale lidé nesjedou v autech.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

V USA našli bizarní způsob, jak pořádat bohoslužby i při zákazech shromažďování

1.4.2020 | Mirek Mazal

V USA našli bizarní způsob, jak pořádat bohoslužby i při zákazech shromažďování

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Na mnoha místech USA platí podobná omezení, jako u nás, která čítají i zákazy shromažďování většího množství osob. To činí bohoslužby zdánlivě neuskutečnitelné, pokud se na ně ale lidé nesjedou v autech.

Spojené státy se staly líhní služeb nabízených do auta či konzumovatelných přímo z něj. Bez Maurice a Richarda McDonaldových bychom těžko kupovali cheeseburgery zpoza volantu i s předáním bez nutnosti opustit zahřáté sedadlo. Na stejném místě vznikla autokina, kam se nechodilo, ale jezdilo autem a zvuk doprovázející film se ladil na vestavěných přijímačích.

Doba jejich slávy dávno pominula, letos ale autokina chytají druhý dech. Důvod jste uhodli - začíná na k a končí na oronavirus. Omezení spojená s šířením této infekce mohutně zasáhla i kina, v nichž nemůže být pro široké publikum promítán jediný snímek. Když se ale lidé sjedou pod plátnem v autech? Riziko přenosu nákazy mezi diváky je v takovém případě minimální.

Na stejném principu začal stavět pastor církve Gateway Fellowship Church v San Antoniu. Ten hledal možnost, jak umožnit pořádání bohoslužeb bez toho, aniž by docházelo ke srocování většího množností lidí a zároveň nešlo jen o online záležitost. A řekl si, že lidé mohou bohoslužbu stejně jako představení v kině absolvovat v zaparkovaných autech.

Dočasným poutním místem je tak budova u velkého parkoviště, na střeše stojí pastor s mikrofonem, kterým přes rádio promlouvá do duší zúčastněných křesťanů. Do nedělní mše se prý zapojují až tři stovky lidí poslouchajících na frekvenci 94,7 FM. Dokonce existují smluvené signály návštěvníků, například bliknutí světel znamená Amen.

Podobné akce mohou fungovat snad jen v Americe, od roku 1953 existuje průjezdní modlitebna Daytona Beach Drive-In Christian Church na pobřeží Floridy. Koncept sdíleného uctívání boha na parkovišti je zatím novým nápadem vzniklým v nouzi virových opatření. Farář ještě nemá ani plán, do kdy bude z nadhledu kázat svým věrným, stejně jako jiní, kterým COVID-19 změnil životy. Bizarní, pastorovi se ale musí nechat schopnost vtipně improvizovat.


V USA našli bizarní způsob, jak pořádat bohoslužby i při zákazech shromažďování - 1 - Hromadne bohosluzby z aut USA 01V USA našli bizarní způsob, jak pořádat bohoslužby i při zákazech shromažďování - 2 - Hromadne bohosluzby z aut USA 02V USA našli bizarní způsob, jak pořádat bohoslužby i při zákazech shromažďování - 3 - Hromadne bohosluzby z aut USA 03V USA našli bizarní způsob, jak pořádat bohoslužby i při zákazech shromažďování - 4 - Hromadne bohosluzby z aut USA 04V USA našli bizarní způsob, jak pořádat bohoslužby i při zákazech shromažďování - 5 - Hromadne bohosluzby z aut USA 05V USA našli bizarní způsob, jak pořádat bohoslužby i při zákazech shromažďování - 6 - Hromadne bohosluzby z aut USA 06V USA našli bizarní způsob, jak pořádat bohoslužby i při zákazech shromažďování - 7 - Hromadne bohosluzby z aut USA 07V USA našli bizarní způsob, jak pořádat bohoslužby i při zákazech shromažďování - 8 - Hromadne bohosluzby z aut USA 08V USA našli bizarní způsob, jak pořádat bohoslužby i při zákazech shromažďování - 9 - Hromadne bohosluzby z aut USA 09V USA našli bizarní způsob, jak pořádat bohoslužby i při zákazech shromažďování - 10 - Hromadne bohosluzby z aut USA 10V USA našli bizarní způsob, jak pořádat bohoslužby i při zákazech shromažďování - 11 - Hromadne bohosluzby z aut USA 11V USA našli bizarní způsob, jak pořádat bohoslužby i při zákazech shromažďování - 12 - Hromadne bohosluzby z aut USA 12V USA našli bizarní způsob, jak pořádat bohoslužby i při zákazech shromažďování - 13 - Hromadne bohosluzby z aut USA 13V USA našli bizarní způsob, jak pořádat bohoslužby i při zákazech shromažďování - 14 - Hromadne bohosluzby z aut USA 14
Americká reakce na zákaz shromažďování? Věřící se sjíždí na parkovišti a pastorova slova přijímají přes autorádia

Zdroje: KENS 5: Your San Antonio News Source@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše