Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let

Najet přes 320 tisíc km za rok s osobním autem, skoro 900 km den co den včetně víkendů a svátků, navíc pět let v kuse? To zní až absurdně. Ani Hyundai nemohlo uvěřit, ale je to fakt.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let

20.12.2018 | Mirek Mazal

Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let

/

Najet přes 320 tisíc km za rok s osobním autem, skoro 900 km den co den včetně víkendů a svátků, navíc pět let v kuse? To zní až absurdně. Ani Hyundai nemohlo uvěřit, ale je to fakt.

Před pár týdny jsme vás informovali o výjimečném počinu dámy jménem Farrah Haines. Američanka, která se živí jako kurýr, měla najet se sériovým Hyundai Elantra více než 1,6 milionu km během pouhých pěti let. Znělo to neuvěřitelně a ani se nedivíme, že se nám po publikování tohoto článku řada z vás ozvala s tím, že musí jít o nesmysl.

Zdolání přes 320 tisíc kilometrů za rok jediným člověkem, navíc pět let v kuse, je na samé hranici lidských možností - znamená to jezdit bezmála 900 km denně včetně víkendů a svátků a jakýkoli jakékoli jiné aktivity krom řízení omezit na minimum. A když se o to navíc měla postarat žena, ke všemu s Hyundai... Také nás to udivilo, ale když takovou věc oficiálně prezentuje sama automobilka v jiný den, než je 1. duben, nebylo na místě tomu nevěřit.

Pochybnosti ale zjevně nezmizely, a tak se Hyundai o tři týdny ozvalo s upřesňujícími informacemi. Ani firma totiž zprvu nebyla ochotna uvěřit tomu, že je něco takového možné. A tak podrobila vůz řádnému zkoumání.

Než tedy vedení značky pustilo do éteru původní zprávu, nechalo s dovolením majitelky provést řadu testů, které měly skoro absurdní tvrzení ověřit. Servisní pracovníci se zaměřili na potvrzení funkčnosti počítadla kilometrů, poté nechali zkontrolovat výrobní čísla motoru, prohlédli kabelové svazky a originální držáky pohonné jednotky. Poslední fázi ověřování zastoupila americká společnost Carfax, která eviduje záznamy o počtu natočených kilometrů každého vozu podobně, jako u nás Cebia.

Vše sedělo, tohle auto skutečně jezdilo, jezdilo a... jezdilo. Sama majitelka tvrdí, že v autě tráví čas od rána do večera, sedm dní v týdnu. Stříbrný Hyundai s rámem proti zvěři se tedy skutečně může pyšnit nájezdem přes 1,6 milionu kilometrů dosaženým v rekordním časem, navzdory podezíravosti všech, i samotného výrobce.

Ředitel marketingu Hyundai Motor America jménem Dean Evens k tomu řekl: „Dosažení jednoho milionu mil s původním pohonem za pouhých pět let je nesmírně vzácným a neuvěřitelným úspěchem.“ A přiznal, že sám považoval celou věc zprvu za podvrh, který má přimět firmu pochlubit se něčím, co se reálně nestalo a ve výsledku ji poškodit. Proto také přišlo takové ověřování.

Nakonec ale ani firmě nezbylo než uznale kývnout a majitelce se omluvit. Hyundai se nyní může chlubit něčím, čím se nemůže pochlubit zřejmě žádný jiný výrobce osobního auta na celém světě. Ani ti nejaktivnější taxikáři v jednom takovou kilometráž tak rychle nezdolají...


Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 1 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let 01Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 2 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let 02Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 3 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let 03Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 4 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let 04Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 5 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let 05Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 6 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let 06Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 7 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let 07Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 8 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let 08Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 9 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let 09Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 10 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let 10Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 11 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let 11Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 12 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let 12Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 13 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let 13Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 14 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let 14Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 15 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let 15Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 16 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let 16Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 17 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let 17Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 18 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let 18
O nájezdu více jak 1,6 milionu km za 5 let mnozí právem pochybovali...

Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 19 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let dalsi 01Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 20 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let dalsi 03Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 21 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let dalsi 04Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 22 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let dalsi 05
...nájezd sériové Elantry jednou ženou ale po mnoha testech potvrdila sama automobilka. Majitelka už nemusí snášet pochybné komentáře

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše