Auto jde ukrást i omylem. Nad kouskem roztržité Kanaďanky zůstává rozum stát

Na první pohled to vypadá jako trapná výmluva protřelého lapky, auto ale vážně lze ukrást i bez úmyslu tak učinit. Chce to ovšem hodně svéráznou shodu okolností.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Auto jde ukrást i omylem. Nad kouskem roztržité Kanaďanky zůstává rozum stát

11.7.2018 | Mirek Mazal | 3 příspěvky

Auto jde ukrást i omylem. Nad kouskem roztržité Kanaďanky zůstává rozum stát

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Na první pohled to vypadá jako trapná výmluva protřelého lapky, auto ale vážně lze ukrást i bez úmyslu tak učinit. Chce to ovšem hodně svéráznou shodu okolností.

Žena z Ontaria nejspíše vstoupí historie jako nejčestnější zloděj všech dob. Dva týdny používala odcizené auto a poté ho vrátila někomu, komu ani nepatřilo. Podivná historka není scénář celovečerního filmu, ale opravdový příběh z Kanady.

Minulý měsíc přišla žena do půjčovny Enterprise Rent-A-Car v Cornwallu a vybrala si k zapůjčení černý Nissan Sentra. Vyplnila potřebné dokumenty, vyzvedla si klíče a odjela do nedalekého obchodu. Třiminutová cesta do Walmartu zjevně nestačila na to, aby si uvědomila, co si přesně z půjčovny odvezla. Po nakupování vyšla ze dveří supermarketu, nasedla do auta a odjela. Vtip je v tom, že místo vypůjčeného Nissanu vyrazila vstříc dalším dobrodružstvím v úplně jiném autě, které majitel nechal stát otevřené i s klíčem před obchodem. V USA ne zase tak výjimečná praxe.

Podle vyšetřujícího policisty Tommyho MacKaye zmatená dáma vyšla na parkoviště, uviděla černé lesklé auto, nastartovala a odjela pryč. Půjčený Nissan zůstal před Walmartem, odjela černým Infiniti QX 50 z roku 2015. Jistá podobnost tu je, nakonec jde o vozy od stejného koncernu, přesto chce slušnou dávku nešikovnosti, abyste si tahle dvě auta spletli. „Dva týdny pak užívala odcizené vozidlo pro osobní potřebu,“ uvádí k případu MacKay.

Po čtrnácti dnech dorazila svérázná zlodějka zpět do Enterprise Rent-A-Car a stěžovala si, že ji obsluha dala špinavé auto plné odpadků a nedopalků od cigaret. V kufru k její nelibosti zůstaly dokonce golfové hole. Manažer pobočky něčemu takovému odmítal uvěřit, až záhy pochopil, že žena vrací úplně jiný automobil, než ji byl svěřen.

Poněkud bystřejší obsluha půjčovny si vzpomněla, že před dvěma týdny sháněl zákazník něco na ježdění, protože mu právě takové auto někdo ukradl. A zrovna před obchoďákem o pár bloků vedle. Prodavač kontaktoval policii, přivolaný strážník ale odmítl zatýkat, protože se žena všem srdečně omluvila a podle policisty působila upřímně rozpačitě. Ostatně by bylo skutečně podivné, pokud by něco takového udělala úmyslně.

Unikla tak trestnímu stíhání, protože neměla ani tušení, že se náhle stala zlodějkou. Černé SUV se vrátilo majiteli a ten byl rád, že se vše vysvětlilo, sám též neměl potřebu proti komukoli vznášet obvinění. A policejní důstojník musel jen přiznat, že za 11 let služby nic podobného nezažil...


Auto jde ukrást i omylem. Nad kouskem roztržité Kanaďanky zůstává rozum stát - 1 - Zena si spletla Nissan Sentra a Infiniti QX 50 01Auto jde ukrást i omylem. Nad kouskem roztržité Kanaďanky zůstává rozum stát - 2 - Zena si spletla Nissan Sentra a Infiniti QX 50 02Auto jde ukrást i omylem. Nad kouskem roztržité Kanaďanky zůstává rozum stát - 3 - Zena si spletla Nissan Sentra a Infiniti QX 50 03Auto jde ukrást i omylem. Nad kouskem roztržité Kanaďanky zůstává rozum stát - 4 - Zena si spletla Nissan Sentra a Infiniti QX 50 04 Auto jde ukrást i omylem. Nad kouskem roztržité Kanaďanky zůstává rozum stát - 5 - Zena si spletla Nissan Sentra a Infiniti QX 50 05Auto jde ukrást i omylem. Nad kouskem roztržité Kanaďanky zůstává rozum stát - 6 - Zena si spletla Nissan Sentra a Infiniti QX 50 06Auto jde ukrást i omylem. Nad kouskem roztržité Kanaďanky zůstává rozum stát - 7 - Zena si spletla Nissan Sentra a Infiniti QX 50 07Auto jde ukrást i omylem. Nad kouskem roztržité Kanaďanky zůstává rozum stát - 8 - Zena si spletla Nissan Sentra a Infiniti QX 50 08
Zaměnit Nissan Sentra za Infiniti QX 50 chce hodně velkou nešikovnost

Zdroj: CBC

Mirek Mazal

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše