BBC odvysílá poslední díly Top Gearu, na obrazovky se vrátí i Clarkson

(+ videa) Britové pustí ven natočené epizody, i bez živých vstupů. Místo nich vám James M. zahraje na flétnu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

BBC odvysílá poslední díly Top Gearu, na obrazovky se vrátí i Clarkson

8.4.2015 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

BBC odvysílá poslední díly Top Gearu, na obrazovky se vrátí i Clarkson

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ videa) Britové pustí ven natočené epizody, i bez živých vstupů. Místo nich vám James M. zahraje na flétnu.

Máme tu nový týden a s ním spojené některé nové informace, jež se týkají motoristického pořadu Top Gear. Jak již všichni velmi dobře víme, stávající 22. sezóna byla „násilně ukončena” na počátku března po sedmi odvysílaných epizodách. Až do vyšetření celé „Steak-gate“ přitom nebylo jasné, zda se dočkáme i zbývajících tří dílů, jejichž části „z terénu“ již natočeny byly. Po definitivním rozkolu mezi televizí BBC a Jeremy Clarksonem se zdálo, že této trojky se již nedočkáme, zvláště když obnovení smlouvy odmítli také zbývající dva moderátoři Richard Hammond a James May.

Jak se ovšem nyní ukazuje, BBC zřejmě našlo způsob, jak již natočený materiál zužitkovat. Ve všech třech případech se totiž jedná především o srovnávací souboje a výzvy, které mohou vcelku fungovat i bez toho, aniž by slovo bylo předáváno moderátorům do studia. V prvé řadě bychom se tedy měli dočkat srovnání Subaru WRX STI s Volkswagenem Golf R. Na tuto první část neodvysílané osmé epizody pak naváže projížďka v klasických kabrioletech (Fiat 124 Spider, MGB GT, Peugeot 304 Cabrio).

Devátý díl se pro změnu bude soustředit na koupi SUV z druhé ruky a následné úkoly od produkce, přičemž kromě toho bychom měli spatřit Jeremyho Clarksona, jak na okruhu i na silnici testuje trojici limuzín. Vše pak uzavře třešinka na dortu, tedy desátá epizoda, kdy konečně dojde ke srovnání McLarenu P1, Porsche 918 Spyder a Ferrari LaFerrari. Vše se přitom má odehrát na aerodromu v Dunsfoldu, pročež budeme mít jednou provždy vyřešené, který hybridní supersport je nejrychlejší. Snad.

Tím by tedy Top Gear ve stávající podobě měl být definitivně ukončen a BBC bude moci naplno rozjet přípravu nových sezón, kde se i nadále bude objevovat Stig. Clarkson, Hammond a May v mezičase vyrazí na živé turné, jehož název však musel být pozměněn, aby nedošlo k jakémukoliv spojování „Jezzy“ a britské televize. I když v tomto směru jde spíše jen o papírový krok, neboť celý svět prostě ví, že Clarkson je Top Gear a Top Gear je Clarkson, jakkoli existoval už před ním a může i po něm.

Co ovšem jasné aktuálně není, to je osud všech tří moderátorů. Jeremy si ovšem v jednom směru může oddechnout. Policie v North Yorkshire pozastavila veškeré vyšetřování a vzneseno nebylo jediné obvinění. Clarkson tedy může bez problémů vyjednávat své budoucí angažmá, které je nejčastěji spojováno s televizí ITV nebo s internetovým fenoménem Netflix.

Na obrazovky BBC se Jeremy C. přesto vrátí a to nikoli na archivních záběrech. 24. dubna se objeví jako host pořadu „Have I Got News For You”, kde jistě bude řádně „grilován” za své předchozí jednání. Tento záměr překvapil britské novináře, tiskový mluvčí BBC jim ale sdělil, že „Jeremymu nebyl obnoven kontrakt na účinkování v Top Gearu, ale nemá zákaz objevovat se ve vysílání BBC”. Přesto dodal, že vedení televize trvalo několik týdnů, než rozhodlo o tom, zda se na obrazovce bude moci objevit.

May se pro změnu aktuálně věnuje natáčení kuchařských nebo hudebních spotů pro YouTube, kde má opravdu nemalou sledovanost. Ačkoliv je tedy oficiálně nezaměstnán, díky reklamě by přísun peněz mohl mít zajištěn. Jenže na těchto videích prý vydělávat nechce, a tak peníze získá jinak - stejně jako Hammond nyní nabízí některé ze svých klasických motocyklů v aukci Bonhams. Ale prý jen kvůli koupi nových, nikoliv kvůli nedostatku financí.

Pro milovníky jedné stopy přitom toto může být nadmíru dobrá zpráva, neboť pořídit si mohou modely jako Norton Commando 961SE z roku 2010, Triton Cafe Racer z roku 1970, Hondu Gold Wing GL 1000 z roku 1977, Hondu CD175 z roku 1973 nebo Yamahu SR400, o jejíž zakázkovou úpravu se postarala firma Deux Ex Machina.

Některé z těchto kousků si můžete prohlédnout níže ve fotogalerii, kromě toho ovšem dáváme do placu také hodinové video nazvané „An Evening With Top Gear“, které celé dvaadvacáté sezóně Top Gearu předcházelo. Prohlédnout si tak můžete pár dosud neodvysílaných záběrů. A aby toho nebylo málo, pak si rozhodně nenechte ujít vařícího a na flétnu hrajícího Jamese Maye.


BBC odvysílá poslední díly Top Gearu, na obrazovky se vrátí i Clarkson - 1 - Hammond May motorky 01BBC odvysílá poslední díly Top Gearu, na obrazovky se vrátí i Clarkson - 2 - Hammond May motorky 02BBC odvysílá poslední díly Top Gearu, na obrazovky se vrátí i Clarkson - 3 - Hammond May motorky 03BBC odvysílá poslední díly Top Gearu, na obrazovky se vrátí i Clarkson - 4 - Hammond May motorky 04BBC odvysílá poslední díly Top Gearu, na obrazovky se vrátí i Clarkson - 5 - Hammond May motorky 05BBC odvysílá poslední díly Top Gearu, na obrazovky se vrátí i Clarkson - 6 - Hammond May motorky 06BBC odvysílá poslední díly Top Gearu, na obrazovky se vrátí i Clarkson - 7 - Hammond May motorky 07BBC odvysílá poslední díly Top Gearu, na obrazovky se vrátí i Clarkson - 8 - Hammond May motorky 08BBC odvysílá poslední díly Top Gearu, na obrazovky se vrátí i Clarkson - 9 - Hammond May motorky 09BBC odvysílá poslední díly Top Gearu, na obrazovky se vrátí i Clarkson - 10 - Hammond May motorky 10BBC odvysílá poslední díly Top Gearu, na obrazovky se vrátí i Clarkson - 11 - Hammond May motorky 11
Richard Hammond a James May nabízejí v aukci Bonhams některé ze svých motocyklů. Nejspíše proto, že potřebují místo pro nové než kvůli nedostatku financí

Zdroje: BBC, britský tisk

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.