Bývalá hvězda Top Gearu opět dokázala, že zábavnou show umí udělat z čehokoli

Zatímco současné osazenstvo Top Gearu musí dělat možné i nemožné, aby oslovilo alespoň zlomek bývalého publika, Jamesu Mayovi stačí naprosté hlouposti, aby si získal pozornost milionů lidí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Bývalá hvězda Top Gearu opět dokázala, že zábavnou show umí udělat z čehokoli

29.4.2019 | Petr Prokopec

Bývalá hvězda Top Gearu opět dokázala, že zábavnou show umí udělat z čehokoli

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Zatímco současné osazenstvo Top Gearu musí dělat možné i nemožné, aby oslovilo alespoň zlomek bývalého publika, Jamesu Mayovi stačí naprosté hlouposti, aby si získal pozornost milionů lidí.

Před několika málo týdny James May odstartoval novou sérií videí Unpimp My Ride, která chce už podle jména být opakem známé show o tuningu. Populární moderátor proslavený svým účinkováním v Top Gearu a The Grand Tour se před kamerou snaží navracet své vozy do originálního stavu. V první epizodě laťku moc vysoko nenasadil, neboť v případě Ferrari 308 GTS došlo pouze na výměnu ventilků pneumatik. I tak jednoduchá činnost ale Jamese zmáhala natolik, že mu zabrala několik minut, v jejím průběhu si dokonce musel i zapálit dýmku.

May se snažil vlastně nezáživnou operaci maximálně zdramatizovat a z banální operace udělal zábavou podívanou. Sklidil za to potlesk, a tak se napodruhé rozhodl zamířit ještě níž - Ferrari bylo nahrazeno Fordem a čtyři neoriginální komponenty jedním jediným.

V novém příspěvku totiž James navrací do původního stavu Mondeo ST200 patřící kolegovi z redakce webu Drive Tribe. Nic divokého už asi nečekáte a také na to nedojde - z víka zavazadelníku vozu tentokrát zmizí samolepka odkazující na návštěvu Nürburgringu. May se sice s odstraněním mazlí a výsledkem je znovu několikaminutová podívaná, důsledný ale moc není. Nálepku seškrábe nehtem a zbytky lepidla na karoserii nechá.

Jde pochopitelně opět hlavně pro legraci, takže Mayovi nelze vyčítat, že nepředvádí zrovna precizní zákrok. Přesto se mohl snažit víc, však jde o jednu z legend Fordu, ke kterému má velmi zvláštní vztah. Pro oba moderátory, tak jako pro většinu Britů, byla tato značka první, se kterou přišli do kontaktu. A péče o Mondeo by nakonec mohla být lepší i kvůli tomu, že jde o verzi ST200, která pod kapotu dostala 2,5litrový šestiválec naladěný na 205 koní a 235 Nm točivého momentu.

Zřejmě až další díl série ukáže, kam May s celým Unpimp My Ride míří. Ale nečekejme žádný dramatický vývoj - hlavního protagonistu do značné míry proslavilo to, že dokáže udělat zábavu z ničeho a tady to jen potvrzuje. Na nikoho jiného na světě byste se asi nevydrželi s úsměvem dívat, jak minuty odstraňuje nálepku z dekády starého Fordu. A nestyďte se za to, pokud vás to baví - jen posledních pár videí s Mayem, která jsou do jednoho prakticky o ničem, oslovila miliony lidí a jejich pozitivní hodnocení jasně dominují. Co by za to dnešní osazenstvo Top Gearu dalo...


Bývalá hvězda Top Gearu opět dokázala, že zábavnou show umí udělat z čehokoli - 1 - James May Ford Mondeo ST200 2019 videoscreen 01Bývalá hvězda Top Gearu opět dokázala, že zábavnou show umí udělat z čehokoli - 2 - James May Ford Mondeo ST200 2019 videoscreen 02Bývalá hvězda Top Gearu opět dokázala, že zábavnou show umí udělat z čehokoli - 3 - James May Ford Mondeo ST200 2019 videoscreen 03Bývalá hvězda Top Gearu opět dokázala, že zábavnou show umí udělat z čehokoli - 4 - James May Ford Mondeo ST200 2019 videoscreen 04
James May se rozhodl vrátit do původního stavu Ford Mondeo ST200, je to další povedená taškařice

Petr Prokopec