Bývalý šampion F1 ukázal své nové auto, vedle jeho rychlosti blednou i ef-jedničky

Mistr světa z roku 2016 po svém odchodu z Formule 1 kupuje jedno nové auto za druhým a letos s tím očividně neholá přestat. Oznámil, že bude jedním ze 150 vlastníků C_Two.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Bývalý šampion F1 ukázal své nové auto, vedle jeho rychlosti blednou i ef-jedničky

29.8.2020 | Petr Prokopec

Bývalý šampion F1 ukázal své nové auto, vedle jeho rychlosti blednou i ef-jedničky

/

Foto: Nico Rosberg@YouTube

Mistr světa z roku 2016 po svém odchodu z Formule 1 kupuje jedno nové auto za druhým a letos s tím očividně neholá přestat. Oznámil, že bude jedním ze 150 vlastníků C_Two.

Nico Rosberg se narodil pouhé čtyři dny poté, co jeho otec jako světový šampion Formule 1 vyhrál Velkou cenu Detroitu. Zdálo se tak být od začátku jasné, jakým směrem se vyvine jeho budoucnost. Již v šesti letech tak Nico začal závodit v motokárách, aby o deset let později zvítězil v šampionátu Formula BMW ADAC. Následně se přesunul do Formule 3, poté do F2 a v roce 2006 konečně také do F1. Tu opustil o deset let později, pouhý týden poté, co vyhrál titul mistra světa.

Z výše zmíněného je patrné, že Nico vyrostl ve světě motorů a čtyř kol a ani s odchodem z Formule 1 na auta nezanevřel. Rosberg podle svých slov šampionát opustil hlavně proto, aby se mohl věnovat své rodině a zjevně také nákupům různých aut. Nevyhýbá se přitom ani těm s elektrickým pohonem. Ostatně od roku 2018 je i spolumajitelem seriálu Formule E a odstartoval také Greentech Festival zaměřený právě na zelené technologie.

Ve světle všech těchto skutečností až tak nepřekvapí, jaký nový vůz si Nico vybral - Rosberg oznámil, že se stane jedním ze 150 majitelů chystaného Rimacu C_Two. Tedy elektrického hypersportu, který se pochlubí čtyřmi motory integrovanými do nábojů kol a celkovým výkonem 1 914 koní. Kromě toho nabídne i 2 300 Nm točivého momentu, načež zrychlí z klidu na stovku za 1,85 sekundy a dosáhne nejvyšší rychlosti 412 km/h.

To jsou bláznivá čísla i na Rosberga, který odhalil, že jeho někdejší služební vůz, tedy monopost F1, zvládal akcelerovat na stovku o 0,75 sekundy později. Jeho maximum navíc končilo o nějakých 60 kilometrů v hodině níže. Nico tak znovu bude moci ukazovat záda svému největšímu rivalovi Lewisi Hamiltonovi, který si sice (stejně jako Rosberg) pořídil Mercedes-AMG One inspirovaný světem F1, ovšem ke sprintu na stovku bude potřebovat 2,2 sekundy a jeho rozlet skončí ve 350 km/h.

Zároveň je možné, že Nico převezme Rimac dříve než Mercedes, neboť C_Two má dorazit v produkčním hávu v příštím roce. S tímtéž datem se sice počítá také u třícípé hvězdy, ovšem ta má už nějaký čas problémy s vývojem. Oproti tomu Rimac míří stále výše, neboť Porsche navýšilo podíl v této značce z deseti na 15,5 procenta. Kromě toho do chorvatské automobilky investovalo také Hyundai, a to nemalých 80 mil. Eur (cca 2,1 mld. Kč).

Mimo to Rimac nezahálel ani v době koronaviru a přetáhl na svou stranu Chrise Porritta, bývalého hlavního technika Astonu Martin, někdejšího viceprezidenta Tesly pro technický vývoj a ex-šéfa speciálních projektů u Applu. Tedy jednoho z nejpovolanějších lidí ve svém oboru. Lze tedy pomalu jistě počítat s tím, že C_Two nastaví nová měřítka ve světě supersportů.

„Pro nás je ctí, že se Nico stal součástí rodiny Rimacu. Je to úžasný pocit, že si jeden z našich vozů koupil jeden z nejlepších jezdců na světě,“ uvedl k celé věci Mate Rimac, šéf chorvatské automobilky a naznačil možné Rosbergovo zapojení do vývoje. Na další jsme tedy zvědavi, i podle Nica máme očekávat sérií videí mapujících individualizaci či testování.


Bývalý šampion F1 ukázal své nové auto, vedle jeho rychlosti blednou i ef-jedničky - 1 - Nico Rosberg a Rimac C_Two 2020 videoscreen 01Bývalý šampion F1 ukázal své nové auto, vedle jeho rychlosti blednou i ef-jedničky - 2 - Nico Rosberg a Rimac C_Two 2020 videoscreen 02Bývalý šampion F1 ukázal své nové auto, vedle jeho rychlosti blednou i ef-jedničky - 3 - Nico Rosberg a Rimac C_Two 2020 videoscreen 03Bývalý šampion F1 ukázal své nové auto, vedle jeho rychlosti blednou i ef-jedničky - 4 - Nico Rosberg a Rimac C_Two 2020 videoscreen 04Bývalý šampion F1 ukázal své nové auto, vedle jeho rychlosti blednou i ef-jedničky - 5 - Nico Rosberg a Rimac C_Two 2020 videoscreen 05Bývalý šampion F1 ukázal své nové auto, vedle jeho rychlosti blednou i ef-jedničky - 6 - Nico Rosberg a Rimac C_Two 2020 videoscreen 06
Nico Rosberg si pořídil nový elektrický hypersport Rimac C_Two, který akceleruje na stovku dokonce rychleji než Formule 1. Foto: Nico Rosberg@YouTube

Zdroj: Nico Rosberg@YouTube

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše