Clarkson se před rvačkou dozvěděl o možné rakovině, Hammond se nudí

Za celou kauzou „Steak-gate“ možná skutečně stála jen Jezzova nervozita. Důsledky již dávno známe, mezi ty nové patří nudění Richarda Hammonda.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Clarkson se před rvačkou dozvěděl o možné rakovině, Hammond se nudí

21.4.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Clarkson se před rvačkou dozvěděl o možné rakovině, Hammond se nudí

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Za celou kauzou „Steak-gate“ možná skutečně stála jen Jezzova nervozita. Důsledky již dávno známe, mezi ty nové patří nudění Richarda Hammonda.

Uplynul již takřka měsíc od chvíle, kdy televize BBC vyřkla ortel nad Jeremy Clarksonem. Po celou tu dobu se přitom zuřivě spekuluje o tom, zda bude pořad Top Gear obnoven a co bude dělat trojice moderátorů. Zatímco Jezza „byl odejit“, Richard Hammond a James May se zachovali jako mušketýři a podle hesla „Jeden za všechny, všichni za jednoho“ dobrovolně skončili. Pobyt mezi nezaměstnanými se jim ovšem vůbec nelíbí.

Naposledy jsme si tak mohli říci, že May momentálně dělí svůj čas mezi vaření a hraní na flétnu. „Hamster“ se pro změnu nudí. A to dokonce natolik, že na serveru YouTube založil účet s názvem Richard Hammond is bored, tedy že Richard Hammond se nudí. A své první video na něm nazval Bored, tedy Znuděný. Nahrál i druhý příspěvek, který je ovšem krátkou verzí toho prvního popisuje Hammondův výlet na farmu, kde si pořídí pár ovcí.

Rozhodně přitom nečekejte nějaký srovnávací test v topgearovském stylu, kdy by se kupříkladu zvěř pustila do závodu s automobily. Jediné záběry související s volantem totiž mapují Hammondův přesun na místo a zpátky. Během cesty sice používá Land Rover Defender, k žádnému bláznění ovšem nedojde. A to je opravdu škoda, pokud se podíváme na lokalitu a uvědomíme si, čeho jsou vůz i jeho řidič schopni.

K britské automobilce má ale Hammond zjevně více než příznivý vztah, neboť vůz na videích není jediným v jeho vozovém parku. Či tedy donedávna ještě nebyl. Kromě provedení 130 měl totiž „The Hamster“ ve vlastnictví rovněž verzi 110 V8 z roku 1987, které přezdíval „Buster“. Ta se před sedmi lety dočkala výrazného přepracování, které vyšlo na nemalých 70 000 GBP (cca 2 669 500 Kč).

Výsledkem těchto modifikací byl kupříkladu 4,5litrový osmiválec o výkonu 253 koní od firmy JE Engineering, zakázková ochranná klec QT nebo podvozek uzpůsobený nejtěžšímu terénu. V souvislosti s Hammondovým jménem v techničáku tak šlo o unikátní relikvii, ta ale přesto nakonec před pár dny skončila v aukci. A to s vyvolávací cenou pouze 18 950 liber (723 000 Kč).

Kolik nakonec za „Bustera“ nový majitel skutečně zaplatil, to je ve hvězdách. Stejně jako není jisté, zda se Hammond i nadále nudí. Aktuálně totiž nejsou známy žádné informace o možné motoristické show, do které by společně s Mayem a Clarksonem zamířil. A vlastně ani není jisté, zda se vůbec tato trojice ještě někdy potká společně v moderátorských křeslech.

Jezza v tomto směru uvedl pouze tolik, že nejspíše bude muset být zrozeno nové dítě. Zatím však skutečně není jisté, kdo budou jeho rodiče a kde najde zázemí. A je vlastně otázkou, zda ke zrodu nového pořadu skutečně dojde, neboť Clarkson má kromě neobnovení kontraktu s televizí BBC i závažnější potíže.

Ve svém pravidelném nedělním sloupku v listu The Sun totiž slavný moderátor uvedl, že dva dny před roztržkou s Oisinem Tymonem se od svého lékaře dozvěděl, že má na jazyku bouli, která by mohla být projevem rakoviny. Tehdy měl okamžitě kontaktovat specialistu, nicméně s ohledem na roztočenou epizodu Top Gearu své zdraví upozadil.

Jeho následný hněv tak můžeme začít lépe chápat. Po těžkém pracovním dnu s možnou smrtí doslova na jazyku by mohl potíže s ohledy na okolí i Mirek Dušín. Tím ovšem samozřejmě nechceme celou záležitost zlehčovat, i muž v Clarksonově situaci by se měl umět krotit.

Je však lehko na cvičišti a těžko na bojišti. Do daného vosího hnízda tak již nebudeme dále píchat a jen dodáme, že Clarkson z celého srdce děkuje fanouškům, kteří mu napsali, jak moc jim Top Gear schází. „Ovšem nikoliv tak moc, jako mně chybí být jeho součástí,“ uvedl Jezza, čímž jen potvrdil, že pořad byl pro něj dítětem, s jehož smrtí se evidentně ještě nesmířil.


Clarkson se před rvačkou dozvěděl o možné rakovině, Hammond se nudí - 1 - Jeremy Clarkson suspended PerexClarkson se před rvačkou dozvěděl o možné rakovině, Hammond se nudí - 2 - Jeremy Clarkson suspended 02Clarkson se před rvačkou dozvěděl o možné rakovině, Hammond se nudí - 3 - Jeremy Clarkson suspended 01
Jeremy Clarkson nyní uvedl, že dva dny před incidentem zjistil, že má možná rakovinu jazyka

Clarkson se před rvačkou dozvěděl o možné rakovině, Hammond se nudí - 4 - Land Rover Defender Buster 01Clarkson se před rvačkou dozvěděl o možné rakovině, Hammond se nudí - 5 - Land Rover Defender Buster 02Clarkson se před rvačkou dozvěděl o možné rakovině, Hammond se nudí - 6 - Land Rover Defender Buster 03Clarkson se před rvačkou dozvěděl o možné rakovině, Hammond se nudí - 7 - Land Rover Defender Buster 04Clarkson se před rvačkou dozvěděl o možné rakovině, Hammond se nudí - 8 - Land Rover Defender Buster 05Clarkson se před rvačkou dozvěděl o možné rakovině, Hammond se nudí - 9 - Land Rover Defender Buster 06Clarkson se před rvačkou dozvěděl o možné rakovině, Hammond se nudí - 10 - Land Rover Defender Buster 07Clarkson se před rvačkou dozvěděl o možné rakovině, Hammond se nudí - 11 - Land Rover Defender Buster 08Clarkson se před rvačkou dozvěděl o možné rakovině, Hammond se nudí - 12 - Land Rover Defender Buster 09Clarkson se před rvačkou dozvěděl o možné rakovině, Hammond se nudí - 13 - Land Rover Defender Buster 10Clarkson se před rvačkou dozvěděl o možné rakovině, Hammond se nudí - 14 - Land Rover Defender Buster 11Clarkson se před rvačkou dozvěděl o možné rakovině, Hammond se nudí - 15 - Land Rover Defender Buster 12
Richard Hammond pro změnu prodal svůj Land Rover Defender 110 V8. A jak dokazují níže přiložená videa, nudí se až k uzoufání

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše