Člověka trpícího psychickou poruchou úřady připravily o rozsáhlou kolekci aut

Odtahová služba na pokyn policie zahájila odvoz více jak stovky aut odstavených na soukromém pozemku. Majitel mohl jen nečinně přihlížet, o jeho majetku se rozhodlo na vyšších postech.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Člověka trpícího psychickou poruchou úřady připravily o rozsáhlou kolekci aut

14.3.2019 | Mirek Mazal

Člověka trpícího psychickou poruchou úřady připravily o rozsáhlou kolekci aut

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Odtahová služba na pokyn policie zahájila odvoz více jak stovky aut odstavených na soukromém pozemku. Majitel mohl jen nečinně přihlížet, o jeho majetku se rozhodlo na vyšších postech.

Tzv. syndrom kompulzivního hromadění se u postižených lidí projevuje nadměrným schraňováním nevyužitelných věcí a trvalou neschopností vytřídit odpad a zbavit se ho. Důsledky této psychické poruchy známe i od nás, zdokumentováno bylo hned několik případů lidí, kteří si vlastní byty zcela zaplnili odpadky. Tato porucha ale může mít i jiné projevy.

U jednoho chronického shromažďovatele z USA se projevila tak, že postupně nakoupil tříciferné množství starých aut a odmítal se zbavit byť jediného z nich. Zatímco v případě bytů plného odpadků lze pochopit, že komplikuje život ostatním obyvatelům stejného domu, tady se zdají být důsledky nevinné - muž zkrátka shromáždil nesmyslné množství beztak obvykle nepoužitelných aut na vlastním pozemku a nikoho tím neobtěžoval. Přesto se proti němu postavila úřední moc.

Řeč je o Reubenu Wallerovi, obyvatel Filadelfie, který během posledních let udělal ze svého pozemku na ulici Old York Road v městské čtvrti Hunting Park něco jako automobilový hřbitov. Podle úřadů se na místě vyskytovalo asi 150 aut v různém stádiu rozkladu. Našly se zde i zajímavé modely hodné publicity, jenže místo zájemců o automobilovou historii přišly úřady.

Úředníci došli k závěru, že sbírka zchátralých aut odpovídá neudržovanému smetišti a jednání majitele pozemku je potřeba usměrnit. Waller jakékoliv pokyny z radnice odmítal, sám sebe označuje za sběratele, který nedělá nic špatného. A má pravdu, třebaže jeho sbírka je velmi svérázná. Přesto proti němu komisař David Perri už v roce 2016 zahájil řízení vedoucí k odklizení chátrajícího majetku.

To nakonec vyústilo v soudní příkaz k odstranění vozidel platný od konce loňského roku, který Reuben nerespektoval. Dozvěděl se také, že dluží dva tisíce dolarů na pokutách (45 400 Kč) a bude mu připočteno 200 dolarů (4 500 Kč) za každý den, kdy auta zůstanou na svém původním místě. Město si pohlídalo výkon rozhodnutí a vzhledem k neplnění soudního příkazu se policie pustila do akce.

Soukromý pozemek obsadila flotila odtahových vozidel a společnými silami pracovníci začali odvážet vozy odvážet na vrakoviště. Ukazuje se, představovat si USA jako zemi svobody, kde každý může nakládat se svým majetkem jak uzná za vhodné, je mylné. Už jsme to viděli v Michiganu, kde podobně zakročily tamní úřady, a toto je další smutný případ.


Člověka trpícího psychickou poruchou úřady připravily o rozsáhlou kolekci aut - 1 - Zakrok uradu proti sbirce aut USA 01Člověka trpícího psychickou poruchou úřady připravily o rozsáhlou kolekci aut - 2 - Zakrok uradu proti sbirce aut USA 02Člověka trpícího psychickou poruchou úřady připravily o rozsáhlou kolekci aut - 3 - Zakrok uradu proti sbirce aut USA 03Člověka trpícího psychickou poruchou úřady připravily o rozsáhlou kolekci aut - 4 - Zakrok uradu proti sbirce aut USA 04Člověka trpícího psychickou poruchou úřady připravily o rozsáhlou kolekci aut - 5 - Zakrok uradu proti sbirce aut USA 05Člověka trpícího psychickou poruchou úřady připravily o rozsáhlou kolekci aut - 6 - Zakrok uradu proti sbirce aut USA 06Člověka trpícího psychickou poruchou úřady připravily o rozsáhlou kolekci aut - 7 - Zakrok uradu proti sbirce aut USA 07Člověka trpícího psychickou poruchou úřady připravily o rozsáhlou kolekci aut - 8 - Zakrok uradu proti sbirce aut USA 08Člověka trpícího psychickou poruchou úřady připravily o rozsáhlou kolekci aut - 9 - Zakrok uradu proti sbirce aut USA 09
Shromaždiště asi 150 aut na okraji Filadelfie vadilo úředníkům, kteří si prosadili jejich odklizení. I když se nachází na pozemku člověka trpícího psychickou poruchou, kterou v tomto případě nikomu neubližoval

Zdroj: 6abc

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše