Dealer Hyundai vzal na protiúčet Lamborghini, teď se ho pokouší prodat

Člověk se musí ptát, co si tady zákazník asi koupil. Deset Santa Fe? Něco takového to muselo být. A nebo se dealer prostě jen nebál nějaké auto prodat i s velkým doplatkem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Dealer Hyundai vzal na protiúčet Lamborghini, teď se ho pokouší prodat

14.8.2019 | Mirek Mazal

Dealer Hyundai vzal na protiúčet Lamborghini, teď se ho pokouší prodat

/

Člověk se musí ptát, co si tady zákazník asi koupil. Deset Santa Fe? Něco takového to muselo být. A nebo se dealer prostě jen nebál nějaké auto prodat i s velkým doplatkem.

Protiúčet by měl jednou ze standardních možností snadné výměny vašeho aktuálního auta za jiné, v České republice ale příliš nefunguje. I když se možností protiúčtu ohání snad každý prodejce nových i ojetých aut, jen zřídka s ním někdo zachází tak, jak by měl. Prodejci vám sice výkup auta obvykle umožní, ale za podmínek tak nevýhodných, že na ně kývne jen někdo velmi zoufalý nebo neinformovaný. Ostatní si auto raději prodají sami.

Tento institut by měl sloužit prodejci primárně jako cesta k prodeji vozu, který nabízí, a to zejména tehdy, jde-li o dealera nových aut. Protiúčet by tedy měl být více než co jiného službou pro zákazníka a cestou k získání marže na prodávaném voze, nikoli projevem snahy kupujícího „natáhnout” a vydělat na něm dvakrát. Bohužel, tak to u nás obvykle funguje a s kolegy jsme byli v minulosti svědky už bezpočtu obchodů, kdy se prodávající zdráhal vykoupit auto i za nejnižší cenu v Evropě (a na talíři tedy měl dva dobré obchody) a žádal další nesmyslné desítky tisíc korun slevy na vykupovaném autě, hlavně aby nic neriskoval.

Mizerné konkurenční prostředí v České republice něco takového umožňuje, v USA je situace docela jiná. Důkazem budiž situace, která nastala u jednoho z tamních prodejců Hyundai. Dealerství korejské značky ve Wentzville v Missouri totiž do své nabídky ojetých aut zařadilo Lamborghini Huracán LP580-2 Spyder, které vykoupilo na protiúčet.

Vedle nových Accentů či Sonat působí drahý italský roadster jako zjevení, zvláště s popisem, který odpovídá typické klientele prodejce. Hovořit v popisu velkými písmeny o navigaci nebo červených třmenech brzd je vážně komické - takové věci jsou něčím výjimečným u Hyundai, nikoli u Lamborghini.

Krom toho, že jde o vůz z protiúčtu, není úplně jasné, jak se dealer k autu dostal. Není to ani prodejce luxusních Genesis, které nemají k Lamborghini až tak daleko a dají se za ně snadno utratit miliony. Maximem v nabídce tohoto prodejce je tedy velké SUV Palisade, které s cenou začíná okolo 1 milionu Kč. Zákazník by tedy musel koupit několik takových vozů pro celou svoji rodinu, aby to za jeden Huracán s náloží 427 kW (580 koní) a 540 Nm vydalo.

Nejpravděpodobnější možností tak je, že zákazník, kterému Huracán Spyder překážel v garáži (má najeto jen 855 km), skutečně koupil něco jako Palisade a dealer mu protiúčet neodmítl, i když věděl, že bude muset doplácet. Nakonec proč ne, je to jen technický detail - na prodaném Palisade vydělal a pro Huracán Spyder zákazníka jistě najde, jako pro všechno. Tak či onak vůz s cenou 226 718 dolarů (5,2 milionu Kč) z protiúčtu v nabídce dealera Hyundai vyčnívá. Klobouk dolů za odvahu a ochotu vyjít zákazníkovi vstříc. V České republice by se vám vysmáli, nebo nabídli za Lamborghini tak polovinu reálné ceny.


Dealer Hyundai vzal na protiúčet Lamborghini, teď se ho pokouší prodat - 1 - Dealer Hyundai nabizi Lamborghini foto 01Dealer Hyundai vzal na protiúčet Lamborghini, teď se ho pokouší prodat - 2 - Dealer Hyundai nabizi Lamborghini foto 02Dealer Hyundai vzal na protiúčet Lamborghini, teď se ho pokouší prodat - 3 - Dealer Hyundai nabizi Lamborghini foto 03Dealer Hyundai vzal na protiúčet Lamborghini, teď se ho pokouší prodat - 4 - Dealer Hyundai nabizi Lamborghini foto 04
V nabídce dealera běžných Hyundai...

Dealer Hyundai vzal na protiúčet Lamborghini, teď se ho pokouší prodat - 5 - Dealer Hyundai nabizi Lamborghini foto 05Dealer Hyundai vzal na protiúčet Lamborghini, teď se ho pokouší prodat - 6 - Dealer Hyundai nabizi Lamborghini foto 06Dealer Hyundai vzal na protiúčet Lamborghini, teď se ho pokouší prodat - 7 - Dealer Hyundai nabizi Lamborghini foto 07Dealer Hyundai vzal na protiúčet Lamborghini, teď se ho pokouší prodat - 8 - Dealer Hyundai nabizi Lamborghini foto 08Dealer Hyundai vzal na protiúčet Lamborghini, teď se ho pokouší prodat - 9 - Dealer Hyundai nabizi Lamborghini foto 09Dealer Hyundai vzal na protiúčet Lamborghini, teď se ho pokouší prodat - 10 - Dealer Hyundai nabizi Lamborghini foto 10Dealer Hyundai vzal na protiúčet Lamborghini, teď se ho pokouší prodat - 11 - Dealer Hyundai nabizi Lamborghini foto 11Dealer Hyundai vzal na protiúčet Lamborghini, teď se ho pokouší prodat - 12 - Dealer Hyundai nabizi Lamborghini foto 12Dealer Hyundai vzal na protiúčet Lamborghini, teď se ho pokouší prodat - 13 - Dealer Hyundai nabizi Lamborghini foto 13Dealer Hyundai vzal na protiúčet Lamborghini, teď se ho pokouší prodat - 14 - Dealer Hyundai nabizi Lamborghini foto 14Dealer Hyundai vzal na protiúčet Lamborghini, teď se ho pokouší prodat - 15 - Dealer Hyundai nabizi Lamborghini foto 15Dealer Hyundai vzal na protiúčet Lamborghini, teď se ho pokouší prodat - 16 - Dealer Hyundai nabizi Lamborghini foto 16Dealer Hyundai vzal na protiúčet Lamborghini, teď se ho pokouší prodat - 17 - Dealer Hyundai nabizi Lamborghini foto 17Dealer Hyundai vzal na protiúčet Lamborghini, teď se ho pokouší prodat - 18 - Dealer Hyundai nabizi Lamborghini foto 18Dealer Hyundai vzal na protiúčet Lamborghini, teď se ho pokouší prodat - 19 - Dealer Hyundai nabizi Lamborghini foto 19Dealer Hyundai vzal na protiúčet Lamborghini, teď se ho pokouší prodat - 20 - Dealer Hyundai nabizi Lamborghini foto 20Dealer Hyundai vzal na protiúčet Lamborghini, teď se ho pokouší prodat - 21 - Dealer Hyundai nabizi Lamborghini foto 21Dealer Hyundai vzal na protiúčet Lamborghini, teď se ho pokouší prodat - 22 - Dealer Hyundai nabizi Lamborghini foto 22
...ojeté Lamborghini Huracán LP580-2 Spyder z protiúčtu vážně vyčnívá

Zdroje: Drive Tribe, Hyundai of Wentzville

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše