Ekologickým fanatikům už nejsou dobré ani elektrické koloběžky, ničí je po tisících

Organizovaný útok na elektrické koloběžky zničil jen ve třech městech Francie okolo 3 600 těchto strojů. Jsou to prý jen „hračky zeleného kapitalismu”, říkají ničitelé.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Ekologickým fanatikům už nejsou dobré ani elektrické koloběžky, ničí je po tisících

11.12.2019 | Mirek Mazal

Ekologickým fanatikům už nejsou dobré ani elektrické koloběžky, ničí je po tisících

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Organizovaný útok na elektrické koloběžky zničil jen ve třech městech Francie okolo 3 600 těchto strojů. Jsou to prý jen „hračky zeleného kapitalismu”, říkají ničitelé.

Zaryté příznivce ekologického uskupení Extinction Rebellion (XR) neuspokojuje současný stav světa, proto jej členové agresivní organizace terorizují výboji proti klidnému životu většinové společnosti. Rok staré sociálně-politické hnutí hlásá boj proti znečištění planety, některé postupy prosazování zeleného světonázoru ovšem postrádají zdravý rozum.

Organizované demonstrace nechme stranou stejně jako rozlévání syntetické krve před britským ministerstvem financí, teprve poslední zprávy dokonale ilustrují schizofrenii zblázněných aktivistů. Spolek Extinction Rebellion vyhlásil otevřenou válku půjčovnám elektrických skútrů, členové francouzské odnože XR ve třech městech včetně Paříže vyřadili z provozu asi 3 600 nabíjecích koloběžek.

Akumulátorové koloběžky byly brány za šetrnou alternativu dopravy v přeplněném městském prostředí. Rebelové došli k jinému názoru a považují je za „hračky zeleného kapitalismu“, protože jednotlivé stroje údajně znečišťují ovzduší více než průměrné auto s jedním pasažérem a s ekologickým myšlením nekoresponduje ani způsob výroby či krátká životnost pojízdného zařízení. Ve skutečnosti prý představují „ekologickou katastrofu“.

Samozvaní ekologové se shodli, že koloběžky jsou zátěží ekosystému a nepatří do měst, a tak je prostě ničí. Útočníci v Paříži, Lyonu a Bordeaux sabotovali provoz koloběžek rozličnými postupy. Někteří ničili samotné koloběžky, jiní napadli jejich brzdové systém, jinde vandalové ani nepotřebovali násilí - stačilo zakrýt QR kódy na řídítkách, aby je uživatelé nemohli zprovoznit skrze mobilní aplikací.


Ekologickým fanatikům už nejsou dobré ani elektrické koloběžky, ničí je po tisících - 1 - Extinction Rebellion nici kolobezky foto 01Ekologickým fanatikům už nejsou dobré ani elektrické koloběžky, ničí je po tisících - 2 - Extinction Rebellion nici kolobezky foto 02Ekologickým fanatikům už nejsou dobré ani elektrické koloběžky, ničí je po tisících - 3 - Extinction Rebellion nici kolobezky foto 03Ekologickým fanatikům už nejsou dobré ani elektrické koloběžky, ničí je po tisících - 4 - Extinction Rebellion nici kolobezky foto 04
Hnutí Extinction Rebellion o sobě dává vědět různými formami protestů

Ekologickým fanatikům už nejsou dobré ani elektrické koloběžky, ničí je po tisících - 5 - Extinction Rebellion nici kolobezky foto 05Ekologickým fanatikům už nejsou dobré ani elektrické koloběžky, ničí je po tisících - 6 - Extinction Rebellion nici kolobezky foto 06Ekologickým fanatikům už nejsou dobré ani elektrické koloběžky, ničí je po tisících - 7 - Extinction Rebellion nici kolobezky foto 07Ekologickým fanatikům už nejsou dobré ani elektrické koloběžky, ničí je po tisících - 8 - Extinction Rebellion nici kolobezky foto 08
Naposledy ekologové poškodili asi 3 600 elektrických koloběžek ve Francii

Zdroj: Extinction Rebellion France@Facebook

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše