Obří autodráha startující ve 2. patře je splněný vánoční sen, simuluje až 393 km/h

Dospělí muži se o Vánocích nezřídka mění v chlapce. Vracejí se k hračkám z dětství a plní si sny, které jim v mládí nikdo nesplnil.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Obří autodráha startující ve 2. patře je splněný vánoční sen, simuluje až 393 km/h

28.12.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Obří autodráha startující ve 2. patře je splněný vánoční sen, simuluje až 393 km/h

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Dospělí muži se o Vánocích nezřídka mění v chlapce. Vracejí se k hračkám z dětství a plní si sny, které jim v mládí nikdo nesplnil.

Za sebou máme Vánoce a mnoha rodinách jisté došlo i na plnění motoristických snů. Tedy na nadílku autodráhy, která již zdaleka nemusí představovat pouze vcelku nudné ježdění dokola. Za posledních pár dekád došlo i v tomto oboru k nemalému vývoji, pročež si můžete dovolit i předjížděcí manévry, zatímco v boxech lze nasimulovat dotankovávání paliva a výměnu pneumatik. A aby toho nebylo málo, lze do autíček instalovat i zvukový modul s příslušnou pohonnou jednotkou.

Nic z toho vám ovšem dnes neukážeme, byť u obyčejné dráhy také nezůstaneme. Lidé stojící za kanálem 5MadMovieMakers na YouTube totiž právě na Vánoce postavili 43 metrů dlouhou dráhu pro autíčka Hot Wheels, jenž startuje v okně ve druhém patře a končí na příjezdové cestě za zahradou. Autíčka přitom cestu zvládají urazit za 25 sekund při průměrné rychlosti 6,1 km/h. Jelikož jde ovšem o měřítko 1:64, jde o ekvivalent reálného tempa 393 km/h.

Stran běžných autíček pro Hot Wheels ovšem firma Raptor House Effects vyrobila (respektive vytiskla na 3D tiskárně) také speciální kamerové vozítko, do kterého bylo zabudována kamera GoPro. Prohlédnout si tedy můžeme i záběry jakoby z kokpitu, které by mnohým mohli připomenout jízdu na horské dráze. Pokud tedy po Vánocích máte žaludek na vodě, možná raději sledování videa odložte na jindy.

Lze pak jen dodat, že vybudování dráhy pro autíčka Hot Wheels na rozdíl třeba od autodráhy Carrera Digital, jenž umožňuje ono předjíždění, vyšlo vcelku levně. Jedna rovinka o délce 90 cm totiž stojí zhruba 60 Kč. Pokud k tomu přihodíme pár zatáček, pak by celý komplet nemusel přesáhnout pět tisíc korun. A to je docela pakatel na takovou porci zábavy, však se na to podívejte sami...


Obří autodráha startující ve 2. patře je splněný vánoční sen, simuluje až 393 km/h - 1 - Obri autodraha az na zahradu Hot Wheels 01Obří autodráha startující ve 2. patře je splněný vánoční sen, simuluje až 393 km/h - 2 - Obri autodraha az na zahradu Hot Wheels 02Obří autodráha startující ve 2. patře je splněný vánoční sen, simuluje až 393 km/h - 3 - Obri autodraha az na zahradu Hot Wheels 03Obří autodráha startující ve 2. patře je splněný vánoční sen, simuluje až 393 km/h - 4 - Obri autodraha az na zahradu Hot Wheels 04Obří autodráha startující ve 2. patře je splněný vánoční sen, simuluje až 393 km/h - 5 - Obri autodraha az na zahradu Hot Wheels 05aObří autodráha startující ve 2. patře je splněný vánoční sen, simuluje až 393 km/h - 6 - Obri autodraha az na zahradu Hot Wheels 06aObří autodráha startující ve 2. patře je splněný vánoční sen, simuluje až 393 km/h - 7 - Obri autodraha az na zahradu Hot Wheels 07Obří autodráha startující ve 2. patře je splněný vánoční sen, simuluje až 393 km/h - 8 - Obri autodraha az na zahradu Hot Wheels 08Obří autodráha startující ve 2. patře je splněný vánoční sen, simuluje až 393 km/h - 9 - Obri autodraha az na zahradu Hot Wheels 09Obří autodráha startující ve 2. patře je splněný vánoční sen, simuluje až 393 km/h - 10 - Obri autodraha az na zahradu Hot Wheels 10Obří autodráha startující ve 2. patře je splněný vánoční sen, simuluje až 393 km/h - 11 - Obri autodraha az na zahradu Hot Wheels 11Obří autodráha startující ve 2. patře je splněný vánoční sen, simuluje až 393 km/h - 12 - Obri autodraha az na zahradu Hot Wheels 12Obří autodráha startující ve 2. patře je splněný vánoční sen, simuluje až 393 km/h - 13 - Obri autodraha az na zahradu Hot Wheels 13aObří autodráha startující ve 2. patře je splněný vánoční sen, simuluje až 393 km/h - 14 - Obri autodraha az na zahradu Hot Wheels 14Obří autodráha startující ve 2. patře je splněný vánoční sen, simuluje až 393 km/h - 15 - Obri autodraha az na zahradu Hot Wheels 15Obří autodráha startující ve 2. patře je splněný vánoční sen, simuluje až 393 km/h - 16 - Obri autodraha az na zahradu Hot Wheels 16Obří autodráha startující ve 2. patře je splněný vánoční sen, simuluje až 393 km/h - 17 - Obri autodraha az na zahradu Hot Wheels 17Obří autodráha startující ve 2. patře je splněný vánoční sen, simuluje až 393 km/h - 18 - Obri autodraha az na zahradu Hot Wheels 18Obří autodráha startující ve 2. patře je splněný vánoční sen, simuluje až 393 km/h - 19 - Obri autodraha az na zahradu Hot Wheels 19Obří autodráha startující ve 2. patře je splněný vánoční sen, simuluje až 393 km/h - 20 - Obri autodraha az na zahradu Hot Wheels 20Obří autodráha startující ve 2. patře je splněný vánoční sen, simuluje až 393 km/h - 21 - Obri autodraha az na zahradu Hot Wheels 21
Takhle vypadá ultimátní autodráha pro autíčka Hot Wheels. Na délku má 43 metrů, start je v okně ve druhém patře

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše