Jak by vypadali Clarkson, Hammond a May jako ženy? Richarda byste možná chtěli

Populární trojice se ve svých pořadech ráda točí kolem svého mužství. Nyní si alespoň virtuálně vyzkoušela, jaké to je „přejít na druhou stranu“.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Jak by vypadali Clarkson, Hammond a May jako ženy? Richarda byste možná chtěli

26.5.2019 | Petr Prokopec

Jak by vypadali Clarkson, Hammond a May jako ženy? Richarda byste možná chtěli

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Populární trojice se ve svých pořadech ráda točí kolem svého mužství. Nyní si alespoň virtuálně vyzkoušela, jaké to je „přejít na druhou stranu“.

Jeremyho Clarksona, Richarda Hammonda a Jamese Maye má většina lidí zafixované jako maskulinní šovinisty. Proto ve výsledku není překvapivé, že jejich The Grand Tour byla opakovaně poptahována za sexistické narážky. Jezza však uvedl, že něco takového je naprostý nesmysl. „Byli jsme všechno možné, ale nikdy ne sexističtí. Je to jen neopodstatněný útok a já už jsem příliš starý na to, abych poslouchal takové hovadiny.“ Stejného názoru jsou pak ostatně i jeho kolegové. A co více, trojice vyzývá své příznivce, aby našli chvíli, kdy se zpronevěřili svým morálním kořenům.

„Nevadí mi, když mně lidé soudí. Dělo se tak již dříve, kdy ze svých kapes museli přispívat na můj plat. Nyní tak činí dobrovolně. Pokud se jim tedy nelíbí, co dělám, ať mě klidně soudí. Takhle prostě dnes funguje svět,“ dodal dále Clarkson. A zmínil, že stále ještě má připraveno 10 tisíc liber (cca 293 tisíc korun), které je ochoten věnovat na kteroukoliv charitu dle výběru toho, kdo odhalí, že trojice někdy byla sexistická. Zatím se prý o něco takového pokusila jedna žena, ovšem ani po dvouletém hledání nakonec nic neobjevila.

May přitom dodává, že za těmito nesmyslnými obviněními stojí do značné míry určitá klišé. „Lidé vidí v televizi tři bílé chlápky středního věku, a rázem mají jasno, že musí jít o sexisty. Když se ale na naše pořady budete dívat pozorně, zjistíte, že jimi nejsme.“ Totéž stanovisko pak zastává i Hammond, který sice přiznává, že trojice občas o automobilech hovoří jako o ženách, ovšem nikoliv proto, aby něžné pohlaví urážela. Právě naopak jde v tu chvíli hlavně o chválu, jak již samotných dopravních prostředků, tak i žen.

Proč o tom ale vůbec hovoříme? Především kvůli několika obrázkům, které se aktuálně objevily online a na nichž grafici udělali z Clarksona, Hammonda a Maye právě zástupkyně něžného pohlaví. Zajímavá je hlavně kreace vytvořená pomocí aplikace Snapchat, jenž užívá reálných záběrů. A je nutné uznat, že zejména Richard alias Rachael by asi neměl s nalezením partnera zrovna potíže. Zájem by pak jistě byl i o Jamese alias Jane, Jeremy neboli Jennifer by ale spíše než na rande dostal pozvánku na depilaci.

Necháme samozřejmě již na vás, zda to více sluší tomu či onomu moderátorovi a zda za zdařilejší považujete kreaci vytvořenou přes Snapchat či ilustrace Windy Lau. Jisté však je, že ze sexismu bychom tuto trojici neměli již dále vinit. Jinak by si Richard mohl nechat dorůst vlasy, shodil by bradku a následně by v čele feministického hnutí vyrazil do protiútoku. Že by se svým přirozeným ženským vzhledem nebyl neúspěšný, netřeba ani dodávat.


Jak by vypadali Clarkson, Hammond a May jako ženy? Richarda byste možná chtěli - 1 - Clarkson Hammond May jako holky 01
Clarkson, Hammond a May se proměnili na něžné pohlaví v rámci aplikace Snapchat...

Jak by vypadali Clarkson, Hammond a May jako ženy? Richarda byste možná chtěli - 2 - Clarkson Hammond May jako holky 02Jak by vypadali Clarkson, Hammond a May jako ženy? Richarda byste možná chtěli - 3 - Clarkson Hammond May jako holky 03Jak by vypadali Clarkson, Hammond a May jako ženy? Richarda byste možná chtěli - 4 - Clarkson Hammond May jako holky 04
...i na ilustracích

Zdroj: Drive Tribe

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše