Jak také policisté v USA rozhodují o trestu pro řidiče? Tyto ženy jsou teď mimo službu

Ostudné praktiky profesního postupu zvolily policistky kontrolující maximální povolenou rychlost. Nevěděly, co dál a o osudu jinak slušné a vyplašené řidičky rozhodla náhoda.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Jak také policisté v USA rozhodují o trestu pro řidiče? Tyto ženy jsou teď mimo službu

17.7.2018 | Mirek Mazal | 7 příspěvků

Jak také policisté v USA rozhodují o trestu pro řidiče? Tyto ženy jsou teď mimo službu

/

Ostudné praktiky profesního postupu zvolily policistky kontrolující maximální povolenou rychlost. Nevěděly, co dál a o osudu jinak slušné a vyplašené řidičky rozhodla náhoda.

Vskutku povedená hlídka složená ze dvou žen s odznakem pobouřila veřejnost v USA a vůbec nepotěšila nadřízené. Obě důstojnice byly okamžitě postaveny mimo službu poté, co se provalilo, že si „hodily mincí”, aby rozhodly o trestu pro řidičku změřenou radarem.

Dvě členky policejního sboru hlídaly maximální povolenou rychlost ve státě Georgia a přistihly 24letou motoristku jedoucí příliš rychle. Podezřelá byla na cestě do práce v kadeřnického salónu a jela podstatně rychleji, než bylo dovoleno - policistky hovoří o jízdě 80 mph (asi 128 km/h) v místech, kde je povoleno 45 mph (cca 72 km/h). Následně se stala svědkem nenormálního služebního postupu.

Řidička, která podle svých slov spěchala do práce, byla zjevně slušná, vystrašená a za své jednání se omlouvala. Dámská dvojice se nedokázala dohodnout na udělení trestu - ve hře byla pokuta za rychlost anebo zatčení za bezohlednou jízdu. Policistky se mohly rozhodnout jakkoli a nikdo by jim odůvodněný postup nemohl vyčítat, zvolily ale tu nejhorší možnou variantu - jedna z nich ve služebním voze vytáhla mobilní telefon s aplikací imitující hod mincí a spustila ji. Panna znamenala zatčení, orel byla pokuta.

Policistka Courtney Brown s pomocnicí Kristee Wilson se zachovaly jako puberťačky a se zájmem sledovaly displej mobilního telefonu. Výsledek hodu pak opravdu rozhodl o tom, že bude hříšnice opravdu zatčena. Nechápající a plačící se ptá, proč je zatčena, rozumnou odpověď ale nedostane. Smutné je nejen chování policistek je v rozporu s předpisy, absurdní je, že se dotyčné takto chovaly pře kamerami na jejich vlastní uniformě a v jejich služebním voze. Záběry si ale vyžádal právník zatčené Sarah Webb a jejím jménem proti postupu vznesl protest.

Námitky obviněné kadeřnice padly na úrodnou půdu. Nejen, že bylo obvinění zproštěna, ale obě policistky byly okamžitě postaveny mimo službu. Jejich šéf Rusty Grant přiznal zděšení nad profesním selháním svých podřízených a proti ženám zahájil kárné řízení, které nejspíše skončí propuštěním. Smutné, co se může stát, ale aspoň u policie existuje někdo, komu to vadí...


Jak také policisté v USA rozhodují o trestu pro řidiče? Tyto ženy jsou teď mimo službu - 1 - Policistky si hodily minci jak postupovat 01Jak také policisté v USA rozhodují o trestu pro řidiče? Tyto ženy jsou teď mimo službu - 2 - Policistky si hodily minci jak postupovat 02Jak také policisté v USA rozhodují o trestu pro řidiče? Tyto ženy jsou teď mimo službu - 3 - Policistky si hodily minci jak postupovat 03Jak také policisté v USA rozhodují o trestu pro řidiče? Tyto ženy jsou teď mimo službu - 4 - Policistky si hodily minci jak postupovat 04Jak také policisté v USA rozhodují o trestu pro řidiče? Tyto ženy jsou teď mimo službu - 5 - Policistky si hodily minci jak postupovat 05Jak také policisté v USA rozhodují o trestu pro řidiče? Tyto ženy jsou teď mimo službu - 6 - Policistky si hodily minci jak postupovat 06Jak také policisté v USA rozhodují o trestu pro řidiče? Tyto ženy jsou teď mimo službu - 7 - Policistky si hodily minci jak postupovat 07
Courtney Brown s kolegyní Kristee Wilson předvedly ostudu v přímém přenosu. Jejich chování naštěstí nezůstane bez trestu

Zdroj: Reuters, 11Alive@Youtube

Mirek Mazal

Diskuze 7 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše