James May radí, co dělat v případě ztráty zaměstnání, sám to zažil už mnohokrát

Mohlo by se zdát, že o celebritu mezi motoristickými novináři se budou všichni prát, jenže realita je docela jiná. Pro Maye bylo prvním zaměstnáním, z nějž jej nevyhodili, práce pro Top Gear, a tak může radit, co dělat při vyhazovu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

James May radí, co dělat v případě ztráty zaměstnání, sám to zažil už mnohokrát

23.12.2019 | Mirek Mazal

James May radí, co dělat v případě ztráty zaměstnání, sám to zažil už mnohokrát

/

Foto: Drive Tribe@Youtube

Mohlo by se zdát, že o celebritu mezi motoristickými novináři se budou všichni prát, jenže realita je docela jiná. Pro Maye bylo prvním zaměstnáním, z nějž jej nevyhodili, práce pro Top Gear, a tak může radit, co dělat při vyhazovu.

James May se snaží zůstávat v kontaktu se svými fanoušky. Pár nových epizod The Grand Tour za rok mu zjevně nestačí a veřejnost pravidelně obdarovává krátkými videi na různá témata prostřednictvím sociálních sítí. Naposled byl natočen při slovním ohlédnutím za kariérou automobilového novináře, která byla možná spletitější, než by vás napadlo.

May za sebou totiž nemá zrovna život plný pracovních úspěchů. Jak sám s oblibou říká, vyhodili jej z jedné každé práce, kterou dělal bez ohledu na obor, a to až do chvíle, než začal s Jeremym Clarksonem a Richardem Hammondem dělat televizní Top Gear. Slovo „televizní” ovšem podtrhněte, neboť z tištěného Top Gearu jej předtím vyhodili také, dvakrát.

Jeho zhruba sedmiminutové vystoupení tak začíná vysvětlením, proč byl senzačně vyhozen z časopisu Autocar někdy v roce 1992. To už je známá historie, šňůra jeho vyhazovů tím ale jen začala. May byl vyhozen i z několika dalších známých časopisů, mimo jiné jen o málo méně známého Caru a musel opustit také práci u dealera Volva. Proč? To prý ani nemůže říci. Po rekapitulaci dalších neplánovaných odchodů z práce se ale postupně dostal k meritu věci.

James začal poskytovat rady v případě ztráty pracovní pozice, neboť říká, že 90 % rad, které kolují světem, jsou odpad. On sám nevidí ztrátu práce ani tak jako problém, jako spíše skvělou příležitost. Nabádá publikum k využití situace, každý propuštěný by se měl snažit naučit něco nového, přehodnotit své priority a zkusit vymyslet nové uplatnění dosud nabytých zkušeností či vědomosti. To zní jako sympaticky pozitivní přístup k věci, nakonec, co člověku v takové chvíli zbývá.

Filozofické okénko plné inspirativních poselství se přehouplo do příběhu nedávného pobytu v Japonsku. May začal popisek zážitku přesvědčením, že „jít na toaletu v Japonsku je jedním z vrcholů lidské existence“. Po jasném úvodu dodal, že „existuje jedna oblast špičkové technologie, kde Japonsko určitě sedí na trůnu“ - a ne, auta tím slavný moderátor určitě nemyslel.

Záchodová prkénka jsou prý v zemi vycházejícího slunce tradičně vyhřívaná, na řadě z nich je dokonce možné si nastavit teplotu. Není ničím neobvyklým, pokud toaleta současně funguje jako bidet a po vykonání potřeby vám pustí proud teplé vody na ona místa. A následně přidá i teplý vzduch pro vysušení. Některé pak dokonce analyzují vaše exkrementy a poradí vám třeba... pít méně alkoholu. To už je ale trochu jiný, poněkud příliš neautomobilový příběh, a tak vás v případě zájmu o další detaily odkážeme na celé Mayovo vystoupení.


James May radí, co dělat v případě ztráty zaměstnání, sám to zažil už mnohokrát - 1 - James May o ztrate zamestnani video foto 01James May radí, co dělat v případě ztráty zaměstnání, sám to zažil už mnohokrát - 2 - James May o ztrate zamestnani video foto 02James May radí, co dělat v případě ztráty zaměstnání, sám to zažil už mnohokrát - 3 - James May o ztrate zamestnani video foto 03James May radí, co dělat v případě ztráty zaměstnání, sám to zažil už mnohokrát - 4 - James May o ztrate zamestnani video foto 04James May radí, co dělat v případě ztráty zaměstnání, sám to zažil už mnohokrát - 5 - James May o ztrate zamestnani video foto 05James May radí, co dělat v případě ztráty zaměstnání, sám to zažil už mnohokrát - 6 - James May o ztrate zamestnani video foto 06
James May se zamyslel a rozpovídal se na různá témata svého života, zejména pak na ta související s jeho mnoha vyhazovy z práce, se kterými se musel potýkat

Zdroj: JOE@Youtube

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.