Je jako Michael Schumacher, říká o největší současné naději Formule 1 šéf FIA

Není většího komplimentu, než přirovnání ke statisticky nejlepšímu pilotovi historie Formule 1 a jedné z největší legend tohoto sportu. Přesně toho se ale dopustil šéf FIA Jean Todt směrem k Charlesi Leclercovi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Je jako Michael Schumacher, říká o největší současné naději Formule 1 šéf FIA

17.9.2019 | Petr Prokopec

Je jako Michael Schumacher, říká o největší současné naději Formule 1 šéf FIA

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Není většího komplimentu, než přirovnání ke statisticky nejlepšímu pilotovi historie Formule 1 a jedné z největší legend tohoto sportu. Přesně toho se ale dopustil šéf FIA Jean Todt směrem k Charlesi Leclercovi.

Když Ferrari skoro přesně před rokem oznámilo, že letos za něj namísto Kimiho Räikkönena bude jezdit Charles Leclerc, řada lidí si ťukala prstem na čele. Jakkoliv totiž nebylo pochyb o tom, že monacký jezdec má talentu na rozdávání, v královské motoristické disciplíně byl stále zelenáčem. Přesto však během svého působení u Alfy Romeo dokázal přesvědčit natolik, aby byl povýšen do top týmu, a to na úkor zkušeného matadora. Nicméně i ti, kteří Leclercovi věřili, předpokládali, že ve své druhé sezóně ve Formuli 1 bude spíše jen krýt záda čtyřnásobnému mistrovi světa Sebastianu Vettelovi. Jak se mýlili.

Momentálně je to totiž Němec, kdo tahá za kratší konec provazu a musí odrážet spekulace o tom, že po příští sezóně bude nahrazen Mickem Schumacherem. Vettel je totiž v průběžném pořadí až pátý, přičemž na kontě nemá jedinou výhru. Leclerc se oproti tomu již posunul na čtvrtou příčku před svého stájového kolegu, a to zejména díky dvěma vítězstvím, které přišly v posledních dvou závodech. Mimo to německému šampionovi již hezky dlouho v řadě ukazuje záda také v kvalifikacích.

Leclerc zabodoval hlavně v Monze, tedy na domácím okruhu italské stáje, kde Scuderie naposledy vyhrála v roce 2010. Jednadvacetiletý jezdec z Monaka se tak rázem stal miláčkem davů. A vlastně nejen jich, na jeho osobu pějí chválu i slavné osobnosti motorsportu. Jedním z nich je šéf FIA Jean Todt, který dříve velel také italskému týmu. Spolu s Michaelem Schumacherem přitom Ferrari dostal na absolutní vrchol, neboť Scuderie díky této dvojici získala hned šest z celkových šestnácti pohárů konstruktérů.

Právě k Schumimu přitom Todt po vítězství v Monze Leclerca přirovnal. Uvedl totiž, že „Charles je psychicky velmi silný. Má talent k tomu, aby se stal velkým šampionem a má i ty samé přirozené schopnosti, jaké měl Michael Schumacher, aby dokázal vést tým. Reprezentuje budoucnost Formule 1 a Ferrari,“ řekl doslova Todt. Větší kompliment jednadvacetiletý mladík nemohl v současné době dostat, hlavu v oblacích z něj však rozhodně nemá. Právě naopak dále překvapuje tím, jak zůstává stát nohama pevně na zemi.

Před nadcházejícím závodem v Singapuru totiž monacký pilot neočekává, že by se dostal před Mercedes či dokonce před Red Bull, a to přesto, že také na tomto okruhu jsou dlouhé rovinky, které Ferrari vyhovují. Nicméně je tu více pomalých zatáček, s nimiž má monopost SF90 značný problém. Teoreticky bychom jej tedy vůbec neměli spatřit na pódiu. Pokud se přesto zařadí mezi nejlepší, znovu tím prokáže svou výjimečnost.


Je jako Michael Schumacher, říká o největší současné naději Formule 1 šéf FIA - 1 - Charles Leclerc Monza GP 2019 01Je jako Michael Schumacher, říká o největší současné naději Formule 1 šéf FIA - 2 - Charles Leclerc Monza GP 2019 02Je jako Michael Schumacher, říká o největší současné naději Formule 1 šéf FIA - 3 - Charles Leclerc Monza GP 2019 03Je jako Michael Schumacher, říká o největší současné naději Formule 1 šéf FIA - 4 - Charles Leclerc Monza GP 2019 04
Charles Leclerc v Monze i přes své mládí dokázal ustát tlak hned dvou stříbrných šípů. Sám šéf FIA jej nyní srovnává s Michaelem Schumacherem, větší kompliment ve světě Formule 1 neexistuje

Zdroj: Auto Bild

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše