Jednonohý řidič Lamborghini zkusil naměřených 201 km/h svést na protézu

Kreativita se cení, někdy je ale snad lepší mlčet. Jednonohý řidič Lamba se po naměření vysoké rychlosti pokoušel vymlouvat na svou protézu, policisty to ale nedojalo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Jednonohý řidič Lamborghini zkusil naměřených 201 km/h svést na protézu

6.6.2019 | Mirek Mazal

Jednonohý řidič Lamborghini zkusil naměřených 201 km/h svést na protézu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Kreativita se cení, někdy je ale snad lepší mlčet. Jednonohý řidič Lamba se po naměření vysoké rychlosti pokoušel vymlouvat na svou protézu, policisty to ale nedojalo.

Britský podnikatel Ashley Smith se v roce 2002 stal účastníkem vážné dopravní nehody, po které musel podstoupit amputaci levé nohy. Těžká událost jej nepoznamenala jen fyzicky, neboť zůstal tři roky uvězněný na invalidním vozíku bez možnosti prohánět jím milovaná rychlá auta. Protéza svízelnou situaci vyřešila a nyní mu posloužila i jako zdroj výmluv.

Smith by minulý víkend zastaven francouzskou policií poté, co mu naměřili rychlost 201 km/h. Záměrné či vědomé překročení limitu ale nepřiznal, místo toho vše zkoušel svést na svoji nohu. Podle výpovědi mu protéza uvízla v oblasti pedálů výkonného Lamborghini Aventador tak, že nemohl jet pomaleji. Policisté se podivili a nechali vůz pro jistotu překontrolovat, žádné nesrovnalosti ale neshledali. A byznysmenovi dali tučnou pokutu bez ohledu na tělesnou náhradu.

Finanční postih dosáhl výše 750 Eur (19 200 Kč) a jednonohý řidič nesmí půl roku usednout za volant na území Francie. I přes toto, v tu chvíli nepravomocné rozhodnutí Smith pokračoval v plánované cestě do Monaka a dále do Barcelony. A z postihu si hlav moc nedělal - na sociálních sítích se chlubil zvýšeným tempem, kterým prý nahrazoval čas ztracený diskusí s policisty. Tentokrát zřejmě nohy poslouchaly, jak měly.

Tělesně postižený obchodník je známý svojí láskou k rychlým vozům a lidé nad jeho chováním nepřivírají oči jen proto. Smith velkoryse podporuje lidi v nouzi, pravidelně přispívá na charitu a dobročinné snažení koordinuje s celosvětovými celebritami.


Jednonohý řidič Lamborghini zkusil naměřených 201 km/h svést na protézu - 1 - Jednonohy ridic Lamborghini Aventador dostal pokutu 01Jednonohý řidič Lamborghini zkusil naměřených 201 km/h svést na protézu - 2 - Jednonohy ridic Lamborghini Aventador dostal pokutu 02Jednonohý řidič Lamborghini zkusil naměřených 201 km/h svést na protézu - 3 - Jednonohy ridic Lamborghini Aventador dostal pokutu 03Jednonohý řidič Lamborghini zkusil naměřených 201 km/h svést na protézu - 4 - Jednonohy ridic Lamborghini Aventador dostal pokutu 04Jednonohý řidič Lamborghini zkusil naměřených 201 km/h svést na protézu - 5 - Jednonohy ridic Lamborghini Aventador dostal pokutu 05Jednonohý řidič Lamborghini zkusil naměřených 201 km/h svést na protézu - 6 - Jednonohy ridic Lamborghini Aventador dostal pokutu 06Jednonohý řidič Lamborghini zkusil naměřených 201 km/h svést na protézu - 7 - Jednonohy ridic Lamborghini Aventador dostal pokutu 07
Upravené Lamborghini v ceně 300 tisíc liber (8,7 milionu Kč) bylo zastaveni policií za překročení rychlosti i s jeho majitelem. Známý obchodník Ashley Smith se vymlouval na vzpříčení protézy v oblasti pedálů...

Zdroj: Daily Mail

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.