Jezděte jako James Bond, který umí řadit. K mání je vzácný Aston Martin s manuálem

S Astonem Martin Vanquish jezdil i sám James Bond, s manuálem ho ale mít nemohl, nevyráběl se tak. Tenhle kus ho má, přímo z továrny. A je k mání.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Jezděte jako James Bond, který umí řadit. K mání je vzácný Aston Martin s manuálem

19.5.2017 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Jezděte jako James Bond, který umí řadit. K mání je vzácný Aston Martin s manuálem

/

S Astonem Martin Vanquish jezdil i sám James Bond, s manuálem ho ale mít nemohl, nevyráběl se tak. Tenhle kus ho má, přímo z továrny. A je k mání.

Chcete jezdit jako James Bond, téměř doslova? Můžete si koupit BMW Z8, ale ta, byť nádherná, je opravdu drahá a není pro agenta 007 příliš typická. Lepší volbou nejspíš bude Aston Martin Vanquish, se kterým Bond jezdil ve filmu Dnes Neumírej. Možná to nebyla nejlepší bondovka, ale Vanquishi to tam opravdu slušelo.

Tenhle vůz se vyráběl s šestistupňovým robotizovaným manuálem, ovládaným pádly pod volantem, normální manuální převodovka a ani automat s hydrodynamickým měničem točivého momentu k mání nebyly. A onen robotizovaný manuál byl zdaleka nejslabším místem auta. Do té míry, že Aston sám později umožnil i konverzi na klasický manuál se třemi pedály.

Právě takové auto stojí dnes před námi. Je to Aston Vanquish modelového roku 2002, který byl přímo v britském Newport Pagnellu přestavěn na klasické manuální řazení. Vnější barva se jmenuje Skye Silver a mezi příplatky je audiosystém Linn, hlídač tlaku v pneumatikách a údajně i satelitní navigace.

Vůz má za sebou asi 14 tisíc kilometrů od první registrace, takže opotřebovaný opravdu není. Je to vidět i na fotkách, vypadá skoro jako nový. Výhrady můžeme mít snad jen k designu interiéru, na kterém je 15 let věku opravdu vidět, na rozdíl třeba od přídě. Ovšem, tohle bude individuální.

Máte-li zájem, vůz stojí v New Yorku a může být váš za 117 500 dolarů, tedy asi 2,8 milionu korun. Je k němu samozřejmě kompletní servisní historie, manuály a sada nářadí. A stojí jistě i za cestu přes oceán, atmosférických dvanáctiválců s poctivým manuálem není na světě zas tolik...


Jezděte jako James Bond, který umí řadit. K mání je vzácný Aston Martin s manuálem - 1 - aston martin vanquish mt prodej 01Jezděte jako James Bond, který umí řadit. K mání je vzácný Aston Martin s manuálem - 2 - aston martin vanquish mt prodej 02Jezděte jako James Bond, který umí řadit. K mání je vzácný Aston Martin s manuálem - 3 - aston martin vanquish mt prodej 03Jezděte jako James Bond, který umí řadit. K mání je vzácný Aston Martin s manuálem - 4 - aston martin vanquish mt prodej 04Jezděte jako James Bond, který umí řadit. K mání je vzácný Aston Martin s manuálem - 5 - aston martin vanquish mt prodej 05Jezděte jako James Bond, který umí řadit. K mání je vzácný Aston Martin s manuálem - 6 - aston martin vanquish mt prodej 06Jezděte jako James Bond, který umí řadit. K mání je vzácný Aston Martin s manuálem - 7 - aston martin vanquish mt prodej 07Jezděte jako James Bond, který umí řadit. K mání je vzácný Aston Martin s manuálem - 8 - aston martin vanquish mt prodej 08Jezděte jako James Bond, který umí řadit. K mání je vzácný Aston Martin s manuálem - 9 - aston martin vanquish mt prodej 09Jezděte jako James Bond, který umí řadit. K mání je vzácný Aston Martin s manuálem - 10 - aston martin vanquish mt prodej 10Jezděte jako James Bond, který umí řadit. K mání je vzácný Aston Martin s manuálem - 11 - aston martin vanquish mt prodej 11Jezděte jako James Bond, který umí řadit. K mání je vzácný Aston Martin s manuálem - 12 - aston martin vanquish mt prodej 12Jezděte jako James Bond, který umí řadit. K mání je vzácný Aston Martin s manuálem - 13 - aston martin vanquish mt prodej 13Jezděte jako James Bond, který umí řadit. K mání je vzácný Aston Martin s manuálem - 14 - aston martin vanquish mt prodej 14Jezděte jako James Bond, který umí řadit. K mání je vzácný Aston Martin s manuálem - 15 - aston martin vanquish mt prodej 15
Tenhle Aston je v nádherném stavu, není zas tak drahý a má manuální převodovku

Zdroj: Autosport Designs

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše