K mání je Audi RS6 prince Harryho, i tím dokázal, že je svůj. S ohledem na jeho minulost stojí pakatel

Stačilo málo a princ Harry už nemusel být princ. Nakonec jen žije mimo prostředí královské rodiny, ani jeho dřívější chování ale nebylo tak úplně obvyklé, a tak neměl ani úplně obvyklé auto. Dnes si jej můžete po dalším majiteli koupit až překvapivě levně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

K mání je Audi RS6 prince Harryho, i tím dokázal, že je svůj. S ohledem na jeho minulost stojí pakatel

17.11.2023 | Petr Miler

K mání je Audi RS6 prince Harryho, i tím dokázal, že je svůj. S ohledem na jeho minulost stojí pakatel

/

Foto: Paul M., publikováno se souhlasem

Stačilo málo a princ Harry už nemusel být princ. Nakonec jen žije mimo prostředí královské rodiny, ani jeho dřívější chování ale nebylo tak úplně obvyklé, a tak neměl ani úplně obvyklé auto. Dnes si jej můžete po dalším majiteli koupit až překvapivě levně.

Jeho královská Výsost vévoda ze Sussexu, muž jinak známý jako princ Harry, v posledních letech proslul spíše svými osobními skandály. Čistě za sebe řeknu, že jako konzervativnímu člověku mi chování Harryho a jeho manželky přijde dalece nehodné jeho postavení a někdejší dokument Netflixu o patálií obou s královskou rodinou, za který si nechali patřičně zaplatit, jsem ani nebyl schopen dokoukat do konce.

To samo o sobě ale neznamená, že jeho svéhlavost má jen špatné stránky. I v případě volby aut zůstával svého času svůj a vyhnul se čemukoli obvyklému. V případě vysoce postaveného člena královské rodiny by člověk automaticky čekal něco jako Jaguar, Bentley nebo Rolls-Royce, jenže Harry v roce 2017 sáhl po Audi RS6 Avant. Britský šlechtic v německém autě, navíc takovém? To je skoro skandální. Už o rok později se ale vnuk dnes už zesnulé královny Alžběty II. a pochopitelně syn krále Charlese II. (nevíte, proč se u nás z prince Charlese stal najednou král Karel?) supervýkonného rodinného kombíku zbavil. Prý nebylo vhodné, aby se po svatbě s americkou herečkou ve své nové a tehdy viditelnější roli v rámci královské rodiny ukazoval.

To už je dnes minulost, Harry žije za oceánem, do Británie jezdí jenom na pohřby a pokud byl v poslední době někde viděn, bylo to na závodech Formule 1. RS6 ale tehdy skutečně prodal, přesto ji teď dává k dispozici člověk, který vůz onoho času koupil. A auto to není o nic méně zajímavé než tehdy.

Tahle generace RS6 byla vždy sympatická svou kombinací nenápadnosti a siláckosti v jednom balení. Harry navíc sáhl po nenápadném šedém provedení se stříbrnými koly s podobně nevýrazným tmavým interiérem. Vybral si základní provedení s osmiválcem o 560 koních výkonu a 700 Nm točivého momentu, přesto ve výbavě zaškrtl i tzv. Dynamic Package. Ten umocňuje už tak mimořádné dynamické vlastnosti a mj. posunul maximální rychlost tohoto kombíku na 280 km/h. Kontakt se silnicí pak zajišťují příplatkové adaptivní tlumiče a raketa typu domov-chalupa je vůbec obohacena o dost příplatkových prvků.

Auto má dnes najeto už 109 tisíc km, jeho stav se ale zdá být pořád prvotřídní, i když Harry s ním svého času najel jen 7 184 kilometrů. Tušíme, že jako vojenský pilot jeden z nejrychlejších kombíků vůbec ovládal s nadhledem a jeho jméno z historie auta nikdy nezmizí. Je to zkrátka zajímavý vůz se zajímavou historií v zajímavém stavu, přesto stojí zajímavé peníze. Kočár s vůní modré krve a čtyřmi kruhy na přídi dnes na rovných 42 000 liber, tedy ani ne 1,2 milionu Kč.

To je skoro pakatel, je to v podstatě obvyklá britská suma potřebná na RS6 podobného stáří a kilometráže, na poměry kontinentální Evropy je to dokonce ještě méně. I z toho je patrné, že mnoho Britů nad Harrym zlomilo hůl, jinak by jeho jméno v techničáku znamenalo víc. Ale pokud patříte mezi fanoušky tohoto zrzavého fousáče, může vám jeho někdejší silniční střela říkat pane relativně snadno.


K mání je Audi RS6 prince Harryho, i tím dokázal, že je svůj. S ohledem na jeho minulost stojí pakatel - 1 - Audi RS6 Avant 2017 princ Harry 2023 prodej 01K mání je Audi RS6 prince Harryho, i tím dokázal, že je svůj. S ohledem na jeho minulost stojí pakatel - 2 - Audi RS6 Avant 2017 princ Harry 2023 prodej 02K mání je Audi RS6 prince Harryho, i tím dokázal, že je svůj. S ohledem na jeho minulost stojí pakatel - 3 - Audi RS6 Avant 2017 princ Harry 2023 prodej 03K mání je Audi RS6 prince Harryho, i tím dokázal, že je svůj. S ohledem na jeho minulost stojí pakatel - 4 - Audi RS6 Avant 2017 princ Harry 2023 prodej 04K mání je Audi RS6 prince Harryho, i tím dokázal, že je svůj. S ohledem na jeho minulost stojí pakatel - 5 - Audi RS6 Avant 2017 princ Harry 2023 prodej 05K mání je Audi RS6 prince Harryho, i tím dokázal, že je svůj. S ohledem na jeho minulost stojí pakatel - 6 - Audi RS6 Avant 2017 princ Harry 2023 prodej 06K mání je Audi RS6 prince Harryho, i tím dokázal, že je svůj. S ohledem na jeho minulost stojí pakatel - 7 - Audi RS6 Avant 2017 princ Harry 2023 prodej 07K mání je Audi RS6 prince Harryho, i tím dokázal, že je svůj. S ohledem na jeho minulost stojí pakatel - 8 - Audi RS6 Avant 2017 princ Harry 2023 prodej 08K mání je Audi RS6 prince Harryho, i tím dokázal, že je svůj. S ohledem na jeho minulost stojí pakatel - 9 - Audi RS6 Avant 2017 princ Harry 2023 prodej 09K mání je Audi RS6 prince Harryho, i tím dokázal, že je svůj. S ohledem na jeho minulost stojí pakatel - 10 - Audi RS6 Avant 2017 princ Harry 2023 prodej 10K mání je Audi RS6 prince Harryho, i tím dokázal, že je svůj. S ohledem na jeho minulost stojí pakatel - 11 - Audi RS6 Avant 2017 princ Harry 2023 prodej 11K mání je Audi RS6 prince Harryho, i tím dokázal, že je svůj. S ohledem na jeho minulost stojí pakatel - 12 - Audi RS6 Avant 2017 princ Harry 2023 prodej 12
Princ Harry pustil své Audi RS6 už v roce 2018, dnes je znovu na prodej. Najelo toho dost, vypadá ale velmi fit a stojí na svou minulost dost málo. Foto: Paul M., publikováno se souhlasem

Zdroj: AUDI A6 (C7) RS6 AVANT TFSI V8 QUATTRO 2017@Pistonheads

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše