K mání je auto, ve kterém budete vypadat jako americký prezident. Překvapivě levně

Americkým prezidentem by leckdo chtěl být, jen málokdo se jím ale vážně stane. Vypadat jako on ale může s tímto autem kde kdo - působí docela věrně a vyjde přitom na pakatel.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

K mání je auto, ve kterém budete vypadat jako americký prezident. Překvapivě levně

30.7.2018 | Petr Prokopec

K mání je auto, ve kterém budete vypadat jako americký prezident. Překvapivě levně

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Americkým prezidentem by leckdo chtěl být, jen málokdo se jím ale vážně stane. Vypadat jako on ale může s tímto autem kde kdo - působí docela věrně a vyjde přitom na pakatel.

Nejspíše každý z nás občas zatoužil po tom stát se prezidentem. Ideálně pak tím americkým, který má k dispozici kufřík s červeným tlačítkem, po jehož stisknutí může zmizte nějaký ten rozvojový státeček z povrchu zemského. Skutečnost je ovšem taková, že daný cíl se splní jen několika málo jedincům. Současný prezident Donald Trump je totiž teprve pětačtyřicátým v pořadí, a to od roku 1789. Úřad tak zastávalo méně lidí, než kolik jich usedlo do monopostů Formule 1 během několika málo sezón.

Proč tomu tak je, snad netřeba dodávat. Řadu lidí eliminuje již skutečnost, že nejsou rodilí Američané. Pak pochopitelně musíte být výjimečným člověkem a ke všemu získat finance potřebné na kampaň ke zvolení. Třeba Trumpovo zvolení vyšlo na 398 milionů dolarů (cca 8,7 mld. Kč), což je třeba v porovnání s kampaní Hillary Clinton poměrně nízká suma. Stojí za ní i skutečnost, že Trump média přitahoval už jako soukromá osoba, jinak by jistě platil více.

Nechceme vás samozřejmě podceňovat, nicméně při pohledu na onu výše zmíněnou sumu je velmi pravděpodobné, že z řad našich čtenářů se asi další americký prezident rekrutovat nebude. Neznamená to ovšem, že byste si na něj alespoň nemohli hrát, a to v opravdu velkém stylu. Na prodej je totiž prezidentská limuzína, díky které vás lidé po prvním spatření budou považovat za pána světa.

Nejde o skutečný Cadillac One, nýbrž o kreaci společnosti Superior Coach, která kopíruje služební vůz někdejšího prezidenta Billa Clintona. Vznikla na základech modelu DeVille z roku 1999, jehož 4,6litrový osmiválec Northstar nadále zásobuje přední kola skrze čtyřstupňový automat výkonem 279 koní a točivým momentem 407 Nm.

Je více než jisté, že jízdní dynamika nebude patřit k dechberoucím. Hmotnost z originálních dvou tun kvůli natažení v oblasti rozvoru i délky určitě řádně poskočila vzhůru. Přepracovaný DeVille dnes má tři páry dveří, za nimiž se nachází osm sedadel (prostřední řada je obrácena proti směru jízdy). Ta jsou čalouněna černou kůží.

Kromě nemalého komfortu čeká cestující uvnitř ukryté zábavní centrum či minibar, zatímco řidič může být separován průhlednou nebo privátní přepážkou. Samozřejmostí je černý lak, držáky na vlaječky a výstražné čelní světlomety. Jejich použití v běžném provozu asi sice bude trestné, nicméně to by vás jako „prezidenta“ nemělo rozházet.

Lze již jen dodat, že vůz zamíří pod dražební kladívko aukční síně RM Sotheby's v Indianě mezi 30. srpnem a 2. září. Odhad přitom činí pouhých 10 až 15 tisíc dolarů (220 až 330 tisíc korun), tedy vskutku směšnou částku v porovnání se sumami, jaké je třeba obětovat, abyste se nemuseli vozit jen náhražkou, nýbrž pravou prezidentskou limuzínou.


K mání je auto, ve kterém budete vypadat jako americký prezident. Překvapivě levně - 1 - Cadillac One 1999 replika aukce 01K mání je auto, ve kterém budete vypadat jako americký prezident. Překvapivě levně - 2 - Cadillac One 1999 replika aukce 02K mání je auto, ve kterém budete vypadat jako americký prezident. Překvapivě levně - 3 - Cadillac One 1999 replika aukce 03K mání je auto, ve kterém budete vypadat jako americký prezident. Překvapivě levně - 4 - Cadillac One 1999 replika aukce 04K mání je auto, ve kterém budete vypadat jako americký prezident. Překvapivě levně - 5 - Cadillac One 1999 replika aukce 05K mání je auto, ve kterém budete vypadat jako americký prezident. Překvapivě levně - 6 - Cadillac One 1999 replika aukce 06K mání je auto, ve kterém budete vypadat jako americký prezident. Překvapivě levně - 7 - Cadillac One 1999 replika aukce 07K mání je auto, ve kterém budete vypadat jako americký prezident. Překvapivě levně - 8 - Cadillac One 1999 replika aukce 08K mání je auto, ve kterém budete vypadat jako americký prezident. Překvapivě levně - 9 - Cadillac One 1999 replika aukce 09K mání je auto, ve kterém budete vypadat jako americký prezident. Překvapivě levně - 10 - Cadillac One 1999 replika aukce 10K mání je auto, ve kterém budete vypadat jako americký prezident. Překvapivě levně - 11 - Cadillac One 1999 replika aukce 11K mání je auto, ve kterém budete vypadat jako americký prezident. Překvapivě levně - 12 - Cadillac One 1999 replika aukce 12K mání je auto, ve kterém budete vypadat jako americký prezident. Překvapivě levně - 13 - Cadillac One 1999 replika aukce 13K mání je auto, ve kterém budete vypadat jako americký prezident. Překvapivě levně - 14 - Cadillac One 1999 replika aukce 14K mání je auto, ve kterém budete vypadat jako americký prezident. Překvapivě levně - 15 - Cadillac One 1999 replika aukce 15K mání je auto, ve kterém budete vypadat jako americký prezident. Překvapivě levně - 16 - Cadillac One 1999 replika aukce 16K mání je auto, ve kterém budete vypadat jako americký prezident. Překvapivě levně - 17 - Cadillac One 1999 replika aukce 17K mání je auto, ve kterém budete vypadat jako americký prezident. Překvapivě levně - 18 - Cadillac One 1999 replika aukce 18K mání je auto, ve kterém budete vypadat jako americký prezident. Překvapivě levně - 19 - Cadillac One 1999 replika aukce 19K mání je auto, ve kterém budete vypadat jako americký prezident. Překvapivě levně - 20 - Cadillac One 1999 replika aukce 20K mání je auto, ve kterém budete vypadat jako americký prezident. Překvapivě levně - 21 - Cadillac One 1999 replika aukce 21
Prezidentský Cadillac One míří do aukce. Není sice pravý, o to je ale levnější

Zdroj: RM Sotheby's

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše